7 סיבות לכך שאתם תמיד מרגישים עייפים (ומה אתם יכולים לעשות בנידון)

ישנן סיבות רבות לכך שאתם מרגישים עצלים כל היום אפילו אם אתם ישנים מספיק. זה יכול להיות תוצאה של מצב שנקרא ׳תסמונת התשישות הכרונית׳. אבל זה יכול גם להעיד על משהו חמור הרבה פחות, שאפשר למנוע בקלות אם מאמצים הרגלים בריאים. לדוגמה, שינוי הדיאטה שלכם או פשוט לשתות יותר מים.

צוות האתר שלנו לא רוצה להיראות כמו זומבים כל הזמן, לכן אנחנו שמחים על הצעדים הפשוטים שאפשר לקחת כדי להימנע מכך!


אתם לא אוכלים כראוי

פחמימות מעובדות יכולות להיות מקור אנרגיה מהיר. כשאתם אוכלים משהו כמו דגני בוקר, עוגיות, פסטה או פיצה, הפחמימות המעובדות שבתוכם גורמים לרמת הסוכר בדם לעלות בחדות, ואתם מרגישים יותר מלאי אנרגיה. בכל אופן, כשרמות הסוכר בדם שלכם צונחות, אתם מרגישים שוב עייפים. ואם אתם ממשיכים לנשנש מזון שעשוי מפחמימות מעובדות, בסוף תרגישו עייפים כל היום.


נסו לאכול פחות סוכר ופחמימות מעובדות, והחליפו אותם במזונות עשירים בסיבים, כמו שיבולת שועל, עדשים וירקות.

אתם לא פעילים מספיק

אתם בטח חושבים שאם אתם חוזרים הביתה עייפים אחרי העבודה, רביצה על הספה יכולה לעזור לכם לחסוך באנרגיה ולגרום לכם לחוש מעט יותר אנרגטיים. חשוב להתאמן לפחות פעמיים בשבוע, וזה יעזור לכם לחוש פחות עייפות כל הזמן. מחקר מ-2008 מראה שאנשים בוגרים שהתאמנו בעצימות נמוכה לפחות 3 פעמים בשבוע חוו רמות אנרגיה גבוהות יותר ורמות עייפות נמוכות יותר.

אתם לא זוכים למספיק שינה איכותית
אתם עשויים לחוש עייפות אחרי שישנתם 7-9 שעות מומלצות בלילה. זה בגלל שאיכות השינה שלכם חשוב ממש כמו משך הזמן שאתם ישנים. נסו לישון ולהתעורר באותו הזמן בכל יום.

בנוסף, אל תשתו קפה מאוחר ביום, ואל תבזבזו את זמנכם לפני השינה בטלפון או בצפייה בטלוויזיה. זה יעזור לכם לשפר את איכות השינה שלכם ואתם עשויים שלא לחוש כה עייפים במהלך היום.

יש לכם רגישויות למזון

© shutterstock.com


אם אתם מרגישים עייפות ללא סיבה במהלך היום, זה עשוי להיות סימן לרגישות למזון. כמה מהנפוצים ביותר הם רגישות לגלוטן, מוצרי חלב וביצים.

אתם לא שותים מספיק מים

© shutterstock.com© shutterstock.com

אתם בלחץ
מחקרים הראו שרמות מתח גבוהות יכולות לגרום לעייפות. יתרה מזאת, מחקר אחד גילדה שהימנעות מהתמודדות עם מתח יכולה לגרום לרמות גבוהות של עייפות. יוגה ומדיטציה יכולים לעזור לכם להקל על כך.

ייתכן ואתם זקוקים ליותר ויטמינים
ייתכן ואין מספיק ברזל, וויטמין D, או וויטמין B12 בתזונה שלכם. כמה מזונות עשירים בברזל הם תרד, ברוקולי, בשר אדום והודו. B12 ניתן למצוא בחלב, ביצים, סלמון ובקר, או שאפשר פשוט לקחת תוסף. כדי לקבל יותר וויטמין D, אכלו יותר פטריות, דגים שומניים ופירות ים. בנוסף, נסו לבלות זמן בשמש.

האם אתם אי פעם מרגישים עייפות, אפילו אם אתם ישנים הרבה? מדוע זה קורה לדעתכם?