7 דרכים לשמור על פנים רזות וחטובות בבית

באנגלית ישנו פתגם, ״putting your best foot forward״ (להניח את כף הרגל הטובה שלכם קדימה, בתרגום חופשי), שפירושו כי עלינו להתנהג יפה או להראות את הצדדים טובים שלנו כדי לזכות באישורו של אדם. אבל לפני שאתן ממהרות לפדיקור, פשוטו כמשמעו, למה לא לשים את הפנים הכי טובות שלכן במקום? ככל שאנחנו מזדקנות, העור הרגיש בפנים שלנו מזדקן מהר, כמו גם שאר החלקים הבלתי מכוסים של גופנו, כמו הצוואר והידיים. דרך אחת לשמור על פנים חטובות וצעירות היא ע״י חיזוק השרירים תחתיו ואובדן השומן העודף.

צוות האתר שלנו מצא את השיטות המוכחות והבדוקות האללו כדי לשמור על הפנים שלנו בכושר מבלי להיאלץ ולעבור הליכים פולשניים. כך תעניקי זוהר טבעי לפנייך.


אבני גואה שה (Gua sha)


כשאנחנו עובדות או מצויות תחת לחץ, אנחנו גורמות למתח בלתי מודע בגוף ובשרירים שלנו. מאחר וכל ההבעות שלנו מרוכזות בפנים, שרירי הפנים הופכים מתוחים גם כן, וגורמים לקווים העדינים להפוך לחריצים מאוחר יותר. חוסר בשינה, סטרס ושאר גורמים יכולים להסתכם בהצטברות מים שגורם לפנים שלנו להיראות נפוחות וקודרות.

השימוש באבני גואה שה בפנייך, בצוואר ואפילו בחלקים בכתפיים ובגב, יכול להאיץ את ניקוז הנוזלים ולצמצם את הנפיחות. זה יכול להקטין את הופעתם של חריצים גם כן, מאחר ואת משפשפת בעדינות את העור שלכם עם זה בתנועה כלפי מעלה, כפי שמוצג בקישור הזה.

השימוש בפיך

אם את רוצה לחטב את שרירי הפנים שלך, יש להשתמש בהם, כמו בכל חלק בגופך. מומחים אומרים שסנטר כפול וקו לסת נפול הם תוצאה של יציבה לא נכונה, גנטיקה והשמנת יתר, בין יתר הסיבות.

את יכולה להשתמש בפה שלך כדי לאמן את פנייך. כווצי את השפתיים שלך כאילו את שורקת, אבל אם אתם עובדת בחלל משותף, אל תשרקי כדי שלא תפריעי לאחרים. כווצי את השפתיים כמו דג, והירגעי לתנועת O כאילו את מופתעת. הוציאי לשון כמה פעמים. עבדי על הלסת התחתונה שלך בעזרת השפתיים. ואם כל זה מביך מדי לעשות במקום ציבורי, לעסי מסטיק, אך וודאי שהוא לא עמוס בסוכר וקלוריות.


קאפול שאקטי ויקאסאק קרייה (Kapol Shakti Vikasak kriya)

ביוגה, אחת האסאנות (תנוחות) הפחות מוכרות ומתורגלות היא ה״קאפול שאקטי ויקאסאק״. הקרייה הזו, בפועל, לא רק מחטבת את הפנים שלכם אלא נחשבת גם טובה לבריאות העור שלכם, ועשויה גם לצמצם אקנה ופיגמנטציה כמו גם קמטים. תוכלו לעקוב אחר השלבים, בלינק הזה.

השתמשי ברולר אבן ירקן

ממש כמו אבני גואה שה, רולר אבן ירקן, אם משתמשים בו כהלכה, יכול לעזור לשפר את זרימת הדם ולצמצם נפיחות בפנים. שימוש קבוע יכול לחטב את השרירים ולשפר את הניקוז הלימפתי לטובת פנים רזות וזוהרות.

ככל שאבן הירקן קרה יותר, כך היא יעילה יותר. מומחים גם ממליצים לשים תחליב או את קרם הפנים המועדף עליכן לפני השימוש ברולר, מאחר וזה יכול לשפר את הספיגה. הנה סרטון וידאו פשוט כיצד להשתמש נכונה ברולר כזה.

כמה תרגילים בסיסיים

בעוד שכל המומחים מסכימים ש׳גוון נקודתי׳ (spot toning) לא באמת עובד, ככל שהשרירים שלכן פעילים יותר, כך חטוב יותר הגוף שלכן ואותו הדבר גם לגבי הפנים. בעוד שאנחנו זקוקים למחקרים נוספים כדי להוכיח את יעילותם של תרגילי פנים, מומחים מציעים שאין נזק בעשייתם, אפילו אם ישנו צורך להוכיח את היתרונות.

הדרך הטובה ביותר לעשות תרגילים בפנים הוא לעשות סדרה של הבעות אינטנסיביות, בפרטיות או מול מראה. אתן עשויות לזכות במבטים משונים אם תעשו אותם בפומבי.

הנה כמה תרגילי פנים פשוטים. וודאו שאתן משתמשות בקרם לחות לפני במידה ויש לכן עור יבש.

1. הרימו את הפנים לרצפה ולחילופין, כווצו את השפתיים ופתחו אותן לרווחה בצעקה שקטה, והחזיקו כל תנוחה למשך 5 שניות, 10 חזרות לכל תנוחה.
2. האריכו את הלסת התחתונה שלכם ככל האפשר עד שתרגישו את המתח והחזיקו למשך 5 שניות לפני הרגיעה. חזרו על כך 5-10 פעמים
3. נפחו את הלחיים שלכן והחזיקו במשך 5 שניות, לאחר מכן הוציאו לשון למשך 5 שניות נוספות. חזרו על כך 5 פעמים.

הנה תרגילים נוספים ומגניבים שתוכלו לעשות

עיסוי להרמת הפנים

עיסוי פנים פשוט, שנעשה בעזרת שמן צמחי או כל חלב או קרם בו את בוטחת, יכול לחולל פלאים לא רק בחיטוב והרזיית הפנים, אלא גם במניעת קמטים.

עיסוי פנים יכול לשחרר את המתח מהשרירים, ולאפשר לדם לזרום ולהעניק זוהר לפנייך, וכך להאט את הופעת הקמטים. הנה סרטון מפורט המסביר כיצד תוכלי להעניק לעצמך עיסוי פנים מושלם.

מוצרים להידוק העור

קרמים, תחליבים ומסכות פנים להידוק העור הם דרך נוספת לעודד ברק נעורים וחיוניות בפנים. בעוד שאלו לבדם לא יכולים לטפל בסנטר כפול ותלוי או בלחיים שמוטות, הם יכולים לסייע ולייצב באופן חלקי את העור התלוי.

טרטינוין, נגזרת של וויטמין A, הראתה תוצאות מקסימליות באופן דומה, כך שמוצרי עור שמכילים את הרכיב הזה יכולים להדק ולייצב את העור התלוי.

האם ניסיתן את העצות הללו להרזיית הפנים? האם יש לכן טיפים אחרים ויעילים? שתפי אותנו בסודות שלך.