7 כללי התנהגות ונימוס שרובנו מפרים כל הזמן

נימוסין טובים מגוונים ממש כמו האנשים שמקיימים אותם. אסקימוסים מחככים אפים כשהם מברכים זה את זה, בעוד היפנים נוהגים לחלוץ נעליים כשהם נכנסים הביתה. אזרחים תאילנדים מעולם לא חושפים את סוליית הנעל שלהם – זה נחשב בלתי הולם. למרות זאת, ישנם כמה כללי התנהגות ונימוסין שכולנו חייבים למלא, בלי קשר למוצא שלנו. כולם צריכים להיות מנומסים אחרי הכל!

צוות האתר שלנו רוצה להסב את תשומת לבכם לכמה מכללי הנימוס שזוכים להתעלמות, ועלינו לאמץ אותם בעידן בו אנו חיים.


1. לשאת תיק של אישה

© julesjuliejuliet/instagram


הסמארטפונים שלנו הולכים וגדלים מדי יום, וכמעט ואין אדם שאינו לוקח עמו תיק כדי לשאת אותו. כך נתמודד איתם:

* תמיד שאו את התיק שלכם ביד שמאל או על הכתף השמאלית כך שידכם הימנית פנויה ללחוץ יד.

* מעולם אל תסחבו תיק של אישה אם אתם גברים, אפילו אם אתם אוהבים אותה מאוד. זה לא כולל כמובן שקיות קניות כבדות.

* אל תשימו את התיק שלכם תחת השולחן או על הרצפה לידכם במסעדה. תלו את זה על הכסא או שימו את זה קרוב אליכם, או ישירות תחת הכיסא.

2. הפגינו כבוד בחדר הכושר

© aliceinrunderland88/instagram   © elyasbinyahya/instagram

העובדה שלא מדובר באולם נשפים או משרד המיועד לעסקים, אין פירושה שאתם יכולים לנהוג כאוות נפשכם, ולזלזל באחרים. ישנה דרך לעשות דברים כראוי.

* אם איחרתם לאימון קבוצתי, אין זה אומר שאתם צריכים לפלס דרככם למקום ה״קבוע״ שלכם דרך המון האנשים. זו בעיה שלכם, ועליכם לתפוס מקום פנוי, מבלי לחסום את הגישה לציוד.

* כשסיימתם להשתמש במכשור המש׳קולות, כווננו אותם למשקל המינימלי. כך האיש הבא שירצה להשתמש בהם לא יפצע את עצמו במהלך התרגיל. סמכו עלינו, זה קורה.

* השתמשו במגבת כדי לנגב את הזיעה שלכם מכל הידיות ושטח הפנים של המכשירים.

3. התנהגות במקומות ציבוריים

© Depositphotos.com

כאנשים שחיים בחברה, מצפים מאיתנו להתנהגות מסוימת כשאתם מוקפים באנשים, מחוץ לבית


* ישנם 3 סוגי אנשים בעולם: אלה שבאים מוקדם, אלה שבאים בזמן והמאחרים. אם אתם לא שייכים לקבוצה הראשונה תיאלצו לחלוף על פני שורת האנשים בתיאטרון, באולם הקולנוע, באולם המופעים ובכל מקום בו יש כיסאות. הדרך היחידה לעשות את זה היא עם הפנים לאדם ולא להפנות לו את הגב.

* אם אתם שייכים לסוג הראשון, אתם תהיו אלה שתצטרכו לאפשר לאנשים להגיע למושב שלהם. במקרה הזה, אל תשבו. לא נוח לאנשים לדלג מעל הרגליים שלכם כמכשול. עמדו והקלו עליהם.

* אם מדברים על מקומות ציבוריים – לשוחח בטלפון, להגיב על מה שקורה או לשוחח עם האדם שיושב לידכם זו התנהגות מאוד לא ראויה באולם הקולנוע ובתיאטרון, וגם באולם מופעים. השניים האחרונים יכולים להתרחש באולם ספורט (אבל הימנעו מלצעוק דברים פוגעניים לשחקנים). אנשים מגיעים לאירועים הללו מסיבה אחת בלבד – כדי ליהנות מהם. אף אחד לא נהנה להקשיב לשיחות האישיות שלכם

4. כך תתמודדו עם הזמנות
ישנם שני סוגים של הזמנות: ״חרטות בלבד״ ו-RSVP (הזמנות שממתינות לאישור הגעה). שניהם מצריכות תשובה, במידה ואתם רוצים לנהוג בנחמדות או לרצות שיזמינו אתכם לאירועים נוספים בעתיד.

