6 סיבות מדוע אתם לא ישנים טוב

רבים מאיתנו מכירים את התחושה המעצבנת שאנחנו מתהפכים במיטה כל הלילה. בעוד ששינה מספקת היא חשובה מאוד לבריאות שלכם, יש אנשים שמתקשים להירדם ולהתעורר בתחושה שטענו מצברים. כפי שמסתבר, סירוב לכוס קפה מאוחר בלילה אינו מספיק, וכמה מההרגלים התמימים לכאורה שלנו מונעים מאיתנו שנת לילה מתוקה.

גם צוו האתר שלנו מתקשה להירדם לפעמים, אז עשינו קצת מחקר כדי לגלות מהן הסיבות מאחורי זה.


יש לכם שטיח בחדר השינה

שטיחים מוסיפים מגע נחמד לחדר השינה שלכם וגורמים לו להיראות נעים, אך הם גם אוספים המון אבק ועשויים לגרום לאלרגיות. זה יכול להוביל לשיעול וקשיים בנשימה, שבתורם, עשויים לפגום בשנתכם. אם אתם לא יכולים לדמיין את הבית שלכם בלי שטיחים, לכו על שטיח קטן לא אוסף הרבה אבק וקל לנקותו.


אתם ישנים עד מאוחר בסופי שבוע

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אם אתם מתעוררים מוקדם בכל בוקר כדי להגיע לעבודה בזמן, זה מובן לחלוטין מדוע בא לכם לבלות עוד כמה שעות במיטה בסוף השבוע. אבל ללכת לישון מאוחר כמה פעמים בשבוע מפריע לשעון הביולוגי שלכם ומשפע על איכות השינה שלכם בטווח הארוך. במקום להתעורר מאוחר בסוף השבוע, נסות ללכת לישון באותן השעות, ואחרי כמה שבועות, בכלל לא תזדקקו לשעון המעורר כדי לקום בתחושה שטענתם מצברים.

הדיאטה שלכם היא נטולת מוצרי חלב

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

בעוד שמוצרים ללא חלב עשויים להועיל לחלק מהאנשים, וויתור מוחלט עליהם מונע מכם שינה איכותית. חלב הוא אחד ממקורות המלטונין הטובים ביותר, הורמון שינה חשוב שמאותת למוח שלכם כשמגיע הזמן לישון. במלטונין משתמשים לעתים קרובות בטיפול בהפרעות שינה, ואם לא בא לכם לקחת תוספים, נסו לשתות כוס חלב חם לפני השינה.

אתם מדליקים את מפזר החום/התנור

כשעדיין קריר בחוץ, אתם רוצים באופן טבעי לכסות את עצמכם בשמיכה עבה ולהדליק את המזגן על חום. אבל אם אתם רוצים להתעורר בתחושה רעננה, מוטב לישון בחדר קר מעט. מחקרים הראו שאנחנו ישנים טוב יותר בסביבה קרירה, והטמפרטורה בחדר שלכם משפיעה על השינה שלכם אפילו יותר מרעשים חיצוניים.


אתם זוללים בלילה

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

כשאתם מרגישים מותשים בסוף היום, בטח גובר עליכם היצר לנשנש משהו מתוק ממש לפני השינה. אבל אכילה מאוחר בלילה עשויה להשפיע על השינה שלכם ולמנוע מכם עצימת עין איכותית. זה לא אומר שאתם צריכים ללכת לישון רעבים, למעשה, ארוחה 4 שעות לפני השינה עוזרת לכם להירדם מהר יותר.

אתם עושים מקלחת חמה ממש לפני השינה

© Shutterstock.com© Depositphotos.com

אין דבר שמשתווה לזרם מים חמים על גופנו, אבל מקלחת לפני השינה עשויה למנוע מכם שנת לילה איכותית. כשהגוף שלכם מכין עצמו למנוחה, טמפרטורת הליבה שלכם צונחת, ומקלחת חמה מאוחר בלילה יכולה להעלות את הטמפרטורה ולבלבל את הגוף שלכם.

האם אתם ישנים טוב בלילה? האם יש לכם טיפים עבור אנשים שמתקשים להירדם?