7 טריקים שיעזרו לכם להבין את הגוף שלכם טוב יותר

הגוף שלנו הוא מערכת מורכבת מאוד, בה הכל מחובר באופן מסוים. וזו הסיבה מדוע כאשר משהו לא הולך כראוי, הוא שולח הודעות לחלקים אחרים בגוף כאזהרה. זה בכוחנו ובידיעתנו להיות מסוגלים לזהות את הסימנים הללו ולוודא שאנחנו מתקנים את מה שדרוש תיקון.

צוות האתר שלנו רוצה שתדעו לזהות בעיות רפואיות בדרכים פשוטות מאוד.


נקבוביות שיער נמוכה

© Depositphotos.com

האופן בו אתם יכולים לבדוק אם אתם סובלים מנקבוביות שיער נמוכה היא ע״י הפלת זקיק שיער שטוף ויבש אחד לתוך כוס מים. אם הזקיק שוקע לתחתית הכוס, הנקבוביות שלכם גבוהה מאוד. פירוש הדבר הוא שהשיער שלכם סופג כל מוצר בו אתם משתמשים מהר מאוד ומתייבש באוויר במהירות. בכל מקרה, הוא בדרך כלל מרגיש יבש מאוד ונוטה להתקרזל.


כדי לטפל בנקבוביות הגבוהה שלכם, עליכם למצוא את המוצרים הטובים ביותר האפשריים. עליכם לחפש אחר מוצרים בעלי רכיבים ״כבדים״, כמו שמנים וחמאות. תוכלו גם להוסיף טיפול ריכוך עמוק לשגרה השבועית שלכם.

קווים אופקיים על הצוואר שלכם

© Depositphotos.com

נשים לאחר חדלון הווסת מייצרות פחות אסטרוגן מאשר גופן צרך כדי לשמור על עמידות עצם. קמטים עמוקים בצוואר הם רק סימן מדאיג אחד לכך שהעצמות הופכות שבירות יותר ופחות דחוסות. פירוש הדבר הוא שהסיכון לשבור עצם הוא גבוה יותר. תוספי סידן ו-וויטמין D עשויים להיות רעיון טוב כדי למנוע בריחת סידן.

הקמטים הללו עשויים לבשר לכן שעליכן לבדוק את תפקוד בלוטת התריס שלכן. אם המצב ממשיך להחריף ולא מטופל, זה יכול להתחיל ולהופיע על הצוואר שלכם, יחד עם אזורים אחרים. אתם לא צריכים לתור רק אחר קמטים, אלא גם אחרי עור פתיתי.

נגעים בפה ועל הלשון שלכם

© Shutterstock.com

הסיבות הנפוצות ביותר להופעת כיבים הם עישון, אלרגיות נשיכה מקרית של הלשון שלכם וזיהומים. בכל מקרה, אם שום דבר מהנ״ל לא נוגע אליכם, כנראה שחסר לכם וויטמין B12, ברזל וחומצה פולית. המחסורים הללו לא מתפתחים בין לילה אלא בהדרגה במשך זמן רב.


סימני אזהרה נוספים עשויים להיות עייפות, סחרחורת, קצב לב בלתי סדיר וחולשה בעצמות. אם אתם חווים אי אלו בעיות, עליכם לעשות שינויים דרסטיים בתזונה שלכם ולהתחיל לקחת את התוספים הדרושים.

ציפורניים מתקלפות, עור מת סביבן ונקודות לבנות עליהן

© Depositphotos.com© Sae0213 / reddit

הסיבות הנפוצות ביותר לציפורניים מתקלפות ועור מת סביבן הוא מחסור בברזל ובנוזלים. אם מחסור בברזל אינו מקבל מענה בזמן, הוא יכול להוביל לאנמיה, שעשויה לגרום למספר בעיות בריאותיות, כמו כאבים בחזה. סיבות נוספות אחרות לציפורניים הרעות שלכם הן תת פעילות של בלוטת התריס, מחלות ריאות או מחלות כליות. הדרך הטובה ביותר לטפל בציפורניים שלכם בעצמכם היא בעזרת דיאטה עשירה בברזל ושמירה על לחות הציפורניים שלכם.

כעת, אם התחלתם להבחין בכתמים לבנים על הציפורניים שלכם, ישנן 4 סיבות אפשריות: אלרגיה, זיהום פטרייתי, פציעה או מחסור במינרלים. עליכם לשים לב מקרוב במיוחד לאחרון מאחר וזה יצריך טיפול נוסף. אבץ וסידן הם האשמים במחסור זה, ובדיקות דם זה הדבר הראשון שעליכם לעשות.

סדקים בעקבים

© Depositphotos.com

עקבים סדוקים יכולים להיות תוצאה של עור יבש, מזג אוויר קר או אם אתם עומדים במשך שעות ארוכות מדי יום. בכל מקרה, הם יכולים גם להצביע על בעיות חמורות יותר, כמו אקזמה, תת פעילות של בלוטת התריס וסוכרת. אתם יכולים לטפל בעקבים שלכם ע״י השרייתם במי סבון במשך 20 דקות וקרצופן באבן פומיס.

יהיה עליכם לראות רופא אם הטיפולים הביתיים שלכם לא משפרים את מצב העקבים. ישנם טיפולים רבים שהפודיאטר שלכם יכול להמליץ, כמו שימוש בקרם לחות חזק. מה שאתם יכולים לעשות על בסיס קבוע זה לבדוק את העקבים שלכם, לשטוף אותם היטב ולנעול נעליים תומכות.

אדמומיות סביב האף, הלחיים והמצח

© Depositphotos.com

רוזציאה היא הגורם מספר אחת לאדמומיות סביב אזורים אלו, והיא משפיעה על 14 מיליון אנשים בארצות הברית לבדה. אנשים מעל גיל 30 בעלי עור בהיר הם בעלי סיכון מוגבר לפתח רוזציאה מאחר והיא משפיעה על ילדים רק לעתים נדירות. כמה מהסימנים הנפוצים ביותר הם סומק, אדמומיות מתמשכת, בליטות ופצעונים, וורידים בולטים. סימנים אחרים פחות נפוצים הם גירוי בעין, התעבות העור ונפיחות.

האופן בו מטפלים ברוזציאה הא באמצעות תרופה אוראלית מקומית שהדוקטור שלכם יכול לרשום לכם. במקרים חמורי יותר, הרופא עשוי להשתמש בטיפול לייזר כדי להסיר כל כלי דם גלוי.

עיניים תפוחות ונפוחות

© Depositphotos.com

אם אין לכם זיהום ואתם לא אלרגיים לשום דבר ועדיין יש לכם נפיחות בעיניים, הגורם הנפוץ ביותר הוא ברור. צריכת יתר של מלח מובילה לכליאת מים מרובה בגוף ובפנים שלכם, כולל האזורים תחת העיניים. יהיה עליכם לחתוך בכמות המלח שאתם צורכים ואולי להגביר את צריכת האשלגן. גורמים אחרים יכולים להיות מחלת גרייבס, חסימה בצינור הדמעות ואי שינה מספקת.

ברגע שזיהיתם את מקור הבעיה, יהיה עליכם להתחיל ולטפל בה. קומפרסים קרים, שקיות תה ועיסוי פנים הם כמה מהדברים הפשוטים ביותר שתוכלו לעשות בעצמכם. אם, בכל מקרה, הנפיחות לא יורדת לא משנה מה אתם עושים, יהיה עליכם לראות רופא.

האם גיליתם פעם בעיה רפואית חמורה בשל סימן קטן בגופכם ממנו הייתם מתעלמים בדרך כלל?