6 דרכים להאיץ את ההורמונים שלכם ולהוריד במשקל בקלות!

לפעמים, להוריד במשקל נשמע כמו משחק ילדים. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לאכול פחות ולזוז יותר. למעשה, הדברים קצת יותר מורכבים. הגוף שלנו הוא מערכת ויסות עצמי מורכבת, וחוסר תפקוד של אחד המנגנונים מסתיים לעתים בחוסר איזון כללי. זו הסיבה מדוע חשוב להפעיל את חילוף חומרים שלנו באמצעות ההורמונים שבגוף כדי להוריד במשקל. הנה 6 דרכים להאיץ את ההורדה במשקל.

1. אפשר למתן את התיאבון שלנו באמצעות אכילה של…מזון טעים!


אתם אולי מכירים את תחושת חוסר השובע למרות שאכלתם לא מעט. או שאתם קופצים למקרר לחטוף משהו טעים אפילו שאתם לא רעבים. העניין הוא, שהגוף שלנו "אוהב" מזונות מסוימים יותר מאחרים. הורמון בשם לפטין, האחראי לתחושת הסיפור לאחר הארוחה, מופק לאחר צריכת מזונות עשירים בפרוטאין. כבר הוכח בעבר שמזונות עתירים בפרוטאין ותוספים עוזרים לכם להיפטר מהמשקל העודף מבלי לאבד מסת שריר.


2. העמיסו יותר מסת שריר

ההורמון, האחראי על צבירת השריר, עוזר גם להוריד במשקל. זהו הטסטוסטרון, הנוכח אצל גברים וגם אצל נשים. הרמת משקולות מסייעת בייצור ההורמון הזה. אתם יכולים ללכת לחדר הכושר או פשוט להיות פעילים במשך היום. עייפות וכאבים בשריר פירושם לא מספיק פעילות גופנית.

3. אל תדלגו על ארוחת הבוקר

בכל יום, ארוחת הבוקר מפעילה את ההורמונים שלכם. כשאתם ישנים, קצב הנשימות והלב שלכם מאטים, וכך גם חילוף החומרים שלכם. פירוש הדבר הוא שאתם שורפים יותר קלוריות בלילה. כדי להעיר את הגוף שלכם ולהפעיל את חילוף החומרים, אתם חייבים לאכול ארוחת בוקר. מומלץ לצרוך פרוטאין מן הצומח, שומנים ופחמימות במחצית הראשונה של היום.

4. רזה ויושב

חוקרים גרמנים גילו, שהורדה קלה במשקל היא התוצאה ארוכת הטווח של הצטמצמות הורמוני בלוטת התריס T3 ו-T4. רמות נמוכות של ההורמונים האלו מסתכמות בחילוף חומרים פעיל יותר גם במהלך מנוחה. פירוש הדבר, שאם הורדתם 2-3 ק"ג, הפעלתם את תהליך ההרזיה, וגם אם אתם לא זזים, השומן העודף ייעלם.

5. טפלו בשינה שלכם

6 דרכים להאיץ את ההורמונים שלכם ולהוריד במשקל בקלות!

אם אתם לא ישנים מספיק, רמות הלפטין צונחות ואתם עלולים לפצות על כך בצריכת יתר של מזון. כשאתם עייפים, הגוף שלכם זקוק לטעינה באמצעות מזון, או שינה. אתם בטח יכולים לנחש די בקלות, איזו אופציה חביבה על קו המותן שלכם.

6. תרגלו טכניקות נשימה של יוגה

מחקר הראה, שאחרי חודש של נשימות יוגה על בסיס קבוע, חילוף החומרים של המתרגל משתפר באופן משמעותי, וצריכת החמצן שלהם עולה ב-37%.

שימו לב, מטרת המאמר הזה היא ללמד אתכם להפעיל את ההורמונים בגוף שלכם. אל תשתמשו בתרופות הורמונליות כחלק מהתכנית שלכם להורדה במשקל! כל מה שאתם צריכים זה אהבה וגישה חיובית כדי לשנות דברים על הצד הטוב ביותר.