6 הרגלים פסיכולוגיים שיכאיבו לכם בסוף

חשוב לשמור על מערכות יחסים טובות עם אנשים בגלל שהקשרים החברתיים הם חלק מרכזי בחיים שלנו. בכל מקרה, הזמן שאנחנו מבלים בבניית מערכות יחסים לא תמיד מניבה תוצאות חיוביות. אם הבחנתם בכך שאתם מבלים יותר זמן בדאגה לגבי דעותיהם של אחרים, חשוב לעצור ולחשוב.

צוות האתר שלנו בדק את הנושא ומצא היכן עלינו לבדוק את סדרי העדיפויות שלנו


אתם לא יכולים לומר לא


מה הולך: ברשימת המטלות שלכם, יש יותר מטלות של אחרים מאשר שלכם. סיוע, ייעוץ, קניות, השגחה, הלוואה…אבל אם תישאלו מה האנשים האלה עשו עבורכם, בטח יהיה עליכם לחשוב על תשובה

מה לעשות: וודאו שהמטלות שלכם נמצאות בראש סדר העדיפויות שלכם. אם מישהו מנסה להוכיח שאתם אנוכיים וכפויי טובה, כנראה שהם מנסים לשחק ברגשות שלכם. לפני שאתם מושיטים יד לערה, שאלו את עצמכם אם האדם הזה מרוויח מכך שמצילים אותו כל הזמן.

אתם מחפשים אישור

מה הולך: אתם חסרי ביטחון ומנסים באופן מתמיד להשיג את אישורם של אחרים שדעתם חשובה לכם. אתם עושים משהו כדי לזכות בשבחים ומחמאות מהבוס שלכם, העמיתים, החברים וקרובי המשפחה. אם אתם זוכים לאישור, אתם מרגישים שעשיתם משהו ״טוב״. אם לא קיבלתם את הפידבק לו קיוויתם, אתם מרגישים שעשיתם משהו בלתי חשוב או ״רע״.

מה לעשות: אתם חייבים להחליט שאתם טובים ושאתם לא חייבים להוכיח את זה. במקום לחפש אישור, הילחמו להגשים את המטרות שלכם. התפתחו והתקדמו בתחומכם, טפלו בבריאות שלכם, תאהבו ותהיו נאהבים. בטחון עצמי יהפוך לעמית נאמן והצורך שלכם באישור יתפוגג.


אתם מחליקים דברים

מה הולך: אתם לא מתווכחים, מתלוננים, נאבקים או נלחמים על זכויותיכם. קל יותר לקבל, להיות סבלני ושקט, ולהיות הבחור הטוב שלא גורם לקונפליקט. בכל מקרה, זוהי אשליה: אם לא תעמדו על דעתכם, איש לעולם לא ידע שיש לכם דעה.

מה לעשות: הניחו לדעתכם להתקיים. אתם לא חייבים לחפש תמיכה מצד אנשים שקולם נשמע רם יותר או בטוח משלכם. כשאתם מבטאים את דעתכם בפתיחות, אתם מראים את האינדיבידואליות שלכם. כבוד שהורווח חשוב יותר מחיוך חד פעמי.

אתם מאשימים את עצמכם על רגשותיהם של אחרים

מה הולך: אתם מתנצלים לעתם קרובות אם אינכם ממלאים את בקשתו של אחר או שלא ניחשתם מה האחר חושב, מצפה, או מרגיש. כעס, פגיעה, עצבות, חוסר שביעות רצון – רגשותיהם השליליים של אחרים מפחידים אתכם וגורמים לכם לחוש אשמה.

מה לעשות: הניחו את הסלע הזה שאתם מנסים לסחוב. -האחריות על רגשותיו, בעיותיו וציפיותיו של אחר. כשאתם מרגישים חנוקים מאשמה, חשבו על זה: מה עשה האדם הזה כדי לפתור את בעיותיו?

אתם לא מציבים גבולות

מה הולך: אתם תמיד מוכנים לעשות הכל בשביל כולם. אם למישהו יש בעיה דחופה, אתם תוותרו על כל המטלות שלכם, תיסעו מהצד השני של העיר, ותפתרו עבורם את בעיותיהם בחינם. אתם יכולים תמיד להזיז את העניינים שלכם הצידה, אבל אתם לא יכולים לסרב לעזרתו של אחר.

מה לעשות: חשבו על מה שמתרחש בחייכם, וספרו זאת לסובבים אתכם. אתם נוסעים לסוף השבוע? אמרי להם שתוכלי לעבוד על הפרויקט עד שישי. את לא צריכה לתרץ. את חייבת לשים את עצמך בעדיפות לפני כולם.

את עושה דברים שאת לא אוהבת

מה הולך: אתם תקועים בבקשותיהם של אחרם – ההורים, קרובי המשפחה, החברים והמכרים שלכם. רק לעתים נדירות אתם מסרבים לבקשה, אז הזמן שלכם מחולק לפיסות זעירות, ואף אחת מהן לא שלכם.

מה לעשות: חלקו את הזמן הפרטי שלכם למנוחה, עבודה, מטלות בית, הליכה, אושר או טיולים. בחרו יום אחד בו אתם עושים רק מה שאתם רוצים לעשות. קבעו את סדר העדיפויות שלכם, וחשבו היטב לפני שאתם לוקחים על עצמכם עבודה של אחרים.

האם אתם מוצלחים בקביעת גבולות? כיצד אחרים מגיבים לכך?