7 טיפים הודיים שישמרו עליכם צעירים ובריאים

בימינו, ישנן דרכים רבות לדאוג לבריאות ולמראה שלנו, אך ההודים מנסים למצוא את המקור, שכולל בעיות עיכול, בעיות בקיבה שיכולות לגרום למחלות שונות, וגם בעיות עור והזדקנות מואצת.

צוות האתר שלנו אסף 7 טיפים הודיים שיכולים לעזור לכם להישאר צעירים לאורך זמן ולשמור על בריאות איתנה. בבקשה, היוועצו עם הרופא שלכם אם יש לכם שאלות.


הימנעו מצריכת מים מרובה מיד לאחר האוכל

© shutterstock.com

האיורוודה ההודית מציעה שלא לשתות מים מיד לאחר הארוחה. כשאתם שותים מים מיד לפני ואחרי הארוחה, אתם מדללים את מיצי הקיבה שאחראים על העיכול. ואם אתם שותים מים מיד לאחר הארוחה, זה יכול להשפיע על מצב המזון בקיבה שלכם באופן ישר; ואם העיכול שלכם לוקה בחסר, זה יכול לגרום לבעיות עור והשמנת יתר. מומחים טוענים שיש לקחת את הזמן וממליצים על חלון של 30 דקות לפני ואחרי האוכל.


יש לכלול 6 טעמים בתזונה שלכם
הודים ממליצים על דיאטה מאוזנת שמורכבת מ-6 טעמים, כולל מתוק, מלוח, חמוץ, מריר, חריף ועפיץ. זה עשוי לשפר את המערכת החיסונית שלכם.

צרכו כף גי (חמאה מזוקקת) בכל יום

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

רעלנים הם הסיבה לאלרגיות. ההודים מציעים לצרוך גי שמנטרל את רוב הרעלנים. לכן הוסיפו כף אחת של גי לארוחה שלכם. גי לא מכיל אותן רמות של חלבון חלב כמו חמאה, לכן אנשים בעלי רגישות למוצרי חלב יכולים לנסות את המוצר הזה.

השתמשו בג׳ינג׳ר, כמון ופלפל שחור כדי להילחם באלרגיות

© Depositphotos.com

תבלינים מחממים משפרים את העיכול, כך לפי האיורוודה. בנוסף, הם עוזרים להיפטר מאלרגיות בעזרת שיפור המערכת החיסונית. תוכלו להוסיף ג׳ינג׳ר לתה שלכם בכל יום כדי לתרום להשפעה.

הימנעו ממזונות קרים

© Depositphotos.com


רופאים הודים ממליצים להימנע ממזון עבש, קר ומעובד. הם הרבה יותר קשים לעיכול וגורמים להיווצרות רעלנים.

הימנעו מלאכול גבן (קריש של חלב שהוחמץ) בלילה

© Depositphotos.com

אנשים שסובלים מחומציות, רפלוקס ושטי, או בעיות עיכול מומלץ להימנע מיוגורט או גבן בלילה. הסיבה לכך היא שזה יכול לגרום לעצירות בזמן שהמערכת מוכנה לישון. זה בסדר גמור לאכול את זה במהלך היום.

התעוררו שעתיים לפני הזריחה

© Depositphotos.com

הדרך הפשוטה ביותר להוביל אורח חיים בריא, לדברי רופאים הודים, הוא לארגן את שגרת היום כהלכה. בין היתר, יש להתעורר שעתיים לפני הזריחה. בנוסף, עליכם לאכול ולישון בזמן הנכון.

באילו טיפים מהכתבה אתם הולכים להשתמש? כמה קשה לכם לקום שעתיים לפני הזריחה?