7 הרגלים מפתיעים שמונעים מכם שנת לילה טובה

למרות ששנת לילה גרועה יכולה להשפיע על הבריאות שלכם, המראה ואיכות החיים הכללית שלכם, 35% מהמבוגרים ישנים פחות מ-7 שעות בלילה. בעוד שדאגות וחרדות יכולות לשבש לכם את המוח ולהוסיף ללילות נטולי השינה שלכם, ישנם גם כמה הרגלים יומיים שנוכל לעבוד עליהם כדי לזכות בשנת לילה טובה.

צוות האתר שלנו ערך מחקר כדי לגלות אילו הרגלי טרום-שינה מוטב לשבור לטובת מנוחת לילה הגונה


קופצים ישר למיטה


בתום יום עמוס, כל שאתם כנראה רוצים לעשות הוא להניח את הראש על הכר. אך יצירת טקסי ערב מרגיעים יכולים למעשה להקל על המוח שלכם לשים חוצץ בין שעות היום והלילה ויעזרו לכם להירדם במהירות. שגרת השינה שלכם יכולה לכלול חטיף קל לפני השינה, מקלחת חמה או קריאת ספר טוב. טקסי הערב שלכם לא צריכים להיות מורכבים, פשוט בחרו במשהו שמשקיט את מוחכם, ויעזור להירגע בקלות יתרה.

שותים תה שחור לפני השינה

תה צמחים ידוע בשל השפעותיו המרגיעות ונעשה בו שימוש לטיפול בנדודי שינה מזה שנים. ולמרות שסוגי תה רבים, כמו קמומיל או לבנדר, יכולים לעזור לכם להירגע ולשפר את איכות השינה שלכם, כמה משקאות דווקא עושות את הפעולה ההפוכה. לדוגמה, תה שחור עשיר בקפאין ועשוי לגרום לעצבים ונדודי שינה.

מתכסים בשמיכה הלא נכונה


בעוד שאיננו יכולים להירדם ללא שמיכה, יש לבחור בשמיכה הנכונה למען מנוחת לילה הגונה. שמיכות שעשויות פוליאסטר קלות לשטיפה וטיפול, אך הן אינן הבחירות הטובות ביותר בכל הנוגע לשינה טוב יותר. פוליאסטר הוא חומר סינטטי, ופירוש הדבר שהוא לא נושם ולא מאפשר לגוף שלכם לאזן את הטמפרטורה, מה שגורם לכם להזיע ולהרגיש חום.

במקום לקנות שמיכת פוליאסטר, לכו על שמיכת צמר, מאחר והיא תשמור עליכם חמימים וגם תאפשר לעור שלכם לנשום.

הולכים לחדר הכושר בערב

התעמלות עוזרת לכם להירגע ולהיפטר מהחרדות, אשר בתורה משפרת את שנתכם. אבל אימון בשעה מאוחרת מדי ביום עושה יותר נזק מתועלת ועשויה להחריב את שנתכם. אם אתם הולכים לחדר הכושר שעה לפני השינה אתם לא מאפשרים לטמפרטורת הגוף שלכם לצנוח, וזה עשוי לגרום לכם להתהפך במיטה בחוסר שקט ולהתעורר בלילה. אם אתם ינשופי לילה ומעדיפים להתאמן בלילה, לכו על אימונים באינטנסיביות נמוכה לפחות 4 שעות לפני השינה.

מדלגים על ארוחת בוקר

ארוחת הבוקר מוכרת כארוחה החשובה ביותר ביום מסיבה טובה. ולמרות שייתכן ואין לכם זמן בשעות הבוקר העמוסות, אם תצאו דרך דלת הבית מבלי לאכול זה עשוי להשפיע לא רק על המשקל שלכם וחוסר היכולת להתרכז, אלא גם על איכות השינה שלכם. אנשים שמדלגים על ארוחת בוקר דרך קבע אינם ישנים טוב ומתעוררים כשהם נרגזים.

ישנים עם פיג׳מה

בערב, שום דבר לא נראה מושך כמו ללבוש את הפיג׳מה האהובה וללכת לישון. אבל יש למעשה סוג פיג׳מות חמות מדי עבורכם וזה יכול למנוע מכם לישון. אנחנו ישנים טוב יותר שטמפרטורת הגוף שלנו צומחת קמעה. ואם אתם לא אוהבים ללכת לישון עירומים, לכו על לבוש קליל שעשוי בדים טבעיים ונושמים, כמו פשתן או כותנה.

יש לכם שטיח בחדר השינה

שטיחים יכולים להפוך כל חדר לחמים, אבל לשים שטיח סביב המיטה זו לא הבחירה הטובה ביותר בכל הנוגע לשנת לילה טובה. מחצלות ושטיחים יכולים לצבור אבק וקרדיות בקלות, וזה הופך אותם לכר פורה לבקטריות מזיקות. מחקרים הראו שאיכות האוויר בחדר מכרעת עבור השינה שלכם, וזה יכול אפילו להשפיע על הביצועים שלכם ביום המחרת.

האם שמתם לב כיצד הרגלים אלה משפיעים על שנתכם? האם אתם סובלים מנדודי שינה או ישנים כמו תינוק?