7 מזונות שיעזרו לכם להצמיח ריסים ארוכים יותר

ישנם מספר דרכים לשפר את צמיחת הריבים שלכם: תוכלו להשתמש בשמנים אתריים, לעסות את העפעפיים שלכם, ולתת לריסים שלכם מנוחה ממייקאפ. אבל הדרך הקלה ביותר לשפר את מצבם, היא בגיוון הארוחות היומיומיות שלכם. כל שאתם צריכים לעשות זה לאכול מזונות בריאים וטעימים שיתרמו לא רק לריסים שלכם, אלא לגוף כולו.

צוות האתר שלנו תר את הרשת בחיפוש אחר המזונות הטעימים והנגישים ביותר שיעניקו לגוף שלכם את הויטמינים לו הוא זקוק לקבלת ריסים בריאים.


ביצים

© Kate Hliznitsova / Unsplash© Shutterstock.com© Shutterstock.com

מדוע זה עובד: ביצים עשירות בחלבון
מה זה עושה: השיער והריסים עשויים מקראטין. מזונות עשירים בחלבון עוזרים לגוף שלכם לקבל את כמות חומצות האמינו הנכונה. זה יחזק את הריסים שלכם ויאריך אותם.


סלמון

© congerdesign / Pixabay

מדוע זה עובד: סלמון הוא מקור לחומצות שומן מסוג אומגה 3, וויטמין D, וויטמינים מקבוצת B.
מה זה עושה: חומצות שומן מסוג אומגה 3 מגינות על הריסים שלכם מפני שבירה ונשירה. וויטמין D וויטמינים מקבוצת B תורמות לצמיחת הריסים.

אגוזים

© Irina Lvova / Unsplash© Tessa Wilson / Unsplash

מדוע זה עובד: אגוזים מספקים לגוף שלכם חומצות מסוג אומגה 3 ו-וויטמין E.
מה זה עושה: חומצות שומן יחד עם וויטמין E מעבירים חמצן ודם לזקיקי השיער. זה מעלה את זרימת הדם ומחזק את זקיקי השיער. זה עוזר לשמור על הריסים שלכם במקומם לזמן ארוך יותר ומעודד צמיחה מהירה יותר שלהם.

פירות וירקות

© Reinaldo Kevin / Unsplash© Kalea Jerielle / Unsplash

מדוע זה עובד: פירות וירקות מכילים וויטמינים A ו-C.
מה זה עושה: הויטמינים הללו תורמים לצמיחת הריסים וייצור הקולגן. קליפות הפירות והירקות מכילים סיליקה, מינרל חיוני שעוזר לריסים שלכם להפוך ארוכים ובריאים יותר.


פטריות

© Emma Jones / Pexels© Shutterstock.com

מדוע זה עובד: פטריות הם מקור מעולה של וויטמין B3
מה זה עושה: הם משפרים את זרימת הדם ועוזרים בייצור הקראטין. וויטמין B3 מאיץ את צמיחת הריסים ונפטר מריסים יבשים ושבירים. זה עוזר להתרבות התאים ומונע מהריסים שלכם ליפול.

שעועית

© Milada Vigerova / Unsplash© JC Gellidon / Unsplash

מדוע זה עובד: שעועית מכילה וויטמין H וחומצה פולית
מה זה עושה: וויטמין H מאיץ את זרימת הדם לזקיקי השיער שלכם, הופך אותם עבים יותר ומונע מהם להתייבש וליפול. זה עוזר לגוף שלכם לספוג את חומצות האמינו והשומנים החיוניים לריסים בריאים יותר. חומצה פולית מונעת מהריסים שלכם להישבר.

דגנים מלאים

© Couleur / Pixabay

מדוע זה עובד: דגנים מלאים עשירים בוויטמין B6 וברזל.
מה זה עושה: וויטמין B6 מאיץ את ייצור המלנין – הפיגמנט שמעניק לריסים שלכם את צבעו. ברזל מאוחסן בזקיקי השיער ומונע מהריסים שלכם להפוך שבירים ולנשור.

האם אי אלו מהמזונות הללו כלולים בתפריט היומי שלכם? מה עוד אתם עושים כדי לשמור על הריביסם שלכם ארוכים ובריאים יותר?