7 הרגלים יומיומיים שמכתימים את השיניים שלכם

החיוך שלכם יכול לבנות או לשבור אתכם. למעשה, 94% מהאנשים אמרו שהחיוך זה הדבר הראשון בו הם מבחינים כשהם פוגשים מישהו. ולמרות שרובנו חולמים על חיוך הוליוודי, רבים מאיתנו לא עושים את הנדרש כדי להשיג חיוך שכזה. פרט לשתיית קפה ומיצים כהים, ישנן דרכים בלתי צפויות אחרות שאתם עשויים להכתים את השיניים שלכם מבלי להבין זאת אפילו.

צוות האתר שלנו החליט לחפור עמוק בסבות שמונעות מהשיניים שלנו להיראות במיטבן.


אתם משתמשים בפירות יער כשאתם אופים

© Unsplash.com© Unsplash.com

למרות שפירות יער טריים יכולים להועיל לבריאות שלכם בדרכים רבות, הם ידועים גם בגרימת כתמים דנטליים. אנשים רבים יודעים שאכילת פירות יער כהים יכולה להשפיע על בהירות השיניים שלכם, אבל אכילתם בעוגות, ריבות וג׳לי יכולה לגרום לשיניים שלכם להיראות מלוכלכות גם כן. ועם זאת, בכל הנוגע לתות שדה, יכולת הלבנת השיניים שלהם די מרשימה: פירות היער הטעימים האלה יכולים לגרום לחיוך שלכם להיראות בוהק יותר מבלי להזיק לציפוי השן.


אתם לא שותים תה קר

© Pexels.com

משקאות תוססים ומסוכרים יכולים לשבור את שכבת המגן על השיניים שלכם, אבל תה קר יכול למעשה לעזור לכם לדאוג לפנינים הצחורות שלכם. רוב משקאות התה הקר מכילים חומצה מאלית, רכיב אורגני שמצוי גם בתותי שדה, ובעל יכולות הלבנה חזקות. זה גם מעלה את ייצור הרוק שלכם, אשר בתורו, עוזר להילחם בריקבון השן ומונע שינוי צבע.

אתם שוחים הרבה

© Unsplash.com

אם אתם שחיינים אדוקים ומבלים 6 שעות בשבוע בבריכת השחייה, הסיכויים הם שאתם עשויים להבחין בהצטברות חומה על השיניים שלכם. כשאתם שוחים, אתם מאפשרים למים להיכנס לפה שלכם, וכל הכימיקלים במי הבריכה מכתימים את השיניים שלכם. בעוד שהכלור עוזר להיפטר מהבקטריה במים, הוא גם יכול להצהיב את השיניים שלכם או אפילו להפוך אותן חומות ולהחליש את שכבת המגן, מה שמותיר את השיניים שלכם במצב של רגישות יתר.

אתם משתמשים במי פה

© Shutterstock.com

מי פה נועדו להעניק נשימה רעננה, אבל מוטב לבדוק את התווית לפני שקונים את הבקבוק הבא. כמה רכיבים במי הפה יכולים להגיב יחד עם רכיבים מכתימים באוכל, ובמקום להבהיר את השיניים שלכם, הם עשויים לעמעם את גוון הפנינים שלכם. אם אתם לא יכולים לדמיין את שגרת הבוקר שלכם ללא מי פה, לכו על הסוגים שלא מכילים כלורקסידין (chlorhexidine) או רכיבי יוקליפטול (eucalyptol), ושטפו את הפה לפני שאתם הולכים לישון.


אתם משתמשים במברשת נוקשה

© Depositphotos.com© Shutterstock.com

שימוש במברשת שיניים נוקשה לא ילבין את השיניים שלכם – למעשה, הברשה אגרסיבית יכולה לפגוע בשכבת המגן. זה, בתורו, יותיר את השיניים שלכם חשופות יותר לריקבון וכתמים. רופאי שיניים ממליצים להשתמש במרשת שיניים רכה או אקסטרה רכה ולהחליפה כשהסיבים מתחילים להישבר.

אתם מבשלים עם תבלינים מסוימים

© Unsplash.com© Depositphotos.com

תיבול המזון שלכם יוסיף צבע וניחוחות למנות שלכם, אבל מוטב שתגבילו את השימוש בתבלינים מסוימים אם אתם רוצים לשמור על שיניים לבנות. תבלינים מסוימים בעלי פיגמנטציה גבוהה, כמו קארי, יכולים להכתים את השיניים שלכם ולהפוך אותן לצהובות. אם אתם לא רוצים טעם תפל במזון שלכם, תבלו אותו בעשבים שיכולים להועיל לבריאות השיניים שלכם, כמו תימין, כורכום או קינמון.

אתם במתח

© Depositphotos.com

כשאנחנו תחת לחץ, אנחנו שוחקים שיניים כדי לשחרר את המתח. כשאנחנו עושים זאת על בסיס קבוע, אנחנו עשויים להזיק לשיניים מבלי לדעת זאת. בנוסף לכאבי הראש והלסת שזה עלול לגרום, שחיקת השיניים מחלישה את ציפוי המגן של השן, וגורמת לשיניים שלכם להפוך צהובות ושבירות.

האם אתם חוטאים באי אלו הרגלים? האם שמתם לב מה משפיע על לובן השיניים שלכם?