7 דברים חשובים שהידיים שלכם מנסות לומר לכם על מצבכם הבריאותי

אצבעות רדומות או אפילו יד רדומה היא תופעה שאחד מכל 10 אנשים בעולם חווה. התחושה הדוקרנית עשויה להיות זמנית, אא אולי תוצאה של עייפות רגילה, סימן לבעיה בריאותית חמורה יותר.

צוות האתר שלנו הכין רשימה ובה מידע חשוב שיעזור לכם להבין מה הגוף שלכם מנסה לומר לכם אם אתם מרגישים את התחושה המעקצצת הזו.


עייפות ותשישות

© depositphotos

כיצד זה בא לידי ביטוי: כשאנחנו מרימים דברים כבדים ושמים את פרקי היד שלנו בתנוחות לא נוחות, אנחנו מעלים את הלחץ בעצבים הנמצאים קרוב לפני השטח של העור. זה מוביל לתחושה מדגדגת על פני השטח של האצבעות כולן.


מה לעשות: וודאו שאתם ישנים ונחים מספיק; עשו עיסוי.

מחסור בוויטמינים

© depositphotos

כיצד זה בא לידי ביטוי: מחסור בוויטמינים מסוימים (כמו וויטמין E, B1, B6 ו-B12) יכולים לגרום לתחושת נמלול באצבעות היד השמאלית או הרגל השמאלית.

מה לעשות: נסו לשמור על איזון הוויטמינים בגוף שלכם. שווה להתייעץ עם מומחה כדי לקבוע מהי הכמות הנכונה לה אתם זקוקים ולאילו וויטמינים יש תופעות לוואי שליליות.

בעיות גב

© depositphotos

כיצד זה בא לידי ביטוי: בעיות שונות בעמוד השדרה באות לידי ביטוי דרך הזרת ביד השמאלית. זוהי תוצאה של לחץ רב מדי המופעל עליו, או נזק שנעשה לעצבים.


מה לעשות: מתחו את הגב שלכם לעתים קרובות ככל האפשר: עשו יוגה, לכו לחדר הכושר, או שחו. הימנעו מלבלות זמן רב בישיבה.

תסמונת מנהרת שורש כף היד

© depositphotos

כיצד זה בא לידי ביטוי: תסמונת מנהרת שורש כף היד באה לידי ביטוי לרוב דרך האגודל, האצבע המורה והאמה. בשל פעולות חוזרות ונשנות כחלק מעבודתו או אורח חייו של אדם, הגידים מתנפחים, וגורמים לנמלול ביד.

מה לעשות: תרגילי כושר פשוטים ומתיחה של המפרקים יכולה למנוע את הופעתה של התסמונת הזו.

בעיות בזרימת הדם

© depositphotos

כיצד זה בא לידי ביטוי: נמלול באצבעות ביד הימנית יכולה להיווצר בגלל לחץ בפני השטח של העצבים או כטראומה ביד או במפרקי הכתף. נמלול ביד הימנית יכול להיות גם תוצר של מחלות בכלי הדם והלב, שלהם יש השפעה על זרימת הדם הכללית בקצוות.

מה לעשות: צאו להליכה בקצב בינוני, או עשו תרגילי כושר כדי לשפר את זרימת הדם בקצות כלי הדם. בעיות רציניות יותר בזרימת הדם דורשות התערבות של רופא.

מחלת בירגר

© depositphotos

כיצד זה בא לידי ביטוי: המחלה פוקדת לרוב מעשנים. זרימת הדם מופרעת בשל צריכת ניקוטין קבועה, מה שגורם למחסור במינרלים בגוף. זה גורם לנמלול באצבעות, וביד כולה.

מה לעשות: אין דרך לרפא את המחלה הזו לחלוטין. אך וויתור על הרגלים רעים הוא בבירור הצעד הראשון.

סוכרת

© depositphotos

כיצד זה בא לידי ביטוי: אחד הסימנים הראשונים לסוכרת היא תחושת נמלול שעושה דרכה מכף הרגל ועד לזרוע. זה קורה בגלל ירידה בזרימת הדם באיזורים מסוימים עקב נזק לקצות העצבים והסיבים.

מה לעשות: ניתן לרפא סוכרת מסוג 1 בעזרת הזרקות של אינסולין. סוכרת סוג 2 קשורה לרוב בדיאטה לא נכונה, לכן בדיקת דם והתייעצות עם רופא הם השלבים הראשונים.