7 עצות להפחתת הנפיחות בחלקי גוף שונים

נפיחות יכולה להפוך לבעיה רצינית. פנים נפוחות, ידיים, ורגליים נראים בלתי בריאים וזה גם די לא נוח. בהחלט, זהו מקרה בו מוטב להיוועץ עם הרופא שלכם ולעשות את הדברים הבסיסיים, כמו להפחית את תצרוכת המלח, אבל ישנם גם כמה טיפים נוספים שעשויים לעזור לכם.

צוות האתר שלנו יודע גם הוא כיצד זה מרגיש להיות נפוחים ואנחנו רוצים לשתף אתכם בכמה עצות מקצועיות, שאנחנו מקווים שיעזרו לכם.


אכלו לא יותר מכפית סוכר ביום

© Depositphotos.com

מומחים אומרים שאתם לא צריכים לצרוך סוכר כדי לשמור על רמות סוכר תקינות בדם. כמות הגלוקוז העודפת גורמת לפנים ולעיניים שלכם להיראות נפוחות. למעשה, הגוף שלנו מעוצב כך שיכיל רק כפית סוכר אחת ביום.


אל תוותרו על תרגילים לפני המחזור שלכן

© Depositphotos.com

סימפטומים, כמו נפיחות בבטן וידיים ורגליים נפוחות, הן תסמיני טרום וסת מוכרים. מומחים לא ממליצים לדלג על אימונים לפני המחזור. עליכן לעשות זאת על בסיס קבוע פרט לפעמים בהן אתן מרגישות ממש לא טוב.

השתמשו בסרטי לחץ עבור הידיים והרגליים בלילה

© Depositphotos.com

אם אתן מרגישות בנוח, תוכלו להשתמש בסרט לחץ או להכין כזה בעצמכן בלילה עבור הידיים והרגליים. זה עוזר להקטין את הנפיחות ומונע מזה להחריף. לכן, התחילו מלמטה ועלו. אל תחבשו את עצמכן אם יש לכן זיהומים בבטן, ברגליים, או בידיים.

אל תשתו מים חמים

© Depositphotos.com

מים פושרים משפרים את זרימת הדם ומאיצים את העיכול. הם מגדילים את כלי הדם ויותר חמצן מגיע לכל חלקי גופכם. כתוצאה מכך, אתם חשים פחות נפוחים. אך אל תשתו מים חמים. מומחים אומרים שיש לזה השפעה הפוכה וזה גורם למפרקים שלכם להתנפח.


שתו מי לימון כדי להקטין את הסיכון לכפות רגליים נפוחות

© Depositphotos.com

לימון מכיל רכיב אנטי דלקתי עוצמתי מאוד. זה יכול לאפשר לגופכם לתקן כל רקמה שניזוקה ולהקטין את הנפיחות. לימונים טובים במיוחד למחלות זיהומיות כגון דלקת מפרקים ובאופן כללי, זוהי שיטה יעילה במלחמה נגד נפיחות. נסו לשתות מי לימון בכל יום והמשיכו לעשות זאת על בסיס קובע.

ודאו שהבית שלכם בטמפרטורה הנכונה

© Depositphotos.com

ישנו סיכון לנפיחות בגלל החום והלחות. ודאו שטמפרטורת הבית שלכם תקינה ושזה לא פוגע בגופכם. נפיחות מתרחשת כאשר אספקת הדם לעור פוחתת ואתם עשויים לחוש מיובשים ונפוחים בו זמנית.

לדברי מדענים, כל חדר בבית שלכם הוא בעל טמפרטורה אידיאלית:

  • חדר מגורים: 20-21.6 מעלות
  • חדר שינה: 16-18.8
  • משרד: 20-22
  • חדר שינה לילדים: 16-22
  • כניסה: 15-18
  • מסדרון: 15-18
  • שירותים: 22-23.8
  • מטבח: 18-20

בדקו האם סוליות הנעליים שלכם מיועדות להקטנת נפיחות

אם אתם נועלים נעליים שטוחות שמספקות מעט תמיכה לקשת שלכם, ייתכן ותסבלו מדלקת ב-החיתולית הכפית. זה מוביל לנפיחות בכף הרגל. אל תנעלו נעליים שטוחות ובחרו משהו שתומך בקשת ובעקב שלכם.

מה אתם עושים בדרך כלל כדי להתמודד עם נפיחות הבוקר? כמה מלח וסוכר אתם צורכים?

לתשומת לבכם – המאמר נועדו למטרת עיון בלבד ואינם נועדו להוות תחליף לייעוץ רפואי.