7 פאזלים שישאירו אתכם ערים כל הלילה

ישנם מחקרים שהוכיחו שפתרון חידות ופאזלים יעיל בצורה יוצאת דופן למוח שלנו. הוא מחדד את המוח, משפר את הזיכרון ומלמד אתכם לשים לב לפרטים הקטנים. וזה פשוט כיף. תיהנו מהחידות הללו ובהם טוויסט קטן.

צוות האתר שלנו מת על חיות. קראו את כל המידע, התשובה נמצאת ממש שם. בחלק מהחידות כללנו בכוונה יותר פרטים מהנחוץ, יהיה עליכם לדוג את מה שצריך. בהצלחה.


מסתורין הנר


בכפר אחד חי אדם זקן ו-3 בנותיו. יום אחד חלה האדם הזקן והמוות הגיע לקחת את נשמתו. הבת הבכורה ביקשה מהמוות להניח לאביה לחיות שנתיים נוספות והמוות הסכים. שנתיים מאוחר יותר חזר המוות והבת השנייה ביקשה מהמוות שיאפשר לאביה לחיות שנה נוספת.

שנה מאוחר יותר המוות זר וכעת הבת הצעירה הגיע עם נר וביקשה מהמוות להרשות לאביה לחיות עד שהנר יימס. המוות הסכים. וכפי שתכננה הבת הצעירה, מוות לא חזר.

שאלה: כיצד היא תכננה זאת?

תשובה:


הבת הצעירה כיבתה את הנר אחרי שהמוות עזב וכך הנר לא נמס לעולם.

מסתורין הסולם

פול עמד על סולם בגובה 20 מטרים. הוא החליק מהסולם ונפל לקרקע. אך הוא לא נפצע קשות.

שאלה: כיצד זה אפשרי?

תשובה:

פול עמד על המדאגה התחתונה בסולם

מסתורין המטבעות

יש לכם שני דליי מים, בדלי 1 טמפרטורת המים היא 25ºF ובדלי 2 25ºC. אתם מפילים מטבע בכל דלי מאותו הגובה והם פוגעים במים בדיוק באותו הזמן.

שאלה: איזה מטבע מגיע ראשון לתחתית?

תשובה

המטבע בדלי 2. בטמפרטורה של 25ºC המים נוזליים, וב-25ºF הם הופכים לקרח.

מסתורין הדשא

בשדה, ישנו טלאי של דשא קסום, שמכפיל את עצמו בכמות בכל יום. אם ביום הראשון היה טלאי אחד של דשא, ביום השני יהיו 2 וכן הלאה. נדרשו 10 ימים כדי שהדשא יכסה את כל השדה.

שאלה: כמה זמן ייקח לכסות את מחצית השדה?

תשובה:

הדשא מכפיל את עצמו בכמות בכל יום, כך שביום התשיעי תהיה מחצית הכמות מהיום ה-10. לכן מחצית מהטלאי תכוסה ביום ה-9.

מסתורין התפוח

ישנם 10 אנשים בחדר וכל אחד מהנוכחים רואה את החדר כולו ואת כל השאר. אתם רוצים לשים תפוח במקום בו כולם פרט לאדם אחד יראו אותו.

שאלה: איפה בחדר הייתם שמים את התפוח?

תשובה:

שימו את התפוח על ראשו של אחד הנוכחים.

רכב נגד רכב

ישנן 2 מכוניות, הכחולה נוסעת במהירות של 60 מייל לשעה והשנייה נוסעת במהירות 40 מייל לשעה. שתיהן מתחילת מאותו המקום אך איכשהו הן חוצות זו את זו בנקודה כלשהי.

שאלה: כיצד זה אפשרי?

תשובה:

הם נוסעים בכיוון ההפוך

מסתורין עץ התפוחים

שתי חברות, אן ומרי יצאו לטיול ביער. לפתע החל גשם כבד, והבנות ראו בית נטוש והחליטו לתפוס בו מחסה. כשהגשם פסק, החברות נותרו יבשות אך רעבות מאוד. לכן, הן הלכו בכיוונים שונים בניסיון למצוא אוכל.

אן מצאה עץ תפוחים אך כשאכלה תפוח הפכה לעץ. חצי שעה מאוחר יותר מרי שמעה מישהו אומר: ״חברה שלך הפכה לעץ, את חייבת למצוא אותה כדי להשיבה בחזרה. יש לך רק הזדמנות אחת. אם תטעי, חברה שלך תישאר עץ לנצח״

שאלה: כיצד מרי יכולה למצוא את העץ שהוא חברתה?

תשובה:

מאחר וירד גשם חצי שעה קודם לכן, כל העצים צריכים להיות רטובים. העץ היחיד שאינו רטוב הוא מרי חברתה של אן.

האם פיצחתם את כל החידות? ספרו לנו על כך בתיבת התגובות ושתפו את החידות הללו עם החברים שלכם כדי שכולם יוכלו להנות.