7 טיפים שאפילו רפונזל לא מכירה ויעזרו לכם להיפטר משיער סבוך ומלא קשרים

נשים מבלות כמעט חצי שעה ביום בעיסוק בשערן, כמות שוות ערך לכמעט שבועיים מלאים בשנה! עם מאות אלפי זקיקים על ראשך, הניסיון להבריש את שערך ולהכינו ליום הקרב עשוי לקחת זמן רב – במיוחד אם את נתקלת בקשרים לא צייתנים. בעוד שהתרת הקשרים יכולה להיות מטלה לא פשוטה, ישנם דרכים בעזרתן אפשר למנוע קשרים ולהתירם בקלות.

צוות האתר שלנו מצא כמה דרכים שיעזרו לכם לשחרר את הסטרס בעניין השיער, כדי שתוכלו להעביר את האצבעות שלכם דרכו מהשורש ועד הקצה!


סרקי את שיערך בחלקים

התרת קשרים בשיער יכולה להיות מטלה רצינית ואף כאובה. כשמתמודדים עם קשרים, מוטב לעבוד בחלקים. בדומה לתספורת, יש לחלק את השיער לחלקים קטנים לפני שמתחילים להעביר בו מסרק או מברשת. אם בשיער שלכם יש קשרים עמוקים, נסו להשתמש באצבעות או במסרק בעל שיניים רחבות כדי שלא יכאב לכם יותר מדי.


הברישו את השיער מלמטה למעלה

הדרך הנפוצה ביותר להבריש את השיער שלכם הוא מהשורש לקצה – אבל כשמתמודדים עם קשרים, מוטב להתחיל בסמוך לקצוות כדי להתיר את הקשרים ולעשות דרככם מעלה. התחילו בקצה השיער, שם הקשרים נפוצים יותר, ועברו לחלק האמצעי בשיער שלכם. החזיקו את השיער ביד אחת, בעודכם מברישים את השיער ביד השנייה, מה שעוזר למנוע כאב ומקל אל תהליך התרת הקשרים. ברגע שהתרתם את הקשרים, תוכלו להמשיך ולהבריש מהשורש לקצה.

עסו את השמפו פנימה

כשאתם משתמשים בשמפו, מוטב להתמקד רק בקרקפת. השתמשו בקצות האצבעות שלכם כדי לעסות פנימה את השמפו, בעודכם מעסים בעדינות את הקרקפת. הימנעו משימוש ישיר בשמפו על אמצע וקצות בשיער מאחר והשמפו מפשיט את השמנים הטבעיים מהשיער והקרקפת שלכם, מה שעשוי לייבש את השיער. בעודכם ממשיכים להקצפה ולשטיפה, השמפו יתפשט לשאר החלקים בשיער גם ככה. לתוצאות הטובות ביותר, השתמשו בשמפו טבעי וחף מסולפטים.

יבשו את שיערכם בעדינות

שיער הוא פגיע ונוטה להישבר כשהוא רטוב. חיכוך נוקשה של השיער ועיטופו במגבת הדוקה יכול למעשה לגרום ליותר קשרים. מוטב לסחוט את השיער קלות ולטפוח עליו באמצעות מגבת כדי לייבשו, ולאחר מכן להניח לו להתייבש בצורה טבעית בעזרת מאוורר.


הימנעו מהברשת שיער רטוב

מאחר והשיער שלכם הוא בצורתו הרגישה ביותר כשהוא רטוב, מומלץ להימנע מלהבריש אותו מיד לאחר המקלחת. כשאתם מסרקים שיער רטוב, הסיכויים הוא שהשיער שלכם יישבר, ולבסוף ייווצרו קשרים באזורים שונים. במקום, תוכלו להעביר בעדינות את היד שלכם בשיער כדי להחליקו ולהסיר קשרים.

השתמשו בקרם לחות ומרכך באופן קבוע
שמפו ומוצרים אחרים לשעיר נוטים לייבש אותו, מה שהופך אותו לפגיע יותר בפני קשרים. כדי להפוך את התהליך, הזינו את שיערכם בשמנים חיוניים טבעים כדי למנוע קשרים. ריכוך השיער אין פירושו בהכרח שימוש חופשי במוצרים שקניתם בחנות. ישנן חלופות טבעיות ובריאות יותר כמו סרומים לשיער, שמן קוקוס, שמן אבוקדו ומסכות שיער.

שנו על בדים בחיכוך נמוך

© depositphotos.com© depositphotos.com

האמינו או לא, סוג הכרית עליה אתם ישנים יכול למעשה להיות הגורם לקשרים שיש לכם בשיער כשאתם מתעוררים. חומרים מעודדי חיכוך כמו פוליאסטר וכותנה מותירים את השיער שלכם יבש ומלא קשרים. כדי להימנע מכך, תוכלו לקלוע את השיער שלכם לאחור לפני השינה, או להשתמש בציפית ממשי.

בונוס
שמרו על השיער שלכם כשאתם בתנועה

חשוב לזכור שעודף תנועה ורוח יכולים לגרום גם כן לקשרים. לכם אם אתם מתכננים נסיעה ברכב עם החלונות פתוחים או אם אתם במצב רוח לפעילות גופנית, אספו את השיער. אם יש לכם שיער ארוך, מוטב לעשות קוקו ׳עגול׳, מאשר זנב סוס נמוך, שיכול גם כן לגרום לקשרים.

האם אתם משתמשים בטיפים הללו בשגרת הטיפוח היומית שלכם? האם יש טיפים או טריקים אחרים שמונעים קשרים בשיערכם?