7 הרגלים יומיומיים שעשויים להרוס את הקיבה שלכם

שתיית קפה על קיבה ריקה עשויה להעלות את רמת החומציות בקיבה ולגרום לנפיחות. מחקרים שכאלה אולי אינם חדשים עבורנו, אבל ישנם הרגלים נוספים שיכולים להרוס את מערכת העיכול שלנו וייתכן שאיננו מודעים להם.

צוות האתר שלנו מאחל לכם יום טוב ובריא, ומצא 7 דברים שעשויים לעזור לכם לשמור על קיבה חזקה.


שתיית מיץ תפוזים על קיבה ריקה

אם התרגלתם להתחיל את היום שלכם עם מיץ תפוזים, ייתכן וזו איננה הבחירה הכי טובה עבורכם. באופן כללי, אכילת פירות הדר על קיבה ריקה עשויה להגביר את הסיכון לייצור חומציות מה שמוביל לכאבי בטן, בחילות, נפיחות, וצרבת.


יתרה מזאת, הפרוקטוז שבפירות עשוי להאט את מערכת העיכול שלכם אם צרכתם כאלה לפני הארוחה. שתיית מיץ תפוזים יכולה ״להמם את מערכת העיכול״ ולהזיק ל״בקטריה הטובה״ במעי שלכם.

שוטפים כלים עם ספוג

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

מומחים ממליצים להשתמש במברשות פלסטיק או סיליקון מאחר והם נוטים להישאר יבשים כשאינם בשימוש. ספוגים עשויים להישאר רטובים למשך זמן רב ולאפשר לבקטריות להתפתח.
מברשות הן גם קלות לניקוי ומוטב לשטוף אותן במדיח הכלים אחת לשבוע.

משאירים את הכלים המלוכלכים במדיח הכלים למשך הלילה

© Depositphotos.com

מומחים טוענים שעליכם להפעיל את המדיח שלכם תוך יום אחד לאחר שהעמסתם לתוכו כלים. בקטריה יכולה לחיות במדיח כלים מלוכלך ולשרוד עד 4 ימים ועליכם למנוע ממנה להתפשט. כן, בקטריה יכולה להתקיים רק בטמפרטורה מסוימת ומדיחי הכלים הורגים אותן במים חמים אך אם המדיח ישן, מוטב להימנע מסיכון שכזה.

מחליפי ארוחות בסלט

© Depositphotos.com© Depositphotos.com


סלט ירקות אינו משמש תחליף לארוחה למרות שהוא מכיל ויטמינים רבים. הוא לא מכיל חלבון ומחסור בו עשוי לגרום להפרעות בתפקוד.

בנוסף, אכיל מזון קר כל הזמן אינה מיטיבה עם הקיבה שלכם. נדרש יותר זמן לעכל מזון שכזה וזה עשוי לגרום לבעיות. יתרה מזאת, אם אכפת לכם מהמעי שלכם ואתם רוצים להימנע מנפיחות והתכווצויות, עליכם לאכול יותר מזון חם.

אוכלים יוגורט בלילה

© Depositphotos.com

יוגורט יכול למעשה לגרום לבעיות בעיכול אם אוכלים את זה בלילה. מומחים הודים טוענים שבמיוחד אנשים שסובלים מריפלוקס קיבתי-ושטי צריכים להימנע מכך מאחר והמערכת עצלה ומוכנה לישון והמוצרים הללו עשויים לגרום לעצירות.

לועסים מסטיק לעתים קרובות

© Depositphotos.com

חוקרים אומרים שלעיסת. מסטיק לעתים קרובות יכולה לגרום לבעיות כמו כאבים בלסת ושלשול. מסטיק אחד ביום מספיק עבור הגוף.

אכילת סוגים שונים של פירות בו בעת

© Depositphotos.com

איורוודה אינה ממליצה לערבב פירות שונים אלא לאכול אותם בנפרד מאחר ולכל פרי יש חמיצות משלו. ערבוב סוגי החמיצות הזו יחד יכולה להיות מסוכנת לקיבה שלכם.
מיצים שונים גם מתעכלים בדרגות שונות כך שאם אתם סובלים מנפיחות, מוטב שתפסיקו לאכול סלט פירות.

איזו נקודה הפתיעה אתכם יותר מכל? באיזו תדירות אתם מחליפים ארוחה הולמת במזון קר?