7 דרכים להרוג את הבקטריה בפה שלכם

זוכרים את סצינת הנשיקה הבלתי נשכחת בין ג׳ק ורוז בסרט זוכה האוסקר מ-1998, ״הטיטאניק״? דמיינו שלג׳ק היה ריח רע מהפה. מגעיל, לא? בטוח שאף אחד לא רוצה למצוא עצמו בסיטואציה כזו. ועדיין על פי סקרים, משהו בין 35% ו-45% מהאנשים בעולם סבלו מריח רע בפה בשלב זה או אחר בחייהם. האמריקנים מוציאים כ-10 מיליארד דולר על מוצרים להיגיינת הפה (סוכריות מנטה, מסטיק, מי פה, משחות שיניים ועוד) מדי שנה כדי להילחם בריח רע.

צוות האתר שלנו מביא בפניכם 7 דרכים פשוטות להילחם בריח רע כמו נינג׳ה בעזרת דברים שיש לכם כבר בבית.


ואם כבר מדברים על רוז מהסרט ״טיטאניק״, ידעתם מהו שמה המלא? המשיכו לקרוא עד הסוף כדי לגלות!

השתמשו במי פה ומרענני נשימה טבעיים

© Depositphotos.com   © Depositphotos.com   © Depositphotos.com   © Depositphotos.com   © Depositphotos.com   © Depositphotos.com   © Depositphotos.com


* עלי מנטה עוזרים להילחם בריח רע ולרענן את הפה שלכם

* תבלינים כמו ציפורן, הל וזרעי שומר מצטיינים במלחמה בריח הרע מהפה.

* סודה לשתייה היא תרחיץ פה טבעי זמין לשימוש. פשוט שימו כפית אחת של סודה לשתייה בכוס מים והשתמשו בזה כדי לשטוף את הפה שלכם. לחילופין, תוכלו גם לטבול את מברשת השיניים שלכם בסודה לשתייה ולהשתמש בזה כדי לנקות את השיניים שלכם.

* תה עם עלי חִלְבָּה (גַּרְגְּרָנִית יְוָנִית) הוא מרענן אנטיבקטריאלי מעולה. התחילו את היום שלכם עם ספל כזה.

שתו לפחות 2 ליטרים של מים מדי יום

© Depositphotos.com

משמאל למעלה ״8 בבוקר כפול 2, 11 בבוקר, 1 בצהריים כפול 2״ שמאל למטה ״4 אחר הצהריים, 6 בערב, 8 בערב״


שתייה היא בעלת יתרונות בריאותיים רבים, והימנעות מריח רע מהפה הוא אחד מהם. רוק מונע מבקטריה להתפתח ומים נדרשים כדי לגרום לבלוטות הריר להמשיך לעבוד ביעילות. שתיית מים היא הכרחתי בכל הנוגע למניעת התפתחות בקטריה שנגרמת מלחות לא מספקת ורוק בפה. הימנעות ממיצים מסוכרים בערב יכולה לסייע להצטברות בקטריאלית במהלך הלילה.

שימו לב למה שאתם אוכלים!

© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

מאכלים מסוימים ידועים ביכולת שלהם לגרום לריח רע ולכן מוטב להימנע מהם אם אתם רוצים שהפה שלכם יריח כמו מנטה רעננה. בצלים ושום הם בין האשמים הנפוצים בכל הנוגע לריח רע מהפה. אבל זכרו כי מוטב שלא להיפטר לחלוטין מבצל, כי אכילה צנועה של בצלים הורגת 4 זנים של בקטריה שיכולה לגרום לשחיקת השיניים ולמחלות חניכיים. בנוסף, הימנעות ממאכלים עשירים בפרוקטוז או חומציים מעודדים התפתחות בקטריה.

אם אתם רעבים, נסו לאכול תפוחים או יוגורט. תפוחים מכילים רב-סוכר פקטין הידוע ביכולתו להאיץ את ייצור הרוק, בעוד תרבית פעילה ביוגורט עוזרת לצמצם את הבקטריה בפה.

צחצחו את הלשון

© Depositphotos.com

הלשון שלכם עשויה להיות כר פורה לבקטריה ריחנית. לאחר שאתם מצחצחים שיניים, השתמשו במברשת השיניים שלכם כדי לצחצח את הלשון מבקטריה, שיירים של בקטריה או פלאק. תוכלו להשתמש גם במצחצח לשון לשם כך.

צחצחו פעמיים ביום והעבירו חוט דנטלי פעם אחת

© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

צחצחו את השיניים במשך 2 דקות, פעמיים ביום, והעבירו חוט דנטלי לפחות פעם אחת. מחקר מראה שרק קצת יותר מ-55% מהנשים מצחצחות פעמיים ביום ואחוז הגברים שעושים זאת הוא קצת פחות מ-49%. צחצוח וחוט דנטלי עוזרים להסיר את המזון הכלוא ואת הבקטריה שגורמת לריח רע מהפה.

שמרו על חניכיים בריאות

© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

בקטריה המצטברת בכיסי בסיס השיניים שלכם גורמת לריח. מחלות חניכיים ידועות גם כן ביכולתן לגרום לריח רע. כדי לשמור על החניכיים שלכם בריאות, בחרו במשחת שיניים שמכילה פלואוריד. בנוסף, הפסיקו לעשן מאחר ועישון מחליש את המערכת החיסונית שלכם וקשור קשר ישיר במחלות חניכיים.

בנוסף, עישון מקשה על החלמת החניכיים ברגע שניזוקו.

לעסו קליפת פרי

© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

שטפו את קליפת פרי ההדר כמו לימון או תפוז לפני שאתם מכניסים את זה לפה כדי ללעוס. לא רק שזה יעניק לנשימה שלכם משב ריח רענן אלא שגם החומצה הציטרית תעודד את בלוטת הרוק לייצר יותר רוק, וזהו מנגנון ההגנה הטבעי של הפה נגד ריח רע ושחיקת שיניים שנגרמת מפלאק חומצי.

כעת שאתם מכירים את הדרכים הנפלאות האלה להימנע מריח רע, שתפו את זה בין החברים שלכם. האם אתם מכירים דרכים נוספות? שתפו אותנו בתיבת התגובות בהמשך.

דרך אגב, קייט ווינסלט היה שמה המלא של רוז דה-וויט בוקאטר ב״טיטאניק״. האם אתם יודעים מהו שמה המלא של קייט ווינסלט?