7 סימנים לכך שאתם שוטפים את השיער לעתים קרובות מדי

כמה מאיתנו לא יכולים לעבור יום אחד מבלי לשטוף את השיער ויש כמה אנשים ברי מזל ששוטפים את השיער פעם אחת בשבוע. ולמרות שזה נראה כאילו שטיפת השיער שלכם יום אחרי יום עוזרת לו להישאר נקי ובריא, ההפך הוא הנכון. ואם אתם מתחילים לשים לב שהמחלפות שלכם לא נראות במיטבן, אולי מוטב שתשימו לב לסימנים המראים על כך שלו״ז שטיפת השיער שלכם צפוף מדי.

צוות האתר שלנו מאמין שפחות זה יותר בכל הנוגע לחפיפת השיער שלכם. ואנחנו תרנו את הרשת בחיפושים אחר סימני אזהרה שיכולים להעיד על כך שאולי השיער שלכם מבקש פסק זמן מהשמפו.


אתם מבחינים באובדן שיער גדול מהרגיל

© Shutterstock.com

בעוד שזה תקין לחלוטין לאבד מעט שיער במקלחת, שטיפתו לעתים קרובות מדי ושימוש מרובה מדי בשמפו יכולים להשפיע על צמיחת השיער ולגרום לנשירה. חפיפה תכופה מדי מפשיטה מהשיער את השמנים הטבעיים המיוצרים ע״ הקרקפת, ומשפיע על המיקרוביום שלו. כשהקרקפת שלכם יוצאת מאיזון, היא מונעת צמיחת שיער חדש, הופכת את השיער לשביר יותר ויכולה להסתכם באובדן שיער. כדי לשמור על המיקרוביום של הקרקפת שלכם מאוזן, מומלץ להשתמש בשמפו עדין, ללא סולפטים ולמתוח את השיער ולרווח את לו״ז שטיפת השיער שלכם.


אתם מבחינים בקצוות מפוצלים רבים

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

גזימת השיער שלכם על בסיס קבוע יכולה למנוע קצוות מפוצלים, אך הרגל שטיפ השיער על בסיס יומי יכול לחבל בהשפעות החיוביות של זה. שיער רטוב הוא רגיש במיוחד ונוטה לשבירה, לכן ככל שאתם שוטפים אותו יותר, כך הסיכויים לקצוות מפוצלים גוברים. שטיפת יתר וייבוש אגרסיבי במגבת מרוקנים את הלחות מהשיער שלכם ויכולים לגרום לשיער יבש מדי ולקצוות מחוספסים.

השיער שלכם נראה שומני מהרגיל
למרות ששמפו אמור להשאיר את השיער שלכם מצוחצח ונקי, הוא יכול גם להפוך אותו לשומני יותר. כשאתם שוטפים את השיער שלכם לעתים קרובות מדי, זה גורם לקרקפת שלכם לייצר שמן יתר על המידה כדי להשיב לה את הנוזלים. שטיפת שיער מתונה היא למעשה המפתח לשמור עליו נקי, ותוכלו לאמן את בלוטות השומן שלכם לייצר פחות ממנו בהדרגה אם תמתינו מעט בין שטיפה לשטיפה.

השיער שלך נראה פחות מבריק

© Shutterstock.com

אם אתם מתחילים לשים לב שהשיער שלכם נראה אקסטרה צמא ומאבד מהברק שלו, הסיכויים הם שהוא זקוק להפסקה מהחפיפות. מחסור תמידי בלחות יכול להשפיע על מרקם השיער שלכם, ולהותיר אותו חסר חיים ועמום. בנוסף להפשטת השיער מהשמנים הטבעיים עקב חפיפה, זה גם יכול להוביל להצטברות פסולת, ולגרום לשיער שלכם להיראות פחות זוהר.

צבע השיער שלך דוהה במהירות

© Shutterstock.com


אם יש לכם שיער צבוע, תוכלו לשים לב כמה זמן הצבע נשאר רענן וכך לדעת האם אתם חופפים יותר מדי. חפיפת השיער לעתים קרובות מדי מעמעמת את הצבע וגורמת לו להתנדף מהר יותר. מומלץ שתאמני את השיער על חפיפה אחת ליומיים או שלושה והשתמשי במוצרים המיועדים במיוחד לשיער צבוע.

השיער שלך נראה מקורזל

© Shutterstock.com

אם השיער שלכם מתקרזל, זה עשוי להיות סימן נוסף לכך שאתם חופפים לעתים קרובות מדי. שיער מקורזל הוא בדרך כלל כזה שניזוק כתוצאה מצביעה או מהחום, ושטיפת יתר עשויה להפוך אותו לשביר יותר. כדי לאלף אותו, הגבילו את השטיפה ל-2-3 בשבוע והשתמשו בספריי מאתחל (resetting spray) כדי להעניק לו חיות מחודשת.

קשרים נוצרים בקלות בשיערכם

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

שטיפה יומית גורמת לעור המת בשיער להישאר פתוח, מה שהופך אותו יבש ושביר יותר. זה, בתורו, מסתכם בקשרים בשיער, וכשאתם מנסים להברישו, המברשת עשויה להיתקע, ולהזיק לשיער עוד יותר.

באיזו תדירות אתם שוטפים את השיער שלכם? האם אתם מכירים טריקים נוספים שיכולים לגרום לשיער להישאר נקי ומבריק לאורך זמן?