7 שינויים משמעותיים שיכולים להפוך את העולם שלנו לבלתי מזוהה עד 2100

ייתכן והצאצאים שלנו ייאלצו בסופו של דבר לבחור האם הם רוצים להפסיק להזדקן בגיל 30, אך הם עשויים שלא לדעת כיצד נראים עננים אווריריים. אוכלוסיית כדור הארץ גדלה מדי שנייה, וחוללנו שינויים כה רבים בכוכב הלכת שלנו עד שאנחנו כבר לא נזהה אותו עד שנת 2100. נראה כאילו אנשים יחיו בכוכב לכת שונה לחלוטין עד אז.

נוכל לנסוע מברלין לניו יורק תוך 3 שעות

© shutterstock.com


ב-2100, אירופה וצפון אמריקה עשויות להיות מקושרות באמצעות תעלה אטלנטית. דרך התעלה הזו, יותקנו צינורות וואקום כך שרכבות יוכלו לנסוע דרכן במהירות של עד 1208 קמ״ש. בזכות שדות מגנטיים וחוסר תלות במזג האוויר, חלל הוואקום הזה יאפשר לרכבות לנסוע מברלין לניו יורק תוך 3 שעות.

לא יהיו יערות גשם

© depositphotos.com© depositphotos.com


כבר מחצית מיערות הגשם בעולם נכחדו, ואם קצב ההרס הזה ימשיך, עד 2100, כולם ייעלמו. מאחר ו-75% מהחיים על כדור הארץ ממוקמים ביערות גשם, רבים מהם לא נתגלו ע״י בני אדם, ורבים מצורות החיים הללו ייעלמו כיוון שלא יהיה להם לאן ללכת יותר.

אנשים עשויים להפסיק להזדקן

© depositphotos.com

אפילו בעבר, אנשים היו במרדף בלתי פוסק אחר דרכים להיראות צעירים מכפי גילם. אך בו בעת, הם עדיין לא ידעו מדוע הם מזדקנים, שהוא פרט חיוני במציאת דרכים לעצור את זה.

היום, חוקרים הבינו שאנחנו מזדקנים כיוון שעם חלוף הזמן, שגיאות מצטברות ברמה התאית. בכל מקרה, ייתכן ועד שנת 2100 יהיה מנגנון לתיקון שגיאות שיהפוך את התהליך. למעשה, מדענים כבר יודעים על 60 גנים שמשפיעים על תהליך ההזדקנות. אז הנכדים שלנו יוכלו לבחור האם הם רוצים לעצור את תהליך ההזדקנות אחרי גיל 30.

21 מדינות עשויות להפוך למדבריות

© depositphotos.com

אלא אם נמצא דרך לשמור על הטמפרטורה מתחת ל-2 מעלות, אגן הים התיכון ישתנה יותר משהשתנה ב-10,000 השנים האחרונות. פירוש הדבר הוא שהיערות יהפכו לאדמות טרשים ואז למדבריות. זה לא ישפיע על דרומה של ספרד, אך על 20 מדינות אחרות ששייכות לאגן הים התיכון.


המזון עשוי להסתיים עד 2100

© depositphotos.com© depositphotos.com

אם נמשיך עם הרגלי האכילה הנוכחיים, העולם לא יצליח לספק לנו די מזון עד 2100. למעשה, לדבריו של ביולוג חברתי מהרווארד, אפילו אם כל אדם יהפוך לצמחוני, האדמה החקלאית לא תצליח לתמוך ב-10 מיליארד אנשים. בנוסף, עד 2030, כבר יהיה לנו קשה להרשות לעצמנו מזון. יש מזונות שעשויים להתייקר ב-130% עד 180%.

גובה פני הים יעלה עד 2.4 מטרים

© freeimages.com

לווין החל לתעד את גובה פני הים ב-1993. מאז, עלה גובה פני הים בכ-15 עד 20 ס״מ. בקצב הזה, עד 2100, מוערך שגובה פני הים יגיע כ-2.4 מטרים. פירוש הדבר הוט שקווי חוף רבים מסביב לעולם נמצאים בסכנה. דברים רבים יהיו בסכנה בשל העלייה הזו, כולל גשרים, כבישים, אספקת המים – הרשימה היא למעשה אינסופית.

למעשה, זה יכול גם לגרום לסערות, כמו גם שיטפונות, ואפילו מקורות המים הצלולים עשויים להזדהם במי מלח, מי שיכול להשפיע על המערכת האקולוגית הטבעית ואספקת המים לחקלאות.

כוכב הלכת שלנו עשוי להיכנס ל׳מצב חממה׳

© depositphotos.com

הצאצאים שלנו עשויים שלא ליהנות מצל נעים תחת עננים עד שנת 2100 מאחר והעננים עשויים להיעלם עד אז. מאחר והם משקפים את קרני השמש ושומרים על כוכב הלכת שלנו קריר, ללא עננים, הטמפרטורה הכללית עשויה לעלות בכמינוס 10 מעלות.

פירוש הדבר הוא שכוכב הלכת שלנו נכנס ל׳מצב חממה׳, ופירוש הדבר שהאוקיינוסים יכולים להתחמם מאוד, בצורות יגברו, והאוויר יהיה מלא בפחמן דו חמצני. כתוצאה מכך, התנאים על כדור הארץ יהיו בלתי אפשריים למחייה, ממש כפי שהיה עבור היצורים שחיו על פני הכוכב הזה לפני 57 מיליון שנים במהלך תקופת החממה האחרונה.

האם הייתם רוצים להפסיק להזדקן בגיל 30? מדוע? האם השינויים הללו כבר משפיעים עלינו לדעתכם? כיצד?