6 טעויות בצחצוח השיניים שמרחיקות אתכם מהחיוך המושלם

יש יותר ממיליון בקטריות על מברשת השיניים שלכם, ולמרות שרובן אינן מזיקות, כמה מהן יכולות להזיק לשיניים שלכם. בעוד שצחצוח שיניים יומי הוא חיוני לשמירה על שיניים בריאות, יש טעויות שאנחנו עושים, שלא ביודיעין, שיכולים לגרום יותר נזק מתועלת.

צוות האתר שלנו החליט לצלול עמוק יותר לתוך השאלה הזו ולגלות מאילו טעויות נפוצות יש להימנע כדי לשמור על השיניים שלנו במצב טוב.


אתם שוטפים את הפה לאחר הצחצוח

© Beetroot Studio / Shutterstock.com

למרות שאתם רגילים לשטוף את הפה מיד לאחר הצחצוח, זה דווקא יכול להפוך את הצחצוח לפחות יעיל. מאחר ומים מדללים את ריכוז הפלואוריד במשחת השיניים, זה עשוי למנוע מכם לקצור את כל היתרונות שבמשחה. אם אתם מרגישים את הצורך לשטוף את הפה מתוך הרגל, השתמשו במי פה המבוססים על פלואוריד כדי לשמור על שכבת המגן במצב טוב.


אתם לא מצחצחים את הלשון

© Alliance Images / Shutterstock.com© Andrey_Popov / Shutterstock.com

אם שמתם לב לריח רע מהפה שלכם לא משנה באיזו יסודיות אתם מצחצחים את השיניים, ייתכן ותרצו לצחצח גם את הלשון. בלוטות הטעם שלכם מציעות לבקטריה כר פורה להתרבות, ואם אתם מדלגים על הלשון שלכם, זה עשוי בסופו של דבר לגרום לריח רע.

אתם מעבירים חוט דנטלי לעתים תכופות מדי

© BAZA Production / Shutterstock.com

למרות ששימוש בחוט דנטלי הוא חלק חיוני בשגרת היגיינת הפה שלכם והוא חיוני לבריאות החניכיים שלכם, אתם יכולים למעשה לעשות את זה יתר על המידה. אין צורך להעביר חוט דנטלי יותר מפעם ביום, מאחר ולבקטריה המזיקה לוקח בין 4 ו-12 שעות להתפתח. בעוד ששימוש נכון בחוט דנטלי יכול למנוע מחלות חניכיים, אם אתם עושים זאת שלא כשורה אתם יכולים לגרום לתוצאה ההפוכה ואף לנזק חניכיים.

אתם משתמשים במברשת ישנה

© Brainstorm Innovations / Unsplash.com© Wachiwit / Shutterstock.com

בעוד שלא קשה להיקשר למברשת השיניים הישנה והאהובה שלכם, שימוש ממושך מדי יכול לגרום לחורים בשיניים ואף להזיק לחניכיים שלכם. תמיד ישנם חלקיקי מזון בין הסיבים, ואם אתם ממשיכים להשתמש באותה המברשת, אתם חושפים את עצמכם לאותה הבקטריה שוב ושוב. ואם אתם מאחסנים את המברשת בחדר השירותים הלח, עובש עשוי לצמוח עליה, לכן אם הבחנתם בכתמים שחורים על הסיבים, ייתכן ותרצו להחליף את המברשת שלכם ומיד.


אתם לא מחליפים משחת שיניים

© Stefano Garau / Shutterstock.com

כשסופסוף מצאתם את משחת השיניים שעושה פלאים לשיניים שלכם, אתם עשויים שלא לעמוד בפיתוי ולקנות כמויות של המשחה הזו. אך המיקרואורגניזמים שחיים בפה שלכם יכולים להתרגל למשחת שיניים ספציפית, ולהפוך את הצחצוח לפחות יעיל. מוטב להחליף משחה כל חודשיים או שלושה, ויש רופאי שיניים שממליצים להשתמש בסוגים שונים של משחת שיניים בבוקר ובערב.

אתם מצחצחים מיד לאחר האוכל

© Prostock-studio / Shutterstock.com

למרות שצחצוח השיניים שלכם לאחר האוכל יכול לסייע בהרחקת הבקטריות, צחצוח מיד לאחר האוכל יכול למעשה להחליש את שכבת המגן של השן. מומלץ להמתין 30 עד 60 דקות לאחר האוכל לפני שאתם מצחצחים שיניים כדי לשמור עליהן לבנות ויפות.

אילו טעויות הפתיעו אתכם יותר מכל? כמה מהן אתם עושים בעצמכם?