6 חלקי גוף שאתם כנראה שוטפים לא נכון בזמן הרחצה

העור שלנו הוא בית לכטריליון וחצי מיקרואורגניזמים. אבל לא כולם רבים עבורנו, כמה מהם מאוד חשובים לבריאות שלנו. זו הסיבה מדוע אנחנו לא צריכים לשטוף כמה מחלקי הגוף שלנו עם סבון, ועבור חלקים אחרים, אל לנו לדלג עליהם ויש לשטוף אותם ביסודיות מדי יום.

צוות האתר שלנו מבין כמה זה חשוב להקדיש את תשומת הלב הראויה לכמה חלקי גוף. זו הסיבה שמצאנו כבר טיפים כיצד לטפל בהם כהלכה. ואם אתם רוצים למנוע הופעת אקנה על גופכם, אל תפספסו את חלק הבונוס בסוף הכתבה.


כפות רגליים

כפות רגליים הם מחלקי הגוף שיש לשטוף בסבון. בכל אופן, רבים מאיתנו מזניחים את החלק הזה, במחשבה שהם ינוקו מהמים והסבון שמחליקים במורד גופנו. אבל, באזורים אלו, הפטרייה שגורמת לפטרת כף הרגל נפוצה, במיוחד אם אתם נועלים סנדלים או כפכפים, לא גורבים גרביים או מזיעים.


זו הסיבה מדוע, לפי רופאי עור, חשוב לא רק לשטוף את כפות הרגליים עם סבון אלא גם לקרצף אותן עם אבן ספוג מדי יום.

יש לנקות גם את החלל שבין הבהונות שלכם, לא משנה באילו נעליים או גרביים אתם משתמשים. כדי למנוע מבקטריות וחיידקים להתפשט, עליכם לשטוף את הבהונות שלכם עם סבון ומים ולייבש במגבת ביסודיות.

חלקו האחורי של הצוואר

חלק זה של גופכם יכול להיות חם ולח לעתים קרובות, במיוחד אם יש לכם שיער ארוך או שאתם מתאמנים על בסיס קבוע. מצבים שכאלה יכולים למשוך קרדיות ובקטריות. זו הסיבה מדוע שטיפה של אחורי הצוואר שלכם עם סבון על בסיס יומי ושימוש בספוג לקילוף העור או מגבת רטובה נחוצים להתפשטות בקטריות.

עיניים


שטיפת העיניים שלכם עם סבון אינה רעיון טוב מאחור וזה יכול להזיק לקרנית וללובן העין. אבל זו הסיבה מדוע העיניים מצוידות בבלוטות הדמעות (הבלוטות שמפיקות דמעות) שאחראיות על ניקוי והגנה מפני לכלוך וגירויים אחרים.

דרך בטוחה לנקות את העפעפיים והריסים היא בעזרת שמפו לתינוק נטול ריח. ערבבו חצי כפית של השמפו הזה במים חמים וטפלו סמרטוט בתערובת. שפשפו בעדינות את העפעפיים (קדימה ואחורה) עם סמרטוט ושטפו במים לאחר מכן.

מפשעות

לדבריו של רופא עור, יש לנקות את המפשעות ביסודיות מדי יום. חלק זה של הגוף הוא בעל קפלים וחריצים שיכולים להוות בית לבקטריה מזיקה ולשערות הצומחות הפוך, זיהומים, וניחוחות משונים. המפשעה היא גם האזור הרגיש ביותר בגוף, והדרך היעילה ביותר לנקותו היא בעזרת סבון עדין וסמרטוט.

תחת הציפורניים

בקטריות שונות יכולות למצוא בית תחת הציפורניים שלכם, ואתם לא תצליחו להיפטר מהכל רק ע״י שטיפת הידיים. לדברי רופאים, טבילה של מקל אוזניים במי סבון חמימים וניקוי בעזרתם תחת הציפורניים יסיר כל בקטריה ולכלוך שאינו גלוי לעין בלתי מזוינת.

ידיים ורגליים

אלא אם הן מלוכלכות, אין צורך לשטוף ביסודיות את הזרועות והרגליים שלכם מדי יום. העור בחלקי הגוף הללו אינו מייצר הרבה שמן באופן כללי, לכן ניקוי יומי בסבון רק ישאיר את העור יבש וחסר חיים.

בונוס: השתמשו בסבון על גופכם לפני השמפו על שיערכם

שימוש במרכך עבור השיער שלכם יכול לגרום לגירוי בעור ולהופעת אקנה על גופכם. כדי להימנע מכך ולהיפטר משיירי מרכך ושמפו מהעור שלכם, דוקטור דיי ממליץ על ההרגל הבא: ״שמפו, שטפו אותו, שימו מרכך, שטפו את הגוף, ואז שטפו את המרכך והגוף בו בעת״.

אילו מחלקי הגוף שלכם ניקיתם שלא כשורה?