7 דרכים להיפטר מ׳עור תות שדה׳

׳עור תות שדה׳ הוא שילוב של שומן, בקטריה, ותאי עור מתים הלכודים בעור שלכם, מה שגורם להם להיראות כמו זרעים קטנים על תות שדה. אם אתם נחושים להיפטר מזה, במיוחד במהלך הקיץ, ישנם כמה מרקחות שאפשר להכין בבית ולנקות את זה מהעור שלכם.

צוות האתר שלנו יודע כמה זה חשוב לשמור על עור בריא וזוהר, לכן אנחנו מציעים לכם כמה שיטות פשוטות בהן תוכלו להשתמש כדי לטפל בעור שלכם שנראה כמו תות שדה.


העניקו לחות לעור שלכם בכל יום וביסודיות

© Down2earthgirl / reddit

שימוש בקרם לחות כדי להזין את העור שלכם בנוזלים הוא פתרון אידיאלי לרגלי תות שדה, מאחר והן חסרות לחות לעתים קרובות. בנוסף, זהו טיפול ביתי ופשוט. זה יכול לעזור לשפר את מרקם העור שלכם, אך גם עשוי למנוע משומות העור הקטנות הללו להופיע בשנית. נסו למצוא קרם שאינו מכיל חומרים משמרים, מאחר וזה יכול לגרום לכאב.


גלחו בכיוון צמיחת השיער

גילוח בכיוון הנגדי ממה שהתרגלתם עשוי למנוע מהעור להפוף מגורה ומונע מחתכי הגילוח להופיע. נסו לגלח את הרגליים שלכם כלפי מטה, מאשר כלפי מעלה, וקחו הפוגות בין הגילוח – כדי לוודא שאתם מגלחים בתנועות קצרות ועדינות. זה יכול גם לעזור לכם להימנע מגילוח לעתים קרובות מדי. זה גם יכול לעזור לכם לטפל בשיער שצומח פנימה.

השתמשו בבד קר או קרח

אם אי פעם השמשתם בקרח על פצע, אז השיטה הזו עשויה להישמע כמוכרת, מאחר ומדובר בטיפול זהה. כשסיימת לגלח, מוטב להשתמש בבד קר עם מים קרים על האזור שגילחתם, ולהשאיר אותו שם למשך כמה דקות. זה עשוי להעלים את האדמומיות וכל כאב שאתם מרגישים כתוצאה מהלהב. אם לדבר בפשטות, השתמשו בכל מה שאתם מוצאים בבית – אפילו בקרח עטוף במגבת.

ערבבו את התחליבים שלכם עם חומצה הידרוקסית

© DUANGJAN J / Shutterstock.com

תוכלו להשתמש במרקחת הזו כדי להיפטר מרגלי תות שדה מאחר וזה יכול לנקות את הנקבוביות שלכם ולהסיר את הכתמים. חשוב מאוד לקלף את העור, ואז להעניק לחות לעור – אבל נסו שלא לפגוע בעור הרגליים שלכם. החומצה נמצאת שם כדי לרכך את השכבה העליונה של העור שלכם, להסיר את שיירי הלכלוך, להיפטר מתאי העור המתים, ולבסוף, להבריק אותו.


השתמשו במברשת יבשה על העור שלכם

© Depositphotos.com

בשפשוף על יבש יש יתרונות רבים – וזה מתחיל בשיטת קילוף נהדרת עבור העור היבש שלכם. זה יכול לפתוח את הנקבוביות שלכם ולגרום לדם לזרום. זה גם עוזר לעור שלכם להשיג מראה חלק, זוהר רך, ולהוביל אותו בדרכו לבהירות.

מומלץ להתקלח במים קרים כדי למנוע רגלי תות שדה, מאחר והמים החמים יכולים לדקור. אך אם אם נהנים ממקלחת נחמדה וחמה, אז מומלץ להבריש על יבש לאחר המקלחת.

תערובת סודה לשתייה

© Tatiana Foxy / Shutterstock.com

לסודה לשתייה יש יתרונות רבים, החל מאמצעי מעולה לניקוי בסביבת המטבח, ועד לתכשיר לקילוף העור שלכם. הוא בעל רכיבים נוגדי דלקת ואנטי בקטריאליים, מסיר תאי עור מתים, ומנקה את הנקבוביות שלכם.

פשוט ערבבו יחד חצי כוס שיבולת שועל, 3 כפיות של סודה לשתייה, 2 כפות דבש, וכף אחת של קרם. אז, מרחו את זה על הרגליים שלכם והשאירו למשך 15 דקות. שטפו במים קרים, והרי לכם!

מוטב לעשות שעווה מאשר לגלח

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

מוטב לומר שלום לגילוח למשך זמן מה מאחר וזה יכול לחשוף את זקיקי השיער שלכם ולסתום את העור, ובנוסף גם לגרום לזיהום. שעווה, מצד שני, היא תחליף מעולה – היא מיטיבה יותר עם העור, עדינה, ואתם לא חייבים לעשות זאת לעתים תכופות מדי, לכן העור שלכם הופך פחות מגורה ודלקתי.

האם יש לכם עור תות שדה? באיזו שיטה אתם משתמשים?

לתשומת לבכם – המאמר נועדו למטרת עיון בלבד ואינם נועדו להוות תחליף לייעוץ רפואי.