7 שילובי מזון פופולריים שיכולים להרוס לכם את הבריאות

אפילו ילד יודע שאכילת שעועית ומשקה תוסס יחד יכולה לגרום לתוצאות בלתי צפויות. בכל מקרה, ישנם מספר שילובי מזון אחרים שיכולים להשפיע לרעה על העיכול שלכם ואפילו לגרום לכם לחלות.

צוות האתר שלנו לקח עצות מתזונאים מומחים וחיבר רשימה בת 7 שילובים מהם מוטב לכם להימנע.© depositphotos© depositphotos

כשאין זמן, ארוחת בוקר זריזה לדרך היא פתרון נפוץ. הגידו שלום לכריך גבינה וקפה, ואמרו להתראות לכל הערכים התזונתיים של הגבינה. הפחמימה הפשוטה בלחם מונעת מהסידן להתעכל כהלכה ולסייע לעצבים ולמערכות הקשורות בלב ובכלי הדם. יתרה מזאת, אם תוסיפו לכך קפה נמס, תשכחו מכל היתרונות.


טיפ: אם אתם אוהבים כריכי גסינה, נסו לפחות להחליף את הקפה בתה ירוק או לבן.


© depositphotos© depositphotos

זהו שילוב פופולרי במיוחד עבור סלט קייצי. בכל מקרה, מחקר שנערך לאחרונה מוכיח כי שילוב של שתי הירקות הללו מפריע לנתיבים הביוכימיים בגופכם. זה יכול לגרום לנפיחות, ולחוסר יכולת לעכל את הוויטמינים בשני הירקות.

טיפ: אכלו עגבניות ומלפפונים בנפרד. לדוגמה, היום תוכלו להכין סלט עם עגבניות וירוקים, ומחר – סלט עם מלפפונים.


© depositphotos© pixabay

מי יכול להתנגד לסטייק וצ׳יפס? למרבה הצער, זהו שילוב כבד מאוד. העמילן בתפוחי האדמה מצריך נוזלי עיכול אלקליניים, והחלבון בבשר מצריך נוזלים חומציים. יחד, הם פשוט נתקעים בקיבה שלכם וגורמים לצרבת, גיהוקים, גזים ועוד.


טיפ: כמנה צדדית לבשר, בחרו בירקות ללא עמילן – אספרגוס, ברוקולי, כרובית, שעועית ירוקה וקישוא.


© pixabay© depositphotos

אותן הסיבות תקפות גם לפסטה עם בשר טחון. בלוטות הרוק מפיקות פיטאלין ואמילס, שהופכים את פחמימות העמילן (פסטה) לסוכרים פשוטים. כשסוכרים פשוטים מכוסים בחלבונים (בשר), הם יוצרים תערובת כימית מסוכנת שיכולה להוביל לסוכרת ומחלות בלב ובכלי הדם.

טיפ: מוטב לאכול פסטה בכלי נפרד. נסו לבחור פסטה שעשויה חיטת דורום, ושלבו עם רוטב עשבים.


© pixabay© pixabay

זהו אחד השילובים הפופולריים מימינו באוניברסיטה. כל אחד אוהב לאכול בוטנים מלוחים ולשתות בירה. בכל מקרה, מזונות עשירים במלח אינם רק בלתי בריאים לכשעצמם אלא גם גורמים להתייבשות ומעלים את הסבירות לשתות בירה נוספת.

טיפ: כשאתם שותים אלכוהול, דאגו שיהיו לכם מים או משקה קל בהישג יד כדי להימנע מהתייבשות.


© depositphotos© depositphotos

פירות חמוצים גורמים למערכת העיכול שלכם לעבוד לאט יותר, במיוחד בבוקר. חוץ מזה, אננס מכיל ברומלין, תרכובת אנזימים שיכולה לגרום להרעלה אם משולבת במוצרי חלב.

טיפ: נסו משמש מיובש או שזיפים במקום אננס.


© depositphotos© depositphotos

שילוב המזון הזה הפך פופולרי מאוד בקרב חובבי אורח חיים בריא מאחר והוא מזין ומהיר הכנה. בכל מקרה, יש תזונאים שמאמינים כי פירות, במיוחד המתוקים שבהם, יש לצרוך בנפרד. הם נשארים בגוף למשך זמן ארוך יותר, מאטים את מערכת העיכול, במיוחד אם נצרכים יחד עם מזונות אחרים. לגבי החלב, עדיף לשתות אותו בנפרד.

טיפ: השתמשו בבננות כחטיפים בין ארוחות גדולות.