7 סיבות מדוע מסעדות פאר מגישות מנות כל כך קטנות

אם אי פעם הלכתם למסעדה וקיבלתם מנה זעירה שמצולחתת בצורה מופלאה, כנראה שנותרתם המומים. אחרי הכל, זה ככל הנראה היה יקר וגודל המנה היה קצת…לא פרופורציונלי. למרבה המזל, ישנן סיבות מעניינות לכך.

בכתבה הזו, ננסה להסביר לכם את הסיבות בגינן גודל המנות המוגשות במסעדות פאר הולך וקטן. תנו לנו להזהיר אתכם – אתם תיוותרו מופתעים וסקרנים, ותרצו לנסות לאכול במסעדות כאלה בעצמכם.


כל מנה כוללת רכיבים יקרים

© 20somethingelse / Imgur

במסעדות פאר ניתן למצוא די בקלות מנות בעלות רכיבים שנבחרו בקפידה. 450 גרם של בשר וואגיו יכול בקלות להגיע ל-200$ וקילו של קוויאר עולה כ-10,000$. דמיינו מה זה ליצור מנה עשירה ברכיבים אלה ולהוסיף פטריות כמהין לבנות מאיטליה (כ-7500$ לקילו). המחיר יהיה גבוה במיוחד!


בהתחשב בעובדה שבמקומות האלה משתמשים ברכיבים באיכות מעולה שכזו, ואפילו מייבאים אותם, קל להבין מדוע המנות חייבות להיות קטנות כדי לאפשר מחירים נאותים למנה.

מנות קטנות הן יותר אלגנטיות

© perkedell / Imgur© hoptail / Imgur

מנות קטנות ניתן לסגנן בקלות והן ככל הנראה נראות יותר אלגנטיות ללקוח שנהנה מהן – ראשית עם העיניים ואז בעזרת החך.

תוכלו לטעום מעט מכל דבר

© Choukin / Reddit

בדרך כלל, רוב המסעדות מגישות ארוחה בת 3 מנות – עם מתאבן, מנה עיקרית וקינוח. לפעמים, יוצא שאנחנו מזמינים רק מנה עיקרית. בסוגת הסעודה העילית, מספר המנות עשוי להגיע עד ל-12 מנות שונות!

12 המנות הללו כוללות פינגר פוד (מזון שנועד לאכול ישירות באמצעות הידיים), מתאבנים, מרק, סלט, דגן, מנה עיקרית, מנה לניקוי החך, מנה עיקרית שנייה, גבינה, קינוח ומשקה/מאפה. דמיינו לאכול את כל זה אילו היו בגודל של מנות רגילות! זו הסיבה מדוע המסעדה מקטינה את כמות המזון, לכן את טועמים רק מעט מכל דבר.


כל מנה היא יצירת מופת של הטבח

© Saxonnielsen / Twitter

ישנה מנה צרפתית בשם Gargouillou, שמורכבת מלפחות 16 ירקות מבושלים שונים. הצלחת מסודרת כיצירת אמנות והיא תרשים כל לקוח שיראה את הקנבס המכובד הזה מוגש על צלחת.

דמיינו מה זה לנסות לארגן את כל הירקות הזעירים הללו על צלחת שהיא כבר מלאה. זה ככל הנראה לא ייראה כל כך אסתטי כמו זה שבתמונה. לשם כך, השפים מעדיפים להיצמד למנות קטנות יותר.

טעמו של כל ביס ייחקק בזיכרון ואתם לא תשתעממו מהאוכל

© dasarp / Imgur

טעמו של הביס הראשון שאתם לוקחים מכל מנה הוא הטוב ביותר. זה בגלל שבלוטות הטעם שלכם הופכות פחות רגישות ככל שאתם אוכלים. לאחר שזה נאמר, השפים מתמקדים באיכות המנות יותר מאשר בכמות. בהגשת מנות קטנות יותר, אנחנו נוטים ליהנות יותר מכל ביס, אחרת אנחנו נשתעמם מכמויות גדולות של מנות רגילות.

זה מעניק את הרושם של מזון עילי ובאיכות טובה

© Pixabay.com

להיות חלק ממאורע אקסקלוסיבי או להיות הבעלים של פריט במהדורה מוגבלת זה משהו שגורם לנו לחוש גאווה. האמרה, ׳פחות זה יותר׳ ו׳דברים טובים מגיעים באריזות קטנות׳ תקף גם לגבי זה.

זה לא מפתיע שהגישה למקומות מפוארים ולמזון מעלה תחושות דומות, במיוחד כשהמנה מכילה כמות קטנה של רכיבים אנחנו מנחים שהם באיכות גבוהה.

זה בלתי רגיל ומעלה את הציפיות שלנו

© freepik.com© freepik.com

לראות צלחת עם כמות מזון קטנה גורם לנו לתהות מהי הסיבה לכך. אבל להיות בארוחה בה מגישים מספר מנות בטוח יגרום לנו להיות סקרנים לגבי המנה הבאה. הציפיות כל כך מרתקות!

מהי מנת המזון הזעירה ביותר שקיבלתם? האם זה היה שווה את המחיר? מהי חווית המזון הטובה ביותר שלכם?