7 טיפים שיעזרו לכם להירדם כמו תינוק ובמהירות

יתרונות השינה מרחיקות הרבה מעבר למנוחה. זהו חלק חיוני בתפקוד תקין של המערכת החיסונית, חילוף חומרים, זיכרון, למידה ועוד. זה יכול גם לעזור לכם להוריד במשקל ולחזק את הלב. לכן זהו בהחלט אחד הדברים שאנחנו צריכים לשים לבנו אליהם ולוודא שאנחנו מקבלים מספיק ממנו.

צוות האתר שלנו דואג לבריאות הקוראים שלנו ורוצה שהם ישנו מספיק, לכן אנחנו רוצים להראות לכם 7 דרכים שיכולים לעזור לכם לתקל את הלילות המעצבנים ונטולי השינה.


נסו את השיטה הצבאית


אם אתם רוצים להירדם תוך 2 דקות, שווה לנסות את השיטה הצבאית. יידרש לכם מעט אימון, אבל התוצאות יהיו שוות. קל לעקוב אחר השיטה הצבאית לשינה ובעזרת אימון וחזרות, תהפכו למאסטרים. הנה מה שעליכם לעשות:

* הרגיעו את הפנים ואת שרירי הפה
* שמטו את הכתפיים והידיים כדי לשחרר לחץ
* נשפו והרגיעו את החזה, הרגליים, הירכיים והשוקיים.
* נקו את הראש למשך 10 שניות תוך כדי שאתם מדמיינים סצנה מרגיעה. אם זה לא עובד, נסו לחזור על המילים ״לא לחשוב״ במשך 10 שניות.

השתמשו בשמיכה כבדה

שמיכות כבדות אינן מיועדות רק לאקסטרה נוחות. הן משתמשות בגירוי בלחץ עמוק, שמשפר את מצב הרוח שלכם, מקטין את הסטרס ומעלה את רמות המלטונין, הורמון השינה. שילוב היתרונות הללו לא רק יגרום לכם להירדם מהר יותר, זה גם ישפר את איכות השינה שלכם.

השתמשו בדמיון שלכם


לדבריו של דוקטור סטיב אורמה, פסיכולוג קליני המתמחה בהפרעות שינה וחרדה, השימוש בדמיון שלכם יכול לסייע ולהרגע אתכם ולהירדם. כל שעליכם לעשות הוא לדמיין מקום מרגיע, לשים בו את עצמכם ולהתמקד בו. אל תחסכו בפרטים, דמיינו מה אתם לובשים וכיצד אתם מרגישים. עשו זאת למשך 20 דקות ביום או עד שתרגישו נינוחים מספיק ותירדמו.

נסו רגיעה מתמשכת

אם אתם רוצים להירדם אתם יכולים להשתמש בשיטה שנקרא ״רגיעה מתמשכת״. כל שעליכם לעשות הוא להתחיל ולכווץ קבוצות שרירים שונות לפני שאתם משחררים אותן ומניחים להן להירגע. אתם יכולים להתחיל עם הפנים שלכם ולעשות דרככם מטה לכפות הרגליים. עשו זאת עד שאתם נרדמים לחלוטין.

נסו את שיטת ה-4-7-8

שיטת ה-4-7-8 פותחה ע״י דוקטור אנדרו ווייל. היא מבוססת על שיטת יוגית עתיקה בשם פרנאיאמה, שעוזרת למתרגלים לשלוט בנשימה שלהם ויכולה לשים את הגוף במצב של רגיעה עמוקה. הנה מה שעליכם לעשות:

* נשפו לחלוטין דרך הפה
* קחו נשימה עמוק דרך האף למשך 4 שניות, החזיקו אותה למשך 7 שניות ונשפו דרך הפה במשך 8.
* חזרו במידת הצורך.

נסו מדיטציה

מחקר שבדק 49 אנשים בוגרים שסובלים מנדודי שינה והפרעות שינה אחרות גילה שלאחר 6 שבועות של מדיטציה הקבוצה חוותה פחות סימפטומים של נדודי שינה ופחות עייפות במהלך היום. לדברי החוקרים, מדיטציה משפרת את תגובת הרוגע שלנו, שנלחמת בסטרס ובדאגות. זה יכול להיות גם יעי עבור מערכת העצבים האוטונומית שלנו, שגורמת לנו להתעורר פחות במהלך השינה.

גרבו גרביים

זה עשוי להרגיש קצת מוזר בהתחלה, אבל אם אתם סובלים מבעיות שינה, זה עשוי להיות הפתרון. מחקר מציע שכאשר כפות הרגיים שלכם קרות, כלי הדם שלכם לחוצים, מה שעשוי לגרום לדם לזרום פחות ביעילות ולשלוח מסר למוח שלכם להישאר ערים. זוג גרביים נחמדות יכול לתקן את זה ולומר למוח שלכם שהגיע הזמן לישון.

האם אתם מתקשים לישון או מכירים מישהו שמתקשה? איזו שיטה הייתם מנסים קודם?