6 טעויות הקשורות בטיפוח השיער שלך שאת ככל הנראה עושה

שטיפה וייבוש השיער נראים כמו משהו שלא צריך לחשוב עליו יותר מדי. אבל ישנן למעשה טעויות רבות שרבות מאיתנו עושות ויכולות לפגום בבריאות השערה. אולי שגרת טיפוח השיער שלך היא פשוט לחפוף עם שמפו אחת לזמן מה. או אולי את חושבת שאת עושה הכל כהלכה, אבל השיער שלכם עדיין לא נראה במיטבו. מסתבר, שיש טעויות הקשורות בטיפוח השיער שאת ככל הנראה עושה ויכולים לחצוץ בינך ובין שיער החלומות שלך.

צוות האתר שלנו הופתע לגלות כמה בקלות אפשר לטעות כשמדובר בתהליך טיפוח השיער. אספנו עבורכן כמה מהטעויות הנפוצות ביותר שמונעות ממך להגיע לשיער המושלם.


את שוטפת את השיער לא נכון

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

שטיפת השיער שלך בעמידה במקלחת עשויה להיות נוחה, אבל שטיפה במהופך היא בעלת יתרונות רבים יותר. אם יש לך שיער ארוך, שטיפתו הפוך יכולה להקל עליך בשימוש במוצרי טיפוח בשכבות הנסתרות של שיערך. אם יש לך עור רגיש ונוטה לאקנה, שטיפת השיער במהופך יכולה לעזור לך ולמנוע התפרצויות, מאחר וזה מונע ממוצרי הטיפוח והשמנים להגיע מהשיער שלך לצוואר ולגב ולגרות את עורך.


את משתמשת בשמפו יבש רק על שיער מלוכלך

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

שימוש בשמפו יבש הוא דרך נפלאה לרענן את שיערך כשאין לך זמן להתרחץ, אבל זה יכול גם לעשות הרבה יותר מסתם להפוך את השיער לפחות שומני. אם יש לך שיער דק, ריסוס שמפו יבש על השורשים יכול לתת לשיער בוסט מידי ולגרום לו להיראות מלא יותר. אבל אל תגזימו עם זה כי שימוש תכוף מדי בשמפו יבש יכול להוביל להצטברות של החומר על הקרקפת שלכם ולגרום לה לגרד.

את משתמשת במרכך שיער במשך זמן ארוך מדי

© Shutterstock.com

שימוש במרכך שיער הוא צעד הכרחי בשגרת טיפוח השיער שלך, מאחר והוא מגן על זקיקי השיער והופך אותו חלק יותר וקל יותר לסרוק. אך כשמדובר בהשארתו על שערך, פחות זה בעצם יותר. שימוש במרכך במשך זמן רב מדי יכול להכביד על שיערך ולגרום לו להיראות שומני. השאירי את המרכך על שיערך לא יותר מ-3 דקות, די בכך כדי ליהנות מכל היתרונות.

את משתמשת באותו השמפו

© Pexels.com© Pexels.com

כשאת מוצאת סופסוף את השמפו שעושה פלאים בשערך, זה מפתה מאוד שלא להשתמש בו כל הזמן. אבל השיער שלך למעשה מתרגל לאותו המוצר עם הזמן, ולבסוף, זה פשוט מפסיק לעבוד. במקום לחדש את המלאי של המוצר בו את משתמשת כדי לגרום לשערך להיראות נפלא, השקיעי ב-2 או 3 סוגי שמפו ומרכך שונים והחליפי אותם תלוי בעונות, במזג האוויר, באיכות המים ובאופן בו מרגיש שערך.


אתם אוספת את השיער כשהוא רטוב

© Shutterstock.com© Depositphotos.com

בדיוק יצאת מהמקלחת, השיער שלך נוטף, ואת קולעת אותו לזנב סוס או אוספת אותו כדי שלא יגע בפנייך. אך ההרגל התמים הזה לכאורה יכול להזיק לזקיקי השיער שלך ולגרום לו להישבר. בגלל שהשיער שלך הכי פגיע כשהוא רטוב, עומס יתר יכול להחליש אותו ולגרום לו להישבר.

את לא מברישה את השיער לפני שאת שוטפת אותו

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

כולנו מכירות את התחושה המעצבנת של שיער סבוך שקשה להתיר. אך במקום לסרק אותו אחרי השטיפה, הברישי אותו לפני שאת נכנסת להתקלח. זה יכול לעזור ולמנוע קשרים ולשמור כך על השיער לאורך זמן.

האם את עושה טעויות כאלה הקשורות בטיפוח השיער? האם את מכירה טריקים אחרים שהיית רוצה לשתף עם קוראי האתר?