7 סודות של נשים אינדונזיות להזדקנות איטית

לכל אומה יש סודות וטיפים משלה לטיפוח. לשיטות האינדונזיות יש שורשים עתיקים והליכים בהם הם משתמשים במשך מאות שנים. נשים בגיל 53 נראות כמו בנות 35 והבלוגרית פוספה דווי (Puspa Dewi) היא דוגמה טובה.

צוות האתר שלנו מעריץ נפש וגוף בריאים והנה 7 טיפים מאינדונזיה שיעזרו לכם להשיג זאת.


שימוש בקמח אורז

© Depositphotos.com© Depositphotos.com© Shutterstock.com

פרט לשימוש בקמח אורז יחד עם מים כמסכת פנים, נשים אינדונזיות מכינות תרחיצים מיוחדים עבור גופן. משחה לקילוף העור עשויה מאורז טחון, ג׳ינג׳ר, אגוזים, שורש כורכום, קינמון, ואבקת אלגום. עליכם לטחון יחד את כל המרכיבים. התרחיץ הטבעי הזה מרכך ומנכה את העור, אך השתמשו בו רק על גופכן.


מניעת סימני מתיחה

© Shutterstock.com

תושבות האי באלי מנסות לדאוג לגופן בטיפוח מכף רגע ועד ראש. הרבה יותר קל למנוע סימני מתיחה מאשר להילחם בהם מאוחר יותר. אחד הריטואלים הפופולריים ביותר הוא שימוש במסכת בטן מבאלי. היא כוללת קמח טחון ו׳קנכור׳, שורש המזכיר ג׳ינג׳ר. הרכיבים הללו תורמים לאלסטיות של העור.

לעתים קרובות לאחר שהאישה יולדת, היא מקבלת עיסוי גוף עם צמחים ועשבי מרפא המונחים על בטנה.

שימוש בפפאיה ובזרעי פפאיה לעור

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

נשים אינדונזיות משתמשות במחית פפאיה עם או בלי חלב ושמות את זה ישירות על הפנים כדי לגרום לעור לזהור. בנוסף, כדי להיפטר מהצבע השחור של שיערן ולמנוע ממנו להינזק, הן טוחנות את הפפאיה ומכינות תערובת עם מים. לאחר מכן הן מורחות את המשחה על השיער, ממתינות שעה, ושוטפות את זה.

רוחצות בחלב עזים

© Depositphotos.com


זוהי אמבט יופי עתיקה בה השתמשה נסיכת ג׳אווה (אי באינדונזיה). זה עוזר לשמור על עור צעיר ורך. נשים מוסיפות חלב עזים לאמבט שלהן ויושבות בתוכה במשך 30 דקות, ואז שוטפות את החלב.

אמבט שמנת

© Shuttersrock.com

באינדונזיה, אמבט שמנת היא טיפול השיער האהוב ביותר. לא מדובר באמבט עם שמנת, אלא בתהליך ארוך. ראשית, שמים מסכת אבוקדו, ואז מאדים את השיער. לאחר מכן מעסים קלות את הקרקפת, הצוואר, והכתפיים. התהליך מסתיים עם שטיפת השיער ופן.

אמבט שמנת איננה טיפול מרגיע אך היא עוזרת לשיער שלכם להישאר חזק ובריא ומגן עליו מפני השפעותיהם השליליות של כימיקלים.

עיסוי פעמיים בשבוע

© Depositphotos.com

עיסוי עבור אינדונזים הוא חיוני עבור הבריאות והמראה הצעיר. מייסדת מותג האופנה נונטיה רספטי (Nonita Respati אומרת שאפילו יש לה שגרת טיפוח משלה. חוץ ממניקור ופדיקור, יש לה מסכות פנים שבועיות, טיפולי שיער, ועיסוי פעמיים בשבוע.

קורנות מאושר

© puspadewihc/instagram© puspadewihc/instagram

אחת הבלוגריות הפורסמות ביותר באינדונזיה שנראית כמו בת 35 כשהיא למעשה בת 53 חושפת את סוד הנעורים שלה. ככל שהיא מזדקנת, כך היא מאושרת יותר. האושר עוזר לשמר את היופי הפנימי והחיצוני. חייכו יותר ואהבו את עצמכם.

באיזה טיפ אתן חושבות להשתמש? האם יש לכן סודות לשמירה על מראה צעיר ובריא?

לתשומת לבכם – המאמר נועדו למטרת עיון בלבד ואינם נועדו להוות תחליף לייעוץ רפואי.