7 הרגלים יומיים שהורגים את השיער שלכן

נראה כאילו לא משנה כמה יקר השמפו, השיער שלך עדיין לא נראה במיטבו, וייתכן שתרצו להעיף מבט מקרוב בשגרת טיפוח השיער שלכן. משהו פשוט כמו שימוש בגומייה הלא נכונה או כריכת השיער במגבת עשויה לגרום נזק למחלפותיכן ולגרום נזק רציני גם בטווח הארוך. למרות שקל לעשות את הטעויות הללו, ורבות מהן נראות די תמימות בתחילה, הן יכולות להיות בעלות השלכות ארוכות טווח על השיער שלכן.

צוות האתר שלנו אשם בעצמו בכמה מהטעויות הללו, לכן החלטנו למצוא את ההרגלים הנפוצים ביותר, שהשיער שלכן יודה לכם אם תוותרו עליהם.


אתן לובשות צמר

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

מעיל צמר שומר עליכן חמימות במזג אוויר קר, אבל החומר הזה יכול להזיק לשערכן. צמר צובר חשמל סטטי וגורם לשיער שלכם להיצמד אליו, מה שעשוי בסופו של דבר לגרום לשבירתו. כשהשיער שלך נרטב ביום גשום, הוא הופך שביר יותר ונשבר בקלות יתרה.


אתן אוכלות טונה

© Depositphotos.com© Shutterstock.com

למרות שטונה מזינה מאוד ומשמשת כמקור מעולה של אלמנטים רבים, היא גם מכילה רמות גבוהות של כספית. המתכת הכבדה והרעילה הזו עשויה לגרום לבעיות בריאות חמורות, ומומחים רפואיים רבים ממליצים לאכול טונה במינון. צריכת כספית יכולה גם להיות קשורה לנשירת שיער פתאומית, כך לפי מחקר.

את משתמשת במגבת או מייבשת את שיערך עם פן

© Unsplash.com© Shutterstock.com

רובנו רגילות לכרוך את השיער שלנו במגבת כמו טורבן אחרי המקלחת, אך מגבות כותנה יכולות לגרום לשיער להתקרזל ולהוביל לשבירתו. מאחר והמגבת מחוספסת ויבש יותר מהשיער, היא יכולה לגרום לעור המת להתרומם, שבתורו גורם לקצוות מפוצלים. שימוש תכוף במייבש שיער יכול לתרום לשבירת השיער ולמראה קהה. כדי להשתמש בפן כהלכה, החזיקי אותו במרחק של כ-15 ס״מ מהשיער שלך.

את משתמשת בגומיות אלסטיות לשיער

© Unsplash.com© Unsplash.com

תסרוקת משוכה בצורה הדוקה, כמו זנב סוס או קוקו גבוה, עשויים לגרום נזק לשיער שלך. הלחץ של הגומייה האלסטית חונק את השיער, אשר בטווח הארוך, יכול לגרום לשבירתו. אם אתם אוהבת לסדר את שיערך בזנב סוס, לכי על גומייה מגומי שמכוסה בבד או גומיית שיער ספירלית.


את מורחת את המרכך מהשורשים

מרכך הוא הכרחי לשמירה על מחלפות רכות ומוזנות, אבל זה גם יכול לגרום לשיער שלך להיראות מבולגן כשאת משתמשת בזה שלא כשורה. אם אתם מורחת את המרכך על השורשים, זה יכול להכביד על השיער שלך וגם לשורשים להיראות יותר שומניים. כדי לשמור על שיער רך ובוהק, מרחי את המרכך רק על האורכים והקצוות.

את משתמשת בשמפו יבש לעתים קרובות מדי
שמפו יבש הוא מציל השיער האולטימטיבי, וזה מה שגורם לרעמה שלך להיראות רעננה גם כשאין לך זמן לשטוף אותה. אבל שימוש תכוף מדי יכול לגרום לקרקפת שלך לגרד ולהתייבש. קרקפת בלתי בריאה, בתורה, יכולה לגרום לאובדן שיער ולמנוע משיערות חדשות לצמוח. מאחר ושמפו יבש לא באמת מנקה את השיער שלך, זה יכול בסופו של דבר לגרום לקשקשים.

את שמה את משקפי השמש שלך על הראש

© Pexels.com

לשים את המשקפיים שלך על הראש בהחלט עוזר לך לא לאבד אותם, אבל אם את עושה זאת על בסיס קבוע, זה עשוי בסופו של דבר לגרום להידללות השיער. משקפיים הדוקות על הראש יכולות להקטין את זרימת הדם לקרקפת ולהאט את צמיחת השיער שלך. אם את אלרגיות למתכות במשקפיים, זה יכול גם כן להוביל להידללות השיער.

האם אתן עושות טעויות כאלה? מה עוד הייתן מוסיפים לרשימה?