7 סימנים נפוצים לכך שאתם צורכים יותר מדי לחם

מעריכים כי כל אמריקאי צורך 24 ק״ג ש לחם בשנה. הסיבה לכך היא פשוט מאוד, מאחר ולחם הוא טעים, נוח וניתן לשנע אותו בקלות ממקום למקום. בכל מקרה, כמו רוב הדברים שטעמם טוב, ללחם יש גם השלכות שליליות על הגוף האנושי. וכשהגוף שלנו טורד, הוא שולח לנו סימנים כדי שנוכל לטפל בבעיה.

צוות האתר שלנו רוצה להזהיר אתכם לגבי 7 הסימנים המדאיגים ביותר המתריעים על כך שצריכת הלחם שלכם צריכה להצטמצם.


אתם סובלים מעצירות

© Depositphotos.com

אנשים שהם אלרגיים לגלוטן או סובלים ממחלת צליאק אך לא מודעים לכך עשויים לחוש נפוחים תמידית. לא רק זה, עשויות גם להתעורר אצלם בעיות כשהם הולכים לשירותים מאחר והמעי שלהם מרגיש חסום. אתם אולי לא רגישים לגלוטן אך ייתכן ויש לכם רגישות בכל הנוגע לצריכת חיטה ודגנים אחרים. הדבר הטובה ביותר במקרה הזה הוא לערוך סדרת בדיקות עם הרופא שלכם כדי לראות האם גלוטן אינו בריא לכם.


זכרו שכמעט בכל המדינות, כ-0.5%-1% מהאוכלוסייה חולה בצליאק. פרוש הדבר הוא שאפילו אם אתם סובלים מזה, יש חלופות רבות מהן תוכלו להנות.

אתם נעשים רעבים יותר

© Depositphotos.com

זה נכון שדגנים מזוקקים, כמו לחם לבן, אורז לבן, בייגלה וקרקרים הם עתירי קלוריות. והאופן בו הם עובדים הוא ע״י כך שהם גורמים לכם לאכול יותר בשל צריכת הסוכר הגבוהה שלהם. זו הסיבה מדוע כשאתם חשים עצבות יתר או סטרס, אתם מושיטים יד לדגנים המעובדים האלה שיגרמו לכם לחוש טוב יותר לרגע.

זו הסיבה מדוע אתם עשויים להבחין כי אתם עולים במשקל, משהו שניתן לתקן בקלות אם תעברו למוצרים מדגנים מלאים. מחקר הוכיח שמוצרים עלה יכולים לעזור לכם להיפטר מהשומן הבטני מהיר יותר מאשר דגנים מזוקקים. וזה בגלל שהם מכילים יותר וויטמינים ומינרלים. אך אין זה אומר שאתם יכולים להגזים עם צריכתם.

רמות הכולסטרול שלכם עולות

© Shutterstock.com

ייתכן והלחם שאתם אופים בבית לא אחראי לעלייה ברמות הכולסטרול שלכם, אך מאפים שנקנו בחנות דווקא כן. מוצרים כמו קרואסונים, לחמניות חמאה, וכל מוצרי הלחם הארוזים עשירים בשומן טראנס. מוצרים אלה מכילים המון חמאה וביצים ויכולים להעלות את רמות הכולסטרול שלכם אם תצרכו אותם על בסיס קבוע.


בנוסף, רוב המוצרים מכילים גלוטן שנופל בקטגוריה המזיקה. המוצרים הללו משתנים וכוללים עוגיות ארוזות ועוגות, סופגניות, ואת המזונות המטוגנים המסחריים ביותר. הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לבדוק תמיד את מרכיבי המוצר על האריזה.

אתם עשויים לחוות התפרצויות בעור

© Depositphotos.com

פעם נוספת, דגנים מזוקקים הם הגורם לבעיה נוספת עמה אתם עשויים להתמודד. מזונות כמו פסטה, אורז לבן, נודלס, דגני בוקר, וכל הדברים שעשויים קמח לבן יכולים לגרום להתפרצויות על העור שלכם. כפי שמראה מחקר אחד, אנשים שצורכים יותר מדי פחמימות מעובדות הם בעלי סיכון מוגבר ב-30% לסבול מאקנה. זה בעיקר בגלל שהמוצרים הללו עשירים בסוכר, דבר המעלה את רמת האינסולין שלכם.

בתגובה לעלייה הזו, ההורמון אנדרוגן הופך פעיל יותר ומתפתחת אקנה. מצד שני, אנשים שלא צורכים יותר מדי סוכר מראים נטייה מופחתת להתפרצויות על העור.

אתם הופכים ישנוניים מאוד אחרי האוכל

© Shutterstock.com

כשאתם צורכים יותר מדי לחם על בסיס יומי, כמויות גבוהות של אינסולין משתחררות למחזור הדם שלכם. האינסולין עוזר לטריפטופן להישאר בדם שלכם זמן ארוך מכפי שהייתם רוצים. טריפטופן הוא חומצת אמינו שעוזרת לייצר סרוטונין ומלטונין, 2 מוליכים עצביים שמאזנים את מחזור השינה/ערות שלכם.

זו הסיבה מדוע אתם מרגישים עייפים ורגועים יתר על המידה אחרי ארוחה גדולה מלאה בדגנים מעובדים. אז אולי כדאי שתשקלו מחדש את הבחירות הדיאטטיות שלכם כדי שתוכלו לחזור לעבודה אחרי הארוחה.

לחץ הדם שלכם עולה

© Depositphotos.com

9 מתוך 10 אמריקאים צורכים יותר מלח מהמומלץ, ולחם, על צורותיו השונות, הוא האשם העיקרי. פרוסה אחת של לחם עשויה להכיל עד 230 מ״ג של מלח, שהם כ-15% יותר מהצריכה היומית המומלצת. בכריך פשוט עשוי להיות כפול מהכמות הזו. מזונות מעובדים כמו פיצה, לחמניות, קרוטונים וכריכים עשויים להגביר את כמות הנתרן אף יותר.

התוצאה של צריכת נתרן מוגברת היא עליה חדר בלחץ הדם, שהיא הגורם העיקרי בקרב אנשים שסובלים משבץ וממחלות לב. וכשאנחנו מדברים על ארצות הברית, האמריקאי הממוצע צורך יוצר מלח מהמלצת ה-CDC.

אתם עשויים לחוות תנודות במצב הרוח שלכם

© Shutterstock.com

ללחם יש יכולת לגרום לעלייה במצב הרוח שלכם בשל תכולת הסוכר שבו, אך ה׳גבהים׳ הללו מלווים גם בהתרסקויות. מחקר הראה שדגנים מעובדים לא מתעכלים כראוי, ושהרכיבים יכולים להגיע למוחו של אדם ולגרום לבעיות נפשיות. ישנה הוכחה לכך שאנשים אשר רגישים לחיטה נוטים יותר לסבול מסכיזופרניה, הפרעה דו קוטבית, דיכאון ומתח. ואנשים רבים שהורידו את החיטה ומוצרי החלב מהדיאטה שלהם חשו הקלה משמעותית בבריאות הנפשית שלהם.

האם אתם מזהים אי אלו סממנים אצלכם? אם כן, האם אתם חושבים שלצריכת הלחם שלכם יש חלק בדבר?