8 אנומליות על כוכב הלכת שלנו שהמדענים מתקשים להסביר

כוכב הלכת שלנו לא חדל מלהפתיע אותנו. יש משהו לא ייאמן בכל פינה בעולם, משהו שיגרום לספקנים הגדולים ביותר להאמין בניסים.

צוות האתר שלנו הכין רשימה של 8 מקומות כאלה, המלאים בפלא ומסתורין.


Gravity Hills, הודו


© wikimedia© wikimedia

אם תחנו את הרכב שלכם למרגלות הגבעה ותשימו אותו בניוטרל, הוא יתחיל לנוע במעלה הגבעה. הרושם המתקבל הוא שמשהו מושך את הרכב כלפי מעלה. אין הסבר חד משמעי לתופעה, אבל יש אנשים שחושבים שמדובר באשליה שנוצרת ע״ גבעת כוח המשיכה.


דולמן (רוקניה, קוריאה, סין, הודו, ישראל, סקנדינביה, רוסיה)


© wikimedia© wikipedia© pixabay© wikimedia

פיסות אבנים עבות עתיקות יוצרות מעין ״שולחן״ ניתן למצוא במקומות שונים בכדור הארץ. ארכיאולוגים מחשיבים אותם כמצבות של כמרים עתיקים. דולמנים גורמים לשעונים לעצור ולהתקנים אחרים להתנהג מוזר.

Eternal Flame Falls, ארצות הברית


© wikimedia

מפל יוצא דופן שיצר הטבע בעצמו. תופעה זו מוסברת ע״י בקיעים קטנים שפולטים גז טבעי. לפעמים הלהבה כבה ויש להדליקה מחדש. ישנה אפילו אמונה כי מי שמדליק מחדש את האש מבורך במזל טוב.

Castle Frangokastello, יוון


© wikimedia

כרתים ידועה בשל היותה המקום היחיד המתועד ובו חזיון תעתועים הקשור בזמן. בכל שנה, סביב סוף מאי, צלליות של חיילי רגלים חמושים ופרשים הולכים ממנזר Agios Charalambos לנמל Frangokastello. בתופעה ניתן לחזות בבוקר המוקדם כשהים שקט והלחות באוויר גבוהה, וזה נמשך 10 דקות. הכוחות הגרמניים שהוצבו במקום כמעט השתגעו מפחד כשראו את החזיון הזה לראשונה.


הקטקומבות הצ׳כיות, צ׳כיה


© wikimedia

האגדה מספרת על ניגון אורגן הבוקע מהקטקומבות הצ׳כיות. ב-1996, מדענים תיעדו אותם. המעבר התת קרקעי הוא בעומק של כ-10 מטרים, ואין חדר אחד בו אפשר להכניס כלי נגינה בגודל כזה. עדי הראייה נבדקו ע״י פסיכולוגים כדי לפריך את הטענה לפי מדובר בהזיות. הסנסציה העיקרית, היא ה- Shining corridor. דוגמאות מראות כי אין זרחן בתוכה. במבט ראשון, המסדרון נראה די רגיל, אבל במהרה הוא מתחיל לפלוט מעין זוהר כתום-אדמדם.

The Stone Forest, סין


© depositphotos

אולי הפלא הגדול ביותר הקשור במדינה הזו. יערות האבן הופיעו לפני למעלה מ-200 מיליון שנים. לפניהם היה ים, בו שכבות עבות של אבן סיד יצרו מבני ענק. תנועות טקטוניות הן אלה האחראיות לשטח הפנים הסלעי. בחלק התת קרקעי של היער, מערת Qifeng היא המקום הפלאי באמת: מאוגוסט ועד נובמבר, בכל 30 דקות הנהר התת קרקעי גורם למערבולת שנמשכת רק כמה דקות ואז מתפזרת במהירות.

נהר חמשת הצבעים, קולומביה


© wikimedia

במשך רוב השנה הנהר הזה נראה ממש כמו כל נהר אחר, אבל בקיץ הנהר הופך למעין שטיח צבעוני. עשביה מיוחדת מקשטת את הנהר באדום, ורוד, כחול, ירוק וצהוב. לפי האגדה, תחת זרמי המפל ישנו האוצר של לה מויאנה (אם המים).

מפלי הדם, אנטרקטיקה


© wikimedia

מפלי הדם אינם קופאים אפילו בטמפרטורה של -10 מעלות. הקחון נחשב לאחד הקרים ביותר ובתוכו זורמים מים. קבוצה של מדענים מאוניברסיטת הארוורד הויכחו כל ״נהר הדם״ מאוכלס במיקרובים שוגרמים לתופעת הטבע הנדירה הזו.