7 דברים שמזונות חמים וקרים יכולים לחולל בגופכם

גלידה היא הרבה יותר מתוקה כשהיא קרה, בעוד שנקניק חזיר הוא הרבה יותר מלוח כשאוכלים אותו חם. בכל אופן, ההבדלים בטעם הם רק הבט אחד של הדיון על קר וחם. זו הסיבה מדוע החלטנו לצלול עמוק יותר ולגלות עובדות נוספות אודות האופן בו מזונות חמים וקרים משפיעים על הגוף שלנו. ואתם יכולים לגלות עוד בעניין אם תמשיכו לקרוא – אנחנו מבטיחים שנכונות לכם הפתעות.

אלו שבוחרים בארוחות קרות צורכים יותר קלוריות

© Yana Atchori / Shutterstock


כפי שהראה מחקר שנערך לא מזמן, ישנה תפיסה נפוצה ושגויה לפיה מזון חם מכיל יותר קלוריות בגלל שהוא ממלא אתכם מהר יותר. בכל מקרה, חוקרים גילו שאנשים שבוחרים במזון קר על פני מזון חם נוטים לצרוך יותר קלוריות. אם להיות יותר ספציפיים, הם צורכים לפחות 31% קלוריות, לפחות 37% שומן, ויותר מ-22% פחמימות. הבעיה הייתה אף יותר ברורה בקרב אנשים שסובלים מהשמנת יתר, ואדם אחד הציע שפתרון יהיה להוסיף מנה חמה לסלט קר.

הגדוף שלנו מתקשה בעיכול מזון קר

© interactimages / Depositphotos© Oko.Laa / Depositphotos© moonkin / Depositphotos


האופן בו הגוף שלנו מעכל מזון הוא באמצעות הבאתו לטמפרטורת הליבה שלנו. פירוש הדבר הוא שכשאנחנו אוכלים משהו קר, הגוף שלנו צריך להתאמץ כפליים כדי ראשית לחמם את המזון ואז לעכל אותו. לדוגמה, מרק חם דורש 15 דקות לעיכול ע״י הקיבה שלנו. מצד שני, מוצרי חלב, במיוחד גלידה קרה, דורשת בין 30 דקות ושעתיים.

אין זה אומר שעליכם לחדול מלאכול מזון קר מאחר ופירות וירקות, במיוחד, הכי טובים כשהם במצבם הנא. מה שאתם יכולים לעשות עם מנות קרות אחרות הוא לשמור אותם בפה לאורך זמן כדי שהאנזימים יתחילו לפרק אותם בעודם מתחממים.

מזונות חמים נוטים להיות מזינים יותר

© IgorVetushko / Depositphotos© HighwayStarz / Depositphotos

מזון חם אכן מתעכל בקלות יותר, וכתוצאה מכך, כל הנוטריינטים נספגים הרבה יותר מהר בגוף. לא רק אבל כשירקות מסוימים, כמו עגבניות, מבושלות, כמות הליקופן עולה. כמו כן, דגנים חמים, כמו שיבולת שועל, עשירים בסיבים ואינם מכוסים בסוכר כמו דגני בוקר מסוימים.

בכל מקרה, חסרון אחד לבישול פירות וירקות הוא שהויטמינים נמסים. לכן, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לבשל אותם מעט זמן ככל האפשר. לא משנה כמה אתם בוחרים לבשל אותם, זכרו כי הם אינם צריכים להפוך לעיסה – אלא לפריכים קמעה.

מים קרים נספגים מהר יותר מחמים

© simbiothy / Depositphotos© andrei_77 / Depositphotos


אומרים שמים קרים מתרוקנים מהקיבה שלנו מהר יותר ולכן נספגעים טוב יותר כשהם חמים. יתרון נוסף הוא שמים קרים עוזרים להעלות את הסיבולת עבור אנשים שמתאמנים על בסיס יומי או לעתים קרובות מאוד. בנוסף, נמצא כי מים חמים גורמים לכם לשתות בכמויות קטנות, דבר שיכול להוביל להתייבשות. ומצד שני, שתיית מים קרים יחסית (16 מעלות) הם בטמפרטורה המושלמת.

זה בגלל שנמצא כי אנשים ששותים יותר מים בטמפרטורה זו מזיעים פחות. בכל מקרה, עליכם להיזהר כשאתם שותים מים קרים אם אתם סובלים מבעיות שמשפיעות על הושט. במקרים אלו, עליכם לסור למים חמים כדי להקל על צינורית הבליעה.

מזון חם שומר על תחושת שובע לאורך זמן

© AllaSerebrina / Depositphotos© CITAlliance / Depositphotos

הסיבה לכך היא שמזון חם לא מעורר תיאבון בשנית כל כך מהר. זה בשל הנוטריינטים שמשתחררים במון שלכם, וגורמים לו להיות טעים יותר. אז, תחושת השובע שלכם עולה בצורה משמעותית והמהירות בה אתם צורכים את המזון פוחתת. בעודכם אוכלים לאט, המוח שלכם מקבל סימנים לכך שאתם מתחילים לשבוע.

אז, אכילה איטית מאפשרת לכם לאכול כמה שאתם צריכים והמוח שלכם מדחיק את התיאבון לאורך זמן אחרי שסיימתם לאכול. דוגמה טובה היא מרק, אותו לא רק אוכלים חם, אלא שגם מדובר במזון שהוא מים ברובו. הנוזל עוזר לכם לאכול לאט יותר וממלא אכתם מהר יותר מאשר מזון מוצק וקר.

מזון קר וחם יכול להעלות את טמפרטורת הגוף שלכם

© tafiphoto.gmail.com / Depositphotos© Sergey Momotyuk / Shutterstock

אין ספק שמשקאות חמים, כמו קפה, תה, ומרק, יכולים לחמם אתכם. אך ישנם גם כמה משקאות ומזונות קרים שיכולים לתרום להעלאת טמפרטורת הגוף שלכם. גלידה, לדוגמה, היא מזון טעים שעשוי לצמרר אתכם במהלך החודשים הקרים, אך מאוחר יותר, זה יחמם אתכם.

זה בגלל כמות השומן והחלבון הגבוהה, שמחממת את הגוף בעת עיכול המזון. בנוסף, הגוף שלכם משקיע אנרגיה רבה בעיכול השומן, מאמץ שמעלה את טמפרטורת הגוף שלכם וגורם לכם להרגיש חמים יותר.

מזון חם תורם לבריאות המעי

© sangriana / Depositphotos

כשאתם מבשלים ארוחה מעל 65 מעלות, סיכויי ההישרדות של המיקרו-אורגניזמים הם בלתי אפשריים וזה עשוי לגרום לכם לנזק. אותו הדבר גם לגבי מים שאינכם בטוחים באיכות שלהם. מצד שני, משקאות תוססים קרים, יכולים לגרום לחוסר נוחות בקיבה ואף לבחילות. דבר נוסף שמזון קר יכול לגרום זה גזים בקיבה שלכם, מה שעשוי להסתכם בנפיחות.

באיזו טמפרטורה אתם מעדיפים את המזון והמשקאות שלכם? האם הבחנתם בשינויים חיוביים או שליליים, תלוי כמה חם או קר המזון שלכם?