7 אשליות אופטיות שבלבלו את כל הגולשים

זוכרים את תמונת ״השמלה״ שנראתה בצבע לבן וזהוב לחלק ולאחרים נראתה בצבע כחול וחום? מה לגבי האשליה הקולית המוכרת גם כ-Yanny or Laurel? מאז האתגרים הכיפיים האלה, האינטרנט ראה אשליות רבות עוד יותר שבלבלו את כל הגולשים ואנחנו מוכנים לשתף אותם אתכם.

שימו לב לתמונות הבאות. צוות האתר שלנו לא הצליח להבין מה לא בסדר בהן במבט ראשון. ואתם?


התמונה הזו נראית כמו תמונה צבעונית

© Øyvind Kolås / Patreon

התמונה הזו ותמונה נוספת ״פוצצו״ את ראשיהם של הגולשים מאחר והן נראות כמו תמונות בצבע אך למעשה, הן אינן. היוצר השיג את האפקט הזה בזכות הרשת בעלת הקווים הצבעוניים שהלביש על הדמויות. הטריק הזה ״צובע״ את התמונה.


התמונה הזו נראית בשחור לבן

© hollyhollsholly / Twitter

התמונה הזו פורסמה ע״י הולי מק׳קי בחשבון הטוויטר שלה. הולי צילמה את הקולבים הללו ועליהם בגדי תינוקות בעודה משוטטת בקניון. בהתחלה, זה נראה כאילו התמונה הזו צולמה בפילטר שחור ולבן אבל זה לא נכון. האמת היא שהמצלמה הייתה במצבה הרגיל אבל הבגדים לא היו בצבעים בהירים. הולי הוכיחה את זה כשפרסמה סרטון בנושא ביוטיוב.

החתול שצופה בנו

בסרטון הזה רואים מודעה לגבי חתול שאבד. זה נראה כאילו החתול מסובב את ראשו לצדו של האדם שקורא את המודעה. האשליה מתרחשת בשל העובדה שהנייר מודבק על פני משטח בלתי שווה ונקודת המבט של התמונה נראית שונה, תלוי בזווית ממנה מביטים.

מסוק שממריא ללא סיבוב של הלהבים

זה נראה כאילו המסוק בסרטון ממריא בעצמו מבלי שהלהבים יסתובבו. אבל למעשה, מדובר באשליה אופטית המוכרת בשם אפקט סטרוב. הפעם זה קרה בגלל העובדה שמהירות הסיבוב חפפה עם טווח הפריים של הסרטון.


באיזה צבע השידה הזו?

© agamiegamer / Reddit

זו השאלה ששאל יוצר התמונה כשפרסם אותה ב-Reddit. התגובות יצרו שיח: חלק ראו כחול ואפור בעוד אחרים ראו לבן וורוד. אילו צבעים אתם רואים? מסתבר, שהמגירות נצבעו באפור וכחול אבל עשויות להיראות בלבן וורוד בשל האור האדמדם בחדר.

רגל חסרה

התמונה הזו הופיעה בחשבון האינסטגרם של Instylemagazine ומשכה תשומת לב מיד. בכל מקרה, לא היו אלה היילי בולדווין או קיילי וקנדל ג׳נר עליהן התבוננו הצופים – הם ניסו למצוא את הרגל החסרה של קנדל. הצופים ספרו את הרגליים של הבנות, שרטטו קווים בניסיון להבין איזו רגל שייכת למי עד שהבינו שהרגל החסרה מסתתרת תחת השמלה של קנדל.

דיונה או חורים?

© astro_luca / Twitter

התמונה הזו פורסמה ע״י לוקה פרמיטאנו בחשבון הטוויטר שלו. הבחור כתבה שהוא צילם דיונה מלמעלה. בכל אופן, העוקבים שלו הפכו מבולבלים כי זה נראה כאילו בתמונה רואיפ חורים בחול, לא דיונות. בדיוק אז החליט אחד העוקבים להפוך את התמונה.


© astro_luca / Twitter

ואז הכל הפך ברור. לדבריו של פרמיטאנו, דיונות הן כמו תמונות של מוריץ אשר שחוזרות על אותה התבנית, וממשיכים ״לשבור״ לנו את המוח.

האם האשליות האלה הצליחו להטעות אתכם או שזיהיתם מה קורה מההתחלה? נשמח לשמוע מכם בתיבת התגובות בהמשך!