7 סימנים שפריט שקנית באינטרנט לא יתאים לך

הסיכון לקנות משהו שלא יתאים לך הוא גבוה במיוחד כשמדובר ברכישה באינטרנט: היכולות של המוכרים, הדוגמנים והצלמים לגרום לדבר המשעמם ביותר להיראות באיכות גבוהה. אנחנו לא מבינים את הטעות שלנו עד שאנחנו מנסים את הפריט ולעתים זה קורה כשקנינו משהו שאי אפשר להחזיר.

צוות האתר שלנו אוהב לקנות דברים חדשים בעזרתן של טכנולוגיות חדישות. כדי לעזור לכם לחסוך כסף וזמן, חיברנו עבורכם רשימה של דגלים אדומים אליהם מוטב לשים לב לפני שמבצעים רכישות באינטרנט. חלק הבונוס בסוף יספר לכם כמה טיפים מסקרנים שגילינו בעודנו רוכשים דברים ברשת.


פריט מחנות אונליין מוצג ללא דוגמנ/ית

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

בגדים שמוצגים באתר או באפליקציה בחנות מקוונת ללא דוגמנ/ית יכולים להתברר כאכזבה של ממש כשמנסים אותם בחיים האמיתיים. עם אי הידיעה האם זה יתאים לגזרת הגוף שלנו, אנחנו עשויים להתמודד עם ניואנסים לא נעימים כשנלבש את זה. לדוגמה, כמה קשרים/רצועות על החולצה שאהבנו במונות יכולים להבליט את הבטן במציאות, בזמן שקמטים נראים כמו קישוט שעבר זמנו, ומסיבה כלשהי השרוולים אינם באותו האורך לו ציפינו.


הדוגמנית עומדת בתנוחה בלתי טבעית

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

דוגמנים/ות שמציגים בגדים בתנוחות משונות ולא ברורות ללא ספק מסתירים מאיתנו סוד. ולמרות שבגדים שמוצגים בתנוחות כאלה מעוררים בנו דחף לקנות אותם מיד, בסוף, אנחנו עומדים בסיכון לקבל משהו שונה לגמרי ממה שציפינו לו.

לדוגמנ/ית יש מבנה גוף שונה משלכם

© littleoliviah / Reddit

זה בלתי סביר שבגד שנוצר במיוחד עבור נשים גבוהות יתאים לבחורות נמוכות ועגלגלות. כדי להימנע מאכזבות כשמזמינים פריט מחנות מקוונת, שימו לב לא רק לגובה אלא גם לסוג וצבע הבגד של הדוגמנית – משהו שמתאים לאדם אחד בצורה מושלמת יכול להיראות שונה לחלוטין עם אדם בעל מבנה גוף שונה.

הדוגמנית מסתירה פרטים בבגד שלה בעזרת ידה

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

התנוחה הקפוצה של הדוגמנית בתמונה יכולה לספר לכם רבות אודות איכות הבגד המוצג. ידיים המכסות את קו הצוואר או המותן יכולות להסתיר קו צוואר בלתי מוצלח, קמטים כשהבגד נמתח ובעיות בגזרה.


הבגד מוצג עם רקע ׳יפה מדי׳

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אנשי שיווק משתמשים בסט צילומים מפואר ושכבות רבות של פוטושופ מסיבה כלשהי – הם יכולים להפוך אפילו את הבגדים באיכות הנמוכה ביותר לנחמדים…לפחות למראית עין.

בזמן שהם מסיחים את דעתנו עם סטים מעניינים, מוכרים מנוסים ׳מדליקים׳ אותנו על הפריט המוצג. כך אנחנו בדרך כלל מסיימים עם פריט באיכות נמוכה.

תמונת הבגד חתוכה מדי

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

תמונות חתוכות בהגזמה לא רק גורמות לבלבול אלא גם עוזרות למוכר להסתיר גזרה ועיצוב מיושנים מאיתנו. החליפה המוצגת מעל המותן או האגן בתמונות האלה יכולה להסתיר מכנס קצר מדי או נוכחות של גזרה מיושנת.

הפריט שאהבתם מוצג יחד עם משהו בהיר מד

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

לפעמים החלטות האופנה של מעצבים מחנויות מסוימות יכולות לבלבל: הן מאפילות על עיצוב לא רלוונטי או משעמם של פריט באמצעות צבע בהיר או הדפס של אחר. במקרה זה, אנחנו מתחילים לחבב לא את הפריט שרצינו לקנות אלא את התמונה כולה. יהיה אפשר לשחזר את הלוק רק אם נקנה את כל סט הבגדים המופיע בתמונה.

בונוס: מספר אבחנות אישיות וטיפים אחרים מצוות האתר שלנו, בזמן רכישה מקוונת

© Depositphotos.com

* טיפ מס׳ 1: אל תלכו על בגדים אשר הדוגמנית בתמונה מציגה בתנוחה חצי סיבובית. שמתי לב שאם פריט נראה טוב מהצד, הוא לא תמיד נראה טוב מקדימה.


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

* טיפ מס׳ 2: כשמשווים בין שני פריטים, מוטב ללכת על זה שמוצג יחד עם סרטון הליכה על המסלול (catwalk).

לפעמים פריט שאנחנו אוהבים הוא שונה לחלוטין במציאות מאשר בתמונה. משזה נאמר, רשתות מקוונות גדולות מצרפות סרטוני וידאו קצרים לתיאור של הפריט בתו ניתן לעבור בפירוט על הבגד שאנחנו רוצים לרכוש. אל תתעלמו מהאופציה השימושית הזו – זה משהו שעוזר לנו לעתים קרובות לקבל החלטה לגבי רכישה ספונטנית.

באיזו תדירות אתם רוכשים דברים באינטרנט? איזה סוג של קניות יותר נוח עבורכם: מקוון או מסורתי, בו אתם נוגעים בפריט?