7 עובדות שיגרמו לכם להטיל ספק בכל דבר

היקום הוא עצום ומסקרן בבסיסו. בכל אופן, בעוד שאנחנו חוקרים ולמדים יותר אודות העולם שלנו, יש דברים שנותרים בגדר תעלומה. אנחנו מזמינים אתכם לחבוש את מגבעת החוקר שלכם ולהצטרף אלינו לנסיעה פרועה בעוד שאנו חושפים את הסודות הנפלאים והמסתוריים של העולם.

אנשים באוסטרליה רואים את הירח הפוך

© selenophile_photo / Reddit


רוב הפורטרטים של הירח המוכרים לנו, צולמו מההמיספרה הצפונית. מאחר ואוסטרליה שוכנת בהמיספרה הדרומית, הירח נראה הפוך בהשוואה לאופן בו אנו רגילים לראותו.

זן הכבשים Jacob sheep עשוי להיות בעל 2 עד 6 קרניים

© Steven Walling / Wikimedia Commons© CC BY-SA 2.0© John Cummings / Wikimedia Commons© CC BY-SA 2.0


הג׳ייקוב הוא זן של כבשים מנוקדות שהן בדרך כלל בעלות צמר שחור ולבן. משקלו הממוצע של זכר הוא כ-72.5 ק״ג בעוד שהנקבה שוקלת כ-45 ק״ג. מספר הקרניים שלהם נע בין 2 ו-6, וזהו ללא ספק הסממן הבולט ביותר שלהם

סיבוב של כדור הארץ מאט

© Pixabay / Pexels.com

סיבובו של כדור הארץ האט ב-6 שעות בערך, ב-2740 השנים האחרונות. בעוד שזה נראה משמעותי, זה שווה ערך לכ-1.78 אלפיות שנייה שהתווספו ליום בן 24 שעות תוך יותר מ-100 שנים.

פחית של דיאט קולה תצוף במים, בעוד שפחית של קולה תשקע לקרקעית

© 40_JAGERBOMB / Reddit

פחית דיאט יכולה לצוף, בעוד פחית המכילה סוכר שוקעת כתוצאה מהבדל הדחיסות.

ירח מלא עשוי להשפיע על שנתם של אנשים


לפי מחקר, ירח מלא עשוי להיות בעל השפעה משמעותית על תבניות השינה של זכרים ונקבות. המחקר מצא שנשים נוטות לחוות פחות שינה ושנת REM מופחתת במהלך מחזור ירח מלא. בכל מקרה, זכרים נוטים לשנת REM משופרת בזמן הזה.

לאונרדו דה וינצ׳י כתב את קורות החיים הראשונים בהיסטוריה


© Possible Self-Portrait from Leonardo da Vinci / Leonardo da Vinci / Galleria Degli Uffizi / Wikimedia Commons,© Public Domain Mark 1.0

לאונרדו דה וינצ׳י כתב מסמך עבור הדוכס של מילאן כשחיפש עבודה כמהנדס צבאי. הוא הדגיש את מגוון עיצוביו המרשימים עבור נשקים המשמשים למצור, כולל כלי מלחמה ששימש להטלת קליעים כבדים על חומות בצורות. בנוסף, בין יתר הפרטים הטכניים, הוא גלל גם הצהרה צנועה אודות יכולותיו האמנותיות, באומרו, ׳אני צייר, אני יכול להפוך כל דבר לאפשרי׳.

השמש יכולה לגדול פי 300 מכפי גודלה

© Ara Hovhannisyan / Shutterstock.com

לפי מחקר שנערך לאחרונה, בסוף חייה, השמש עשויה להיות גדולה פי 300 מכפי שהיא כעת.

איזו עובדה גרמה לכם להטיל ספק בכל מה שאתם יודעים אודות העולם?