6 סיבות חמקמקות לכך שהעור שלכם מזדקן מהר יותר

אתם אולי מכלים כסף רב על קרם לחות ויקרתי ויש לכם שגרת טיפוח נוקשה. אבל יש הרגלים יומיומיים תמימים למראה שיכולים למעשה לקלקל את כל המאמצים שלכם. בעוד שלא ניתן לשבור בקלות כמה מההרגלים הללו, אם תעשו זאת, העור שלכם יודה לכם.

צוות האתר שלנו מאמין שאפילו הדברים הקטנים ביותר משנים בכל הנוגע לטיפוח העור. לכן אספנו כמה הרגלים יומיומיים שישמרו על העור שלכם צעיר ויפה.


אתם שותים המון קפה שנחלט

© Unsplash.com

רבים מאיתנו לא יכולים לדמיין יום אחד בלי קפה, אבל יותר מדי כוסות קפה יכולים למעשה לגרום לעור שלכם להיראות זקן יותר. בגלל שקפה הוא משתנן, הוא מייבש קלות את הגוף שלכם, שבתורו משפיע על העור שלכם, וגורם לו להיראות קהה וקמוט. אם אתם לא יכולים אפילו לחשוב להעביר יום ללא קפה, לכו על קפה נמס. הוא מכיל פחות קפאין מקפה רגיל והוא גם אפשרות מעולה לאנשים שמנסים לצמצם בכמות הקפאין שלהם.


אתם משפשפים עיניים לעתים קרובות

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

שפשוף העיניים עשוי להעניק הקלה זמנית אחרי יום ארוך בשולחן העבודה, אבל ההרגל הזה יכול לגרום לאדמומיות בעיניים ובעור שסביבם. בגלל שהעור תחת העיניים שלכם הוא דק ועדין מאוד, שפשופו יכול להזיק לכלי הדם תחת פני השטח שלו, ולגרום לעיגולים שחורים סביב העיניים. שפשוף עיניים מתמשך יכול גם להרפות את העור סביב העיניים שלכם ולמתוח את הרקמות, מה שגורם ל׳כף רגל של עורב׳ (קמט בפינה החיצונית של העין) ממנה קשה להיפטר.

אתם ישנים על הבטן

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

לכל אחד מאיתנו יש תנוחת השינה האהובה עליו שמרגישה נוח ועוזרת לנו להירדם מהר יותר, אבל כמה מהתנוחות הללו יכולות לתרום לקמטים ולחריצים בעור. כשאתם ישנים על הבטן, הפנים שלכם נלחצות כנגד הכרית, מה שגורם לעור לייצר קמטים אנכיים. ומאחר וזה קורה בכל לילה, הקמטים האלה הופכים ברורים יותר, עד שהם נעשים קבועים.

את משתמשת במייקאפ כמקדם הגנה

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

למרות שמוצרי איפור שונים מכילים SPF, הם לא יכולים לשמש תחליף למקדם הגנה. קרני אולטרה סגול מזיקות הן האחראיות לכ-80% מסימני ההזדקנות של העור, כולל קמטים והיפר פיגמנטציה. השימוש במקדם הגנה על בסיס יומי הוכח כיעיל בהאטת תהליך ההזדקנות של העור ושמירה על פנים נטולות קמטים לזמן רב יותר.


אתם משתמשים בסבון בחפיסה

© Unsplash.com© Unsplash.com

סבון חמוד בחפיסה נראה טוב בחדר האמבטיה שלכם, אבל הוא יכול למעשה להיות די מזיק לעור שלכם. סבון בחפיסה מכיל בדרך כלל רכיבים שמשבשים לרמות ה-pH של העור שלכם, וגורם לו לאבד את השמנים הטבעיים שלו ולהיראות יבש וקמוט. במקום להשתמש בחפיסת סבון, לכו על חומרי ניקוי עדינים יותר עם רכיבים עדינים, שמיועדים במיוחד לסוג העור שלכם.

אתם מלקקים שפתיים

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

ליקוק השפתיים כול לגרום להקלה זמנית, אך בטווח הארוך, זה גורם לעור העדין שעל השפתיים שלכם להיסדק ולהתייבש. הרוק שלכם מכיל אנזימים שיכולים למעשה לשבש את השפתיים שלכם ולהזיק לשכבת המגן בעודו מתאדה. כדי לעזור לעצמכם לשבור את ההרגל הזה, קחו אתכם תמיד שפתון נגד יובש בטעם האהוב עליכם או שמרו אותו לצד המיטה.

האם אתם עושים את הטעויות הללו? האם אתם מכירים הרגלים אחרים שמאיצים את הזדקנות העור שלכם?