7 מזונות שאסור לכם לעולם לחמם מחדש במיקרוגל

המיקרוגל שהומצא לראשונה בטעות בשנות ה-40 של המאה הקודמת, הוא אחד מכלי המטבח המרכזיים בכל בית. בעוד הוא מסייע לבישול וחימום מזון, ישנם כמה דברים שאסור בשום פנים ואופן לחמם בתוכו.

צוות האתר שלנו נמצא כאן גם כדי לדאוג שתהיו בריאים ותשמרו על עצכםץ הנה כמה דברים שאסור להכניס למיקרוגל אם אתם רוצים להישאר בריאים ובטוחים.


ביצה קשה


© imd**d / Imgur© ChillingB / Imgur

כשאתם מחממים ביצה קשה במיקרוגל, אדים מצטברים ממולקולות המים וגורמים ללחץ להצטבר. בגלל שלביצה יש שכבה דקה ו׳שריון׳, הם לא מצליחים לעמוד בכל הלחץ הזה, וזה עשוי לגרום להתפוצצות לוהטת בתוך המיקרוגל, על הצלחת שלכם ואפילו אם תקחו ביס!


גזרים


© naama y.m. / FreeImages© Kenneth Carpina / Pexels© lbochtler / Youtube

למרות שאפשר לבשל ולחמם גזרים במיקרוגל, גזרים נאים, במיוחד כאלה עם הקליפה, הם סכנה פוטנציאלית. אם גזרים לא נשטפו כהלכה והוסר מהם הלכלוך, המינרלים באדמה יכולים לגרום לניצוצות במיקרוגל, ומוכרים גם בשם arcing. זה יכול לגרום לנזק רציני למיקרוגל שלכם אם קורה פעמים רבות.

בשר מעובד


© Robert Coffey / Twitter© Skitterphoto / Pexels

נתחיל בזה שבשר מעובד הוא לא הכי מזין בגלל כמות המלח, התוספים והכימיקלים הגבוהים שבו. אבל כשאתם מוסיפים קרינת מיקרו לנקניקים האוהבים עליכם ולמזונות המשומרים, רמות הכולסטרול שלכם יכולות לעלות, מה שעשוי לגרום לבעיות בלב. הדרך הבטוחה ביותר לחמם את הנקניקיות שלכם היא בגריל או על הכיריים.

מים


© Shutterstock.com

חימום של המים במיקרוגל עשוי להיראות כמו הפתרון הפשוט ביותר, וחף מטרדות. אבל מחקרים מראים על מקרי כוויות רבים מחימום המים במיקרוגל, במיוחד אם ילדים מעורבים. הגלים האלקטרומגנטיים במיקרוגל יכולים לגרום למים להתחמם יתר על המידה, להפוך את מולקולות המים ללא יציבות ולגרום לרתיחה אינטנסיבית ואפילו לפיצוץ!


פלפלים חריפים


© mildcorneadamage / Imgur

צ׳ילי, במיוחד החריפים ביותר, מכילים רמה גבוה של קפסאיקין, שהוא די דליק. כשקפסאיקין נחשף לגלים האלקטרומגנטיים במיקרוגל, הוא מתחיל להעלות עשן ויכול גם לגרום לשריפה! האש והעשן שמשתחררים מהמיקרוגל יכולים לגרום לגירוי בעור ולתחושת כוויה.

עוף


© ready made / Pexels

עוף הוא אחד הגורמים הפופולריים להעברת סלמונלה, במיוחד אם לא בושל כהלכה! כשאתם מבשלים פיסת עוף נא במיקרוגל, הסיכוי שהעוף יבושל כהלכה ומכל הצדדים הוא קלוש, מה שהופך את זה לכר פורה לזיהום בקטריאלי אפשרי. את אותו הדבר אפשר לומר גם על פיסות בשר נא אחרות. הכי טוב לבשל את הבשר בצורה שווה, מעל אש ישירה, כמו מחבת, גריל או תנור.

עגבניות ורוטב עגבניות


© ThisVsThatShow / Youtube

ממש כמו ביצים קשות, עגבניות עשויות לגרום לפיצוץ אם בילו זמן רב מדי במיקרוגל. בשל תכולת הנוזלים בעגבניות טריות וברוטב לספטה, הלחץ שמצטבר עשוי לגרום להם לבעבע ולהתיז נוזלים, מה שמותיר את המיקרוגל שלכם מלא בכתמים אדומים.

האם קרו לכם תקלות דומות עם המיקרוגל שלכם? בהתבסס על ניסיון, אילו מזונות הייתם מוסיפים לרשימה שלנו?