8 דברים יומיומיים שאנחנו לא חייבים לקנות כי אנחנו יכולים להכין את זה בעצמנו

לפעמים אנחנו מפספסים הזדמנויות רבות לחסוך כסף ולעתים קרובות אנחנו לא מבינים שאנחנו יכולים למעשה להכין כל מיני דברים. אפילו אם זה משהו בשיטת ׳עשו זאת בעצמכם׳ שלוקח 5-10 דקות, אנחנו נלך לחנות ונקנה את זה מתוך הרגל. עם זאת, אם תתחילו לחשב ולספור את כל הרכישות שביצעתם, אולי תגלו שלמעשה, יכולתם להימנע מזה באמצעות הכנת גרסאות זולות.

צוות האתר שלנו רוצה לתת לכם כמה רעיונות כיצד להציל את הסביבה ולחסוך כסף.


ניילון נצמד

© ppenlargementpill / Reddit© slugcityovrrlord / Reddit

לפי ׳נשיונל ג׳אוגרפיק׳, פלסטיק הוא גורם רציני במשבר הזיהום ואי אפשר למחזר אותו בקלות. המזון שלכם יכול להזדהם ולשחרר כימיקלים מסוכנים אם החום גבוה מספיק. מדוע לסכן את עצמכם כשאתם יכולים ללכת על נייר ידידותי לסביבה שיחזיק כל החיים. תוכלו להכין את זה מכותנה או מנייר עטיפה שעשוי משעוות דבורים.


מגבות נייר

© Mets501 / Wikimedia Commons© CC BY-SA 3.0© xitssammi / Reddit

קניית מגבות נייר בכל שבוע עלולה לעלות לכם כסף רב, למרות שזה לא נראה כך. למרבה המזל, תוכלו ללכת על גרסה ידידותית לסביבה וזולה יותר. הכינו בעצמכם מגבות ׳אל-נייר׳, ותוכלו לשכוח מלקנות מגבות נייר. אתם לא חייבים לקנות בד יקר, אפילו בגד ישן יעשה את העבודה!

מי פה

© Excel23 / Wikimedia Commons© CC BY-SA 4.0© Ser Amantio di Nicolao / Wikimedia Commons© CC BY-SA 4.0

למרות שזה יכול למנוע חורים בשיניים וריח רע, ישנם בכל זאת כמה סכנות. מי פה בייצור מסחרי מזיק למיקרוביום (מכלול המיקרואורגניזמים בגוף האדם) האוראלי שלכם, מגביר את רגישות השן וגם גורם לכתמים בשיניים. תוכלו להימנע מתופעות הלוואי הללו אם תכינו מי פה בעצמכם מרכיבים טבעיים, וזה לא יעלה לכם הון!

פדים מכותנה לפנים

© boglinballet / Reddit

למרות שפדים חד פעמיים לפנים עשויים מכותנה, הם מכילים פלסטיק. חוץ מזה, אם אתם מורידים איפור מדי יום, ייתכן ותצטרכו לקנות חבילה בכל שבוע. מוטב להכין 4-5 פדים ולהשתמש בהם עד שהם נשחקים.


מזון לחיות מחמד

© Alisha Vargas / Wikimedia Commons© CC BY 2.0© Effeff4 / Reddit

אתם אף פעם לא יודעים בוודאות מהי תכולת המזון לבעלי החיים שלכם. רוב הפעמים, זהו מזון מהונדס גנטית שמכיל המון סוכר, תוספים מלאכותיים, ונגזרות של בשר. אפשר ללכת על בטוח ולהכין לחית המחמד שלכם את המזון בעצמכם. אתם שולטים במצב, ובמקרה של מחסור בנוטריינטים, תוכלו להוסיף כמה רכיבים שחסרים לחית המחמד שלכם.

פירורי לחם

© Alabama Extension / Wikimedia Commons© CC0 1.0© Kotivalo / Wikimedia Commons© CC0 1.0

קל מאוד להכין פירורי לחם, אך מסיבה כלשהי, אנחנו עדיין קונים את המוכנים מראש. תוכלו להכין את זה ב-5 דקות ולקבל יותר ממה שהייתם מקבלים בחנות. קחו לחם עבש, קרעו אותו לגזרים, וזרקו את זה למעבד מזון. אם אין לכם אחד, קלו את הלחם קודם בטוסטר או בתנור וגררו אותו בעזרת מגררת.

ספוג לכלים

© abricorn / Reddit

ספוגים הופכים בדרך כלל מסריחים ומלאי חיידקים אחרי שבוע. למרות שזה נכון גם לגבי ספוג רב פעמים, לפחות תוכלו לשטוף את זה ולא לבזבז כסף על חדשים. קשה לשמור על ניקיונם של ספוגים חד פעמיים מאחר והם נשחקים מהר יותר, מה שהופך את הניקיון למשני.

פדים

© Gsvadds / Wikimedia Commons© CC BY-SA 4.0© battybatt / Reddit

פדים חד פעמיים אינם רק מסוכנים לסביבה, אלא גם לבריאות שלכן. זה לא יוצא דופן עבור פדים להכיל רעלנים לאחר שעברו חיטוי והבהרה. יתרה מזאת, הם מכילים כימיקלים רעילים סודיים שאינם מצוינים על גבי האריזה – אצטון, סטירן ודברים אחרים. הכינו בעצמכן פדים רב פעמיים, חסכו כסף רב בכל חודש והגנו על הבריאות שלכם.

מה אתם מכינים בעצמכם ולא קונים לעולם? אילו דברים אתם פשוט לא יכולים להחליף בגרסאות ביתיות?