6 סיבות לכך שמי אורז יכולים להפוך לשותפים יומיומיים עבורכם

נשים יפניות ידועות בשל עור הפורצלן השקוף ונטול הרבב שלהן. ולמרות שיפן היא המדינה הכי חדשנית בעולם, נשים יפניות עדיין משתמשות בטיפולים עתיקים כדי להיראות צעירות הרבה יותר מכפי גילן. טיפול אחד כזה עושה שימוש במי אורז הנותרים לאחר השריית האורז במים המיועדים לבישול.

צוות האתר שלנו התרשם עמוקות מכל אותן דרכים פשוטות העושות שימוש ברכיב הזה שיכול להועיל לעור שלכם. הכנו עבורכם גם בונוס מיוחד בסוף הכתבה.


זה מונע הזדקנות של העור בטרם עת

© Asiandelight / Shutterstock.com

שימוש במי אורז כחומר ניקוי לפנים יכול לסייע לכם לשמור על עור נטול קמטים. מי אורז מותססים מאיצים את ייצור הקולגן בעור שלכם ועוזרים לו להישאר בשרני וצעיר למשך זמן ארוך יותר. מי אורז הם גם עשירים בנוגדני חמצון, שהופכים אותם לנשק טבעי ועוצמתי נגד קמטים בטרם עת.


הם פועלים כמקדם הגנה טבעי

© Depositphotos.com

במי אורז יש אפקט מצנן טבעי, ושימושו על העור שלכם יכול לעזור ולהקל על כוויות שמש וגירויים. רכיבים המצויים באורז כבר הוכחו כמגנים על העור מפני נזקי השמש. חשיפה לשמש היא אחד הגורמים הנפוצים ביותר לנזק עורי, ושימוש במי אורז הוא פתרון זול וקל להגנה על פניכם.

הוא מתקן עור שניזוק

© AdoreBeautyNZ / Pixabay.com© Depositphotos.com

תעשיית היופי מציעה מוצרים רבים יעילים אך גם יקרים שיכולים להיטיב עם העור שלכם. מי אורז הם רכיב טבעי ולא יקר לטיפוח העור שלרוב האנשים יש כבר במזווה שלהם. בנוסף ליכולת שלהם לצמצם קמטים, מי אורז משפרים נזקי עור ואפשר להשתמש בזה כדי לטפל בבעיות עור אחרות, כמו דרמטיטיס.

זה מצמצם הופעת פיגמנטציה

© Depositphotos.com

למרות שהיפר-פיגמנטציה היא בדרך כלל בלתי מזיקה, בעיית עור נפוצה זו יכולה להיות די טורדנית ואף לגרום למבוכה בקרב אנשים מסוימים. אם לא מטפלים בזה, כתמים כהים עשויים בסופו של דבר לגרום לגוון עור בלתי מאוזן, מה שיכול לגרום לפנים שלכם להיראות עשויי טלאים. מי אורז הוכחו כבעלי יכולת להאיץ את ייצור המלנין ובכך לצמצם בצורה יעילה היפר-פיגמנטציה.


זה עוזר לווסת עור שומני

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

שמנים טבעיים הם חיוניים לבריאות העור שלכם מאחר והם נועלים את הלחות ופועלים כשכבת מגן מפני גורמים חיצוניים. אבל פנים שומניות ונוצצות אינן מחמיאות, ולעתים קרובות אנחנו מחפשים טונירים או חומרי ניקוי שיכולים לגרום לפנים להיראות בגוון מט. במציאות, מוצרי טיפוח רבים לעור שומני מכילים אלכוהול שיכול לשבש את פעילות בלוטות החלב ולגרום לייצור יתר של חלב, שבתורו, יהפוך את העור שלכם לשומני יותר. שימוש במי אורז הוא הדרך הבטוחה לווסת עור שומני, מאחר והוא נפטר מהשומן העודף ולא מייבש את העור שלכם.

הוא משפר את העור שלכם מהפנים אל החוץ

© decade3d – anatomy online / Shutterstock.com

בעוד ששימוש במי אורז באופן חיצוני יכול להועיל לעור שלכם במגוון צורות, צריכתו כמשקה יכולה לעזור לכם לשפר את העור שלכם מבפנים. מי אורז הם מעולים לעיכול, מכילים פרוביוטיקה, וידועים ביכולת שלהם להתמודד עם הרעלת מזון ובעיות בעיכול. מאחר ובריאות המעי היא חיונית לעור יפה, מי אורז הם שיקוי קסם שישמור על העור שלכם זוהר.

כיצד להכין מי אורז תוססים

© Serhii Fedoruk / Shutterstock.com© Kazmulka / Shutterstock.com

* שטפו את האורז והוסיפו 2-3 כוסות מים
* תנו לזה לשבת בטמפרטורת החדר עד 48 שעות.
* ערבבו את האורז וסננו את המים
* תוכלו לאחסן את מי האורז במכל אטום עד שבעה ימים ולהשתמש בזה כחומר ניקוי עבור העור והשיער שלכם.

בונוס: גולשים משתפים בשיפור שחוו באמצעות שימוש במי אורז

״לפני ואחרי השימוש במי אורז״

© unventer / Reddit

״אני כל כך מאושרת מהתוצאות!״

© violetjane*** / Reddit

״הפעם הראשונה בה אני משתמשת במי אורז, ואני כבר אובססיבית״

© altargirl / Reddit© altargirl / Reddit© altargirl / Reddit

האם שמעתם פעם על היתרונות הטמונים בשימוש במי אורז? האם הייתם מוכנים לתת לזה צ׳אנס?

לתשומת לבכם – המאמר נועדו למטרת עיון בלבד ואינם נועדו להוות תחליף לייעוץ רפואי.