6 סימנים לכך שאתם בסטרס תמידי אבל לא מבינים את זה

לא תמיד קל לשבת ולומר מה מטריד אותנו. ייתכן ואין לנו זמן לזה, או ייתכן שאתם פשוט חושבים שהכל מושלם בחייכם. בכל מקרה, הגוף לעולם לא משקה, וכשאתם לא מקשיבים לו, הוא ״מאותת״ לכם. האיתותים הללו עשויים להיות בלתי נעימים, אבל הגוף שלכם משתמש בזה כמפלט האחרון כדי שתתייחסו.

צוות האתר שלנו פענח את האותות הללו שהגוף שולח לכם ללא הרף.


אתם חורקים שיניים

הגורם הראשי לחריקת שיניים הוא סטרס. אתם עשויים למצוא את עצמם מהדקים או חושקם שיניים בצורה בלתי מודעת במהלך היום או בשינה. אחד הסימנים המובהקים לכך הוא כאב בלסת בבוקר המחרת. את עשויים גם להבחין בכך שהשיניים שלכם נראות קצרות מהרגיל. אפשר להשתמש בסד לילה כדי להגן על השיניים שלכם או לגשת לטיפול פסיכולוגי.


אתם תמיד מזיעים יותר מדי

זיעה מתרחשת ממגוון סיבות: התעמלות, טמפרטורה גבוהה, או כשהמוח שלנו תופס משהו כאיום. בכל מקרה, אם אתם מזיעים ללא הרף, זה עשוי להיות סימן לכך שאתם חרדים יתר על המידה. הגוף שלנו נפטר מהנוזלים דרך העור, ואז דרך הכליות, כדי שלא נצטרך להתפנות בדיוק ברגע בו אנחנו צריכים להגן על עצמנו. כתוצאה מכך, מופעלת תגובת הילחם או ברחֿ מה שגורם לכם להזיע יתר על המידה.

אתם מאבדים יותר שיער מהרגיל

אם אתם מוצאים יותר שיערות בחדר השירותים או על המסרק שלכם, זה עשוי להיות סימן לסטרס סמוי. אתם גם עשויים לשבור אותו או לתלוש אותו בצורה בלתי מודעת. לחץ נפשי יכול להפריע למחזור הצמיחה של השיער. אפילו אם שום דבר נוראי לא קרה לאחרונה, זכרו שאובדן שיער בדרך כלל מושהה. אז אתם עשויים לחוות אובדן שיער 6-12 שבועות לאחר אירוע קשה.

יש לכם כתמים או טלאים אדומים

אם אתם לא סובלים מאלרגיות אך בכל זאת חווים התפרצויות על העור, ייתכן ועברתם רכבת הרים רגשית מתישהו. בנוסף, אתם יכולים גם לחוות כתמים אדומים בפה שלכם כתוצאה מסטרס. אולי הושפעתם מבחינה רגשית כל כך הרבה עד שהגוף שלכם משחרר כימיקלים שמשנים את תגובת הגוף לשאר תפקודיו.


העין שלכם קופצת כל הזמן

סטרס יכול לשלוח למוח שלכם ולשרירי הפנים אותות יוצאי דופן. כתוצאה מכך, העין שלכם קופצת ללא שלטה. אתם עשויים גם להבחין בתזוזות בלתי רצוניות מהעפעף התחתון, או במקרים נדירים, בעפעף העליון. במקרים מסוימים, הקפיצות נמשכות במשך שבועות ואפילו חודשים.

הפה שלכם תמיד יבש

אם אתם צמאים ללא הרף ובא לכם משהו מלוח, שימו לב למצב הרגשי שלכם. תקופות ממושכות של סטרס חוסמות את בלוטות הרוק שלכם, ומותירות אתכם בפה יבש. אתם גם עשויים לחוות קשיים בבליעה בגלל שאתם מיובשים.

כיצד אתם יודעים שאתם בסטרס? מה עוזר לכם להילחם בזה?