7 טיפים של מומחים שיעזרו לכם לכווץ את הנקבוביות שלכם

אפילו סוג הסוכר בו אתם משתמשים יכול להשפיע על הופעתם של נקבוביות סתומות וגדולות ועור שומני. אם אתם רוצים להסתיר את זה, מוטב שלא תשתמשו במייק אפ אבקתי לעתים קרובות מדי. חוץ מזה, אתם צריכים לדעת כיצד להשתמש בזה כראוי.

צוות האתר שלנו מעדיף לטפל בגורם, לא בסימפטומים ורוצה להציע לכם כמה טיפים של מקצוענים שיעזרו לכם להקטין את הנקבוביות.


הורידו את הסוכר המעובד מהדיאטה שלכם

© Depositphotos.com

אכילת סוכר מעובד ומזונות מטוגנים בשמן עמוק בכמויות גדולות עלולות לסתום את הנקבוביות שלכם. זה מתרחש בגלל עליה בייצור החלב בשל עלייה ברמות האינסולין. תוכלו בקלות לחמוק מזה בעזרת החלפת סוכר מעובד באלטרנטיבות בריאות יותר. זה יכול להיות סוכר חום או נקטר אגבה, לדוגמה.


אל תשתמשו בדפי כתמי שמן (oil blotting papers)

© Depositphotos.com

מומחים טוענים שהדפים הללו יכולים שלא להיטיב עם העור שלכם. אתם רק מטפלים בסימפטום בזמן שהגורם המרכזי לא נפתר. יתרה מזה, זה יכול להפשיט מעל העור את השמנים הנחוצים לו ולהוביל לעליה בייצור השומן בשל הצורך לפצות.

צמצמו את ייצור השמן בעזרת תמצית תה ירוק

© Yourdreamsareonfire/reddit

מוצרים לטיפוח העור המכילים תמצית תה ירוק מרגיעים ומגנים על העור. הם גם מקטינים את ייצור החלב ומאטים את תהליך ההזדקנות. זה בסדר להשתמש בזה על כל סוגי העור אלא אם כן אתם רגישים במיוחד. אך היו זהירים כשאתם מורחים תמצית תה ירוק טהורה על העור שלכם. השתמשו רק במוצרים המכילים תמצית זו על בסיס יומיומי.

הפסיקו להשתמש במייק אפ אבקתי לאורך היום כולו

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אם אתם משתמשים במייק אפ אבקתי כל היום, בכל יום אתם עשויים לסתום את הנקבוביות שלכם. חוץ מזה, מוצרים אלו מכילים בדרך כלל טלק שיכול לגרות את העיניים והאף. בנוסף, מומחים מציעים להשתמש במברשת מייקאפ אוורירית במקום בכרית כדי לצמצם את סתימת הנקבוביות שלכם.


השתמשו במוצרי בעלי רכיבים בלתי-קומדוגניים

© Depositphotos.com

לפני שאתם רוכשים מוצרים לטיפוח העור, וודאו שאינם מכילים רכיבים קומדוגניים שיכולים לסתום את הנקבוביות. זה כולל שמן זית, שמן קוקוס וחמאת שיאה.
שמן קיק, שמן מזרעי המפ, שחמן חוחובה ושמן מינרלי נוטים פחות לסתום את הנקבוביות שלכם.

השתמשו בתכשיר ניקוי המכיל חומצה סליצילית

© arnarth2609/reddit

אקנה סותמת את הנקבוביות שלכם. כתוצאה מכך, זה הופך את הנקבוביות לברורות יותר. מחקרים גילו ששימוש בחומר ניקוי המכיל חומצה סליצילית עשוי לשחרר את הנקבוביות הסתומות. כמה חומרי ניקוי שמכילים חומצה סליצילית הם עדינים דיו כדי להשתמש בהם מדי יום. בדקו את ההוראות כדי לגלות האם זה מיועד לשימוש יומיומי או לא.

השתמשו בחומרי ניקוי המבוססים על ג׳ל

© DecimaNinetySix/reddit

טיפ נוסף עליו ממליצים מומחים הוא להשתמש בחומרי ניקוי המבוססים על ג׳ל במקום תחליבים. הם פשוט מצטיינים בניקוי החלב העודף ומצמצמים הופעת נקבוביות מוגדלות.

כיצד אתם מטפלים בנקבוביות מוגדלות? אילו טעויות אתם מזהים מהעבר שלכם, שהחריפו את ייצור החלב והנקבוביות הסתומות?