7 דרכים לחיזוק והארכת הציפורניים שלכן

ציפורניים רכות ושבירות יכולות להוות בעיה. לא משנה כמה את מנסה להצמיח אותן, הן ימשיכו להישבר אלא אם כן תספקי להן את הטיפול הנאות.

צוות האתר שלנו יודע שכולנו חושקות בציפורניים בריאות וחזקות, לכן אספנו עבורכם 7 עצות לגרום להן להיראות טובות מאי פעם.


אל תלכי עם לק כל הזמן

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

תפיסה שגויה אך נפוצה בקרב נשים היא שעליך ללכת עם לק כל הזמן, מאחר וזה יוצר שכבת מגן על הציפורניים שלך. למרות שזה אולי נשמע הגיוני, מחקרים לא מאששים את הטענה הזו. רופאי עור מציעים שציפורניים צבועות לאורך זמן עשויות לאפשר לכימיקלים בלק לחדור בעד הציפורן ולגרום לשינוי צבע, שבירה וקילוף של הציפורן. כמובן, אין זה אומר שעליך לוותר לחלוטין על הלק בציפורניים, אך יש לקחת הפסקה מעת לעת – זה רק יועיל לבריאות הציפורן הכללית.


שייפי את הציפורניים באופן קבוע, אך אל תשתמשי בקוצץ ציפורניים.

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

הציפורניים שלנו יכולות להינזק ולהישבר אם לא נקצוץ אותן לעתים קרובות. בכל אופן, חשוב לעשות את הבחירה הנכונה בכל הנוגע לכלי המשמש לטיפוח הציפורניים שלכן. קוצץ ציפורניים הוא ככל הנראה הבחירה הקלה אך לא הטובה ביותר מאחר זוה יכול לגרום לסדקים ושברים. במקום, לכי על פצירה, מאחר וזה לא מפעיל כל כך הרבה לחץ על הציפורן שלך.

עצה מקצועית: שייפי תמיד את הציפורניים שלך בכיוון אחד, תנועות אחורה וקדימה ישחקו את הציפורן.

אל תתחילי לנקות עד שעטית כפפות

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אנשים שעובדים במעבדות יכולים לאשר כי עטית כפפות גומי או לטקס למשך מספר שעות יכולה לגרום נזק לציפורניים שלכם. בכל מקרה, אותו הדבר קורה גם כשלא משתמשים בכפפות – לפחות בעת ביצוע מטלות הבית. לא רק חומר הניקוי מכיל כימיקלים מסוכנים, אלא גם חשיפה ארוכה למים יכולה להחליש את הציפורניים שלך. לכן, השקיעי בזוג כפפות גומי איכותיות ואל תשכחי לעטות אותן בפעם הבאה שאת עושה כלים.

אכלי יותר אורז

© Shutterstock.com© Shutterstock.com


הבריאות שלנו תלויה בחלקה הגדול בבחירות המזון שלנו, וכך גם המראה שלנו. קבוצת וויטמינים אחת חשובה לחוזק וצמיחת הציפורניים שלנו הוא B, אשר מצוי באורז. לכן, אכילת אורז מספר פעמים בשבוע עשויה לעזור לכן לחזק את הציפורניים שלכן.

הימנעי מחומרים מקשיחי ציפורניים

© Shutterstock.com© Unsplash.com

זה בטח נשמע סותר, אך מחזק ציפורניים לא מסייע לציפורניים שלך בטווח הארוך. הרכיבים שבו אכן מקשיחים את הציפורן בתחילה. ובכל זאת, עם הזמן החומרים הללו מייבשים אותן והציפורניים שלך הופכות עדינות יותר ונוטות להישבר.

מרחו עליהן וזלין

© Shutterstock.com

וזלין הוא הסוג הנפוץ ביותר של ג׳ל פטרוליאום והוא ללא ספק פריט חובה עבור כל חובבות טיפוח הציפורניים. הוא פועל כמעניק לחות עבור הציפורניים שלכן כמו גם עבור העור המת. שימוש יומי בו מועיל לציפורניים שבירות באמצעות יצירת שכבת מגן.

עצה מקצועית: לתוצאות טובות יותר, השאירו את הוזלין 3-5 דקות לפני השטיפה.

השרי את הציפורניים שלך במיץ תפוזים סחוט

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

מזונות עשירים בוויטמין C הם הכרחיים לבריאות הכללית, וכמובן גם לבריאות הציפורניים שלך. ובכל זאת, אפשר להשתמש בוויטמין הזה גם באופן חיצוני. לצמיחת ציפורניים מהירה יותר, נסי להשרות את הציפורניים שלך בחצאי תפוזים או במיץ תפוזים סחוט למשך 10 דקות בכל יום.

עצה מקצועית: החומצה הציטרית שבמיץ תפוזים יכולה לייבש את הציפורן, לכן וודאי שאת שוטפת את הציפורניים שלך ומעניקה להן לחות מיד לאחר מכן.

כיצד אתן מטפלות בציפורניים שלכן? אילו עצות או על אילו מוצרים אתן ממליצות לקבלת תוצאות אופטימליות?