6 סיבות מדוע מוטב לכם להתחיל להתקלח יום כן, יום לא

רובנו מתקלחים רק פעם ביום או יותר. אבל אם תשאלו את עצמכם מדוע אנחנו צריכים לנקות את עצמנו כל 24 שעות, אתם עשויים להבין שאולי אנחנו מתקלחים יותר מהנחוץ. למעשה, מקלחות תכופות לא עושות חסד עם המראה או הבריאות שלנו.

צוות האתר שלנו החליט לגלות מה יקרה אם תתחילו להתקלח לעתים פחות תכופות ומדוע שווה לנפץ את ההרגל הזה.


תהיו פחות חשופים לזיהומים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אתם בטח חושבים שלהתקלח בכל יום זה בריא יותר מאשר להתקלח לעתים פחות תכופות, אך במציאות, זה עובד הפוך. מקלחות תכופות עשויות להפר את איזון המיקרו-אורגניזמים שעל העור שלכם, ומותירים אותו פחות מוגן ופגיע בפני זיהומים. המערכת החיסונית שלנו זקוקה לגירוי מסוים ע״י בקטריות ולכלוך, ומקלחות תכופות מדי מחלישות את המערכת החיסונית ואת היכולת שלה להגן עלינו מפני ווירוסים.


העור שלכם יודה לכם

© Shutterstock.com

מקלחות חמות וארוכות אולי מרגישות כאילו הן מסבות לנו רוגע ומותירות את העור מצוחצח ונקי, אך הם יכולים גם לתרום להזדקנותו בטרם עת. העור שלנו מכוסה בשכבה חיצונית שומנית שנועלת את הלחות כדי לשמור על העור בשרני ובעל מראה צעיר לאורך זמן. שטיפה וקרצוף יכולים להסיר את שכבת המגן הזו, ולהותיר את העור מגורה, מקומט ויבש.

השיער שלכם עשוי להתחיל לצמוח מהר יותר

© Depositphotos.com

מנוגד עד כמה שזה נשמע, שטיפת השיער שלכם על בסיס יומי יכולה בסופו של דבר לגרום לו להיראות עמום ושומני. כשאתם שוטפים את השיער שלכם מדי יום, אתם מסירים את שכבת החלב החיצונית שמשרתת כמגן מפני נזקים. כתגובה לכך, הנקבוביות שלכם מתחילים לייצר יותר מהחומר הזה, וגורמים לקרקפת לחוש מגורה ומגרדת, ולבסוף, זה יסתום את הנקבוביות שלכם. זה, בתורו, עשוי לחבל בצמיחת השיער שלכם, ולמנוע מהשיער שלכם להרגיש ולהיראות במיטבו.

אתם עשויים להוריד יותר במשקל

© Shutterstock.com

מקלחת מרגיעה אחרי ארוחה טעימה אולי נשמע מפתה, אך ההרגל הזה עשוי למעשה לגרום לכם לעלות במשקל. עיכול המזון מצריך זרימת דם תקינה לקיבה. כשאתם קופצים למקלחת, אתם גורמים לטמפרטורת הגוף לצנוח, מה שמבלבל את מערכת העיכול שלכם. כשזה נעשה על בסיס קבוע, אתם עשויים לגרום נזק למערכת העיכול שלכם, ולבסוף גם לעלות במשקל.


תהיו פחות פגיעים בפני תגובות אלרגיות

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

מקלחות תכופות מדי עשויים לתרום לאלרגיות המעצבנות האלה שלכם. כשהמעטפת החומצית של העור ניזוקה, זה מקטין את היכולת להילחם בגירויים חיצוניים. שטיפת הלכלוך מהעור הופכת את המערכת החיסונית ל׳עצלה׳, ובתורו, זה עשוי לגרום לאלרגיות, אסתמה ואפילו סוכרת.

זה טוב למערכות הרבייה שלכם

© Shutterstock.com

ממש כמו העור שלנו, גם האזור העדין בין איברינו המוצנעים זקוק לאיזון בקטריאלי כדי להישאר בריא. המים איםת אנחנו מנקים את עצמנו עשויים להכיל מתכות כבדות ושאר כימיקלים מזיקים, שלא לדבר על הבשמים והתוספים המלאכותיים שנוכחים בסבון ובג׳ל הרחצה שלנו. חשיפה לכימיקלים הללו על בסיס יומי עשויה לפגום בבקטריה הטובה באזורים המוצנעים שלכם, ולגרום לגירוי, גירוד ומגוון זיהומים.

באיזו תדירות אתם חושבים שצריך להתקלח? האם ניסיתם להעביר יום או יומיים מבלי להתקלח?

* תוכן זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.