7 תהליכים משמעותיים שעשויים לשנות את העולם לבלי הכר עד 2100

במרוצת השנים, יתכן והצאצאים שלנו יוכלו לבחור האם הם רוצים להפסיק להזדקן עד גיל 30, אבל לא יהיה להם מושג כיצד נראים עננים צמריריים. אוכלוסיית כדור הארץ גדלה בכל שניה, ואנחנו משנים את כוכב הלכת שלנו כל כך עד שהוא יהיה בלתי ניתן לזיהוי עד 2100. נראה כאילו האנשים שיחיו עד אז יחיו בעולם שונה לחלוטין.

צוות האתר שלנו גילה מה עומד לקרות בעתיד הלא רחוק ואנחנו רוצים לשתף אתכם בממצאים שלנו.


נוכל לטוס מברלין לניו יורק ב-3 שעות

© shutterstock.com

ב-2100, אירופה וצפון אמריקה עשויות להיות מחוברות ע״י תעלה אטלנטית. דרך תעלה זו, יותקנו צינורות וואקום בהן יוכלו רכבות לחלוף במהירות של 7000 קמ״ש. בזכות שדות מגנטיים והתלות במזג האוויר, חללק הוואקום יאפשר לרכבות לנסוע מברלין לניו יורק ב-3 שעות.


לא יהיו יערות גשם

© depositphotos.com© depositphotos.com

מחצית מיערות הגשם כבר נכדחו, ואם קצב ההרס הזה יימשך, עד 2100, לא יוותר מהם זכר. מאחר ו-75% מהחיים בכדור הארץ נמצאים ביערות הגשם, רבים מהם טרם נתגלו ע״י בני האדם, ורבים כבר ייעלמו מאחר ולא יישאר להם איפה לחיות.

אנשים עשויים להפסיק ולהזדקן

© depositphotos.com

אפילו בעבר, אנשים היו בחיפוש מתמיד אחר דרכים להיראות צעירים בגילם. אבל באותו הזמן, עדיין לא ידענו מדוע אנחנו מזדקנים, שהוא פרט חשוב בגילוי איך לעצור את זה.

היום, מדענים יודעים שאנחנו מזדקנים בגלל, שעם חלוף הזמן, שגיאות מצטברות ברמה התאית. בכל מקרה, ייתכן ועד 2100 נמצא מנגנון לתיקון השגיאות ונהפוך את התהליך. למעשה, מדענים כבר מכירים כ-60 גנים שמשפיעים על תהליך ההזדקנות. אז הנכדים שלנו עשויים לבחור האם הם ירצו להפסיק להזדקן בגיל 30.

21 מדינות עשויות להפוך למדבריות

© depositphotos.com


אלא אם נמצא דרך לשמור על הטמפרטורה מתחת ל-2 מעלות, אגן הים התיכון ישתנה אפילו יותר ממה שהשתנה ב-10,000 השנים האחרונות. פירוש הדבר הוא שיערות יהפכו לשממה ואז למדבריות. זה לא ישפיע על דרום ספרד, אבל 20 מדינות ששייכות לאגן הים התיכון יושפעו בהחלט.

המזון עשוי להיגמר עד 2100

© depositphotos.com© depositphotos.com

אם נמשיך עם הרגלי האכילה שלנו, העולם לא יצליח לתחזק את עצמו עם מספיק אוכל עד 2100. למעשה, לדבריו של סוציוביולוג מהארווארד, אפילו אם כל אדם יהפוך לצמחוני, האדמה החקלאית לא תצליח לתמוך ב-10 מיליארד אנשים. בנוסף, עד 2030, כבר יהיה קשה לנו להרשות לעצמנו לאכול. מזונות מסוימים עשויים להתייקר ב-130-180%.

גובה בני הים עשוי לעלות עד לכ-2.5 מטרים

© freeimages.com

לווין החל להקליט את גובה פני הים ב-1993. מאז, גובה פני הים עלה ב-17 ס״מ. בקצב הזה, עד 2100, טוענים שגובה פני הים יגיע לכ-2.5 מטרים. פירוש הדבר הוא שקו החוף סביב העולם נמצא בסכנה. דברים רבים נמצאים בסיכון בשל העליה, כולל גשרים, כבישים, אספקת המים – והרשימה אינסופית.

למעשה, זה עשוי גם להוביל לסופות רעמים, כמו גם הצפות ואפילו מקורות מים זכים עשוים להזדהם במי מלח, מה שעשוי להשפיע על המערכת האקולוגית הטבעית ועל אספקות המים לחקלאות.

כוכב הלכת שלנו עשוי להיכנס למצב ״חממה״

© depositphotos.com

הצאצאים שלנו עשויים שלא ליהנות מצל נעים תחת ענן ב-2100 מאחר והעננים עשויים להיעלם עד אז. מאחר והם מחזירים את קרני השמש ושומרים על כוכב הלכת קריר, ללא עננים, הטמפרטורה הכללית עשויה לעלות ב-10 מעלות צלזיוס.

פירוש הדבר הוא שכוכב הלכת ייכנס למצב ״חממה״, מה שאומר שהאוקיינוסים עשויים לרתוח, בצורות והצפות בזק יגברו, והאוויר יכיל פחמן דו חמצני. כתוצאה מכך, לא יהיה נעים לחיות על פני הכדור, ממש כמו יצורים אחרים שחוו מצב דומה לפני 57 מיליוןש נים.

האם הייתם רוצים להפסיק להזדקן בגיל 30? מדוע? האם שינויים אלו ישפיעו על מקום מגורכים? אם כן, כיצד?