* אם ההזמנה אומרת ״חרטות בלבד״, עליכם להגיב רק אם אתם בטוחים שלא תגיעו. אחרת, המארח יחשיב אתכם בפנים

* RSVP – מצרפתית, respondez s’il vous plait (הגב בבקשה) מצד שני, פירושו שעליכם להתקשר או לכתוב למארח שלכם כדי לאשר את הגעתכם, באופן אידיאלי בתוך חלון הזמן שניתן מראש. המארח צריך לדעת בדיוק כמה אנשים יגיעו כדי להכין את כמות האוכל הרצויה, המשקאות וכיו״ב.

5. נימוסי שולחן

אם לשפוט ע״פ הזמן הנחוץ לנו לאכילה בימים אלה, יהיה זה ראוי שנלמד כמה מונחי יסוד.

* שימוש במפיות בד אולי נראה קל, אבל ישנם כמה כללים למלא. אם אתם צריכים לעזוב את השולחן בזמן מסוים, הניחו את המפית על הכיסא. אנשים לא נהנים להסתכל על זה כשאתם אינכם בשולחן. אם סיימתם את הארוחה, רק אז אתם יכולים להניח את זה על השולחן אבל לא על הצלחת. יהיה זה סימן עבור המלצר שסיימתם והוא יכול לבוא לפנות את הצלחת.

* לגבי המזלג שלכם, אתם אמורים להניח אותו על הצלחת אם אתם רוצים לקחת הפסקה מהסעודה. ורק אם אתם יודעים באיזה מזלג להשתמש עבור המנה שלכם – פשוט התחילו עם זה אשר רחוק מהצלחת, ולאט לאט התקדמו פנימה.

* זהו רגע משונה בו אתם מגיעים לביתו של אדם ורואים חסילון או בוטנים על הצלחת, אבל אתם אלרגיים לזה. כדי להתחמק מסיטואציות כאלה, תמיד ידעו את המארח לגבי מזונות עמם יש לכם בעיה בריאותית. זה יחסוך לכם הרבה טרחה.

6. להתלבש לאירוע

© girlswantstore/instagram   © 9to5inspo/instagram

ללבוש את הדבר הנכון עשוי להיות מבלבל בימים אלה בגלל שישנם כל כך הרבה אופציות וכל כך מעט וודאות לגבי מה נכון ומה לא. הנה כמה טיפים שימושיים:

* קז׳ואל: זה יכול להיות כל דבר החל מג׳ינס וטישרט ועד מכנסיים קצרים וחולצה. בדקו אם האירוע מתרחש בפנים או בחוץ ושאלו אחרים מה הם לובשים.

* קז׳ואל של יום שישי: זה מתרחש ואינו קשור לקז׳ואל מהסעיף הקודם. אתם עשויים לפגוש עובדים מדרג בכיר יותר שיכולים להחליט על עתידכם, אז למה לסכן את זה בסנדלים.

* קז׳ואל עסקי: להיות מסודר הוא המפתח. וותרו על בגדים גדולים מדי או הדוקים מדי, ופשוט היו בסטייל. אתם לעולם לא יכולים לדעת את מי אתם הולכים לפגוש.

* עסקים רשמי: זה מושלם עבור אנשי מקצוע שתמיד מעוניינים לטפס במעלה הסולם. חליפה ונעליים שחורות לגבר, או חצאית ומקטורן לאישה.

7. היה איש של אנשים

ישנם שני חוקים פשוטים אחריהם תוכלו לעקוב כדי לגרום לכל האנשים להודות לכם.

* כשאתם עומדים בתור לקנות קפה, אל תשוחחו בטלפון. במיוחד אם הבריסטה כבר שאל אתכם מה רצונכם. זה לא מנומס להניח לכולם להקשיב לשיחה שלכם בזמן ההמתנה.

* אל תביאו חיות מחמד (במיוחד כלבים) למקום בו אנשים רבים הולכים. הם לא נהנים מהקניות, גם אם מדובר בחנות לחיות מחמד. אנשים אחרים לא נהנים מהכלב המגושם והגדול או הקטן והנבחני שלכם. אותו הדבר מתייחס גם אם הוזמנתם למסיבת בית. תמיד שאלו אם אתם יכולים להביא אתכם את הכלב.

מספר האנשים בעולם הולך וגדל, אז זה רק טבעי שנרצה ללמוד כיצד להסתדר יחד. אנחנו מקווים שהמדריך הזה יעזור לכם.

אילו מהדברים משגע אתכם יותר מכל? שתפו אותנו בתיבת התגובות, ובואו נהפוך את העולם הזה למקום טוב יותר.