8 דברים יומיומיים שאנחנו עושים ולמעשה מזיקים לנו

החיים מלאים בהפתעות, וכמה מהם יכולים לגרום ללסת שלנו להישמט. לדוגמה, כשדברים שאתם עושים במשך שנים על בסיס יומי מתבררים, לאט ובטוח, ככאלה שגובים מחיר בריאותי. מי היה חושב שהדברים התמימים לכאורה הללו שמים אתכם בסכנה. ובכן, מוטב לגלות זאת מאוחר מאשר לעולם לא.

צוות האתר שלנו חושף 8 דברים שמונעים מכם חיים בריאים.


כפכפים

© MICHAEL POPP / Wikimedia Commons© CC BY-SA 4.0

הבהונות שלהם מכופפות יתר על המידה כדי לשמור על הכפכף במקומו ואתם חשופים יותר לזיהומים פטרייתיים. חוץ מזה, זה לא נדיר לסבול מכאבים בשוק ובשרירים. כאבים בעקב, בגב, ובברכיים מוכרים גם כן לחובבי הכפכפים. עניין נפוץ אחר הוא שאחיזת יתר של מפרק הבוהן יכולה להחריף את הכאב באזור.


שימוש במי פה לאחר צחצוח השיניים

© Claude TRUONG-NGOC / Wikimedia Commons© CC BY-SA 3.0

השתמשו במי פה רק לאחר האוכל או לפני צחצוח השיניים. כשאתם שוטפים את הפה שלכם בעזרתם, אתם שוטפים את ריכוז הפלואוריד הגבוה ומחליפים אותו בריכוז נמוך, אשר מושך חיידקים. בסופו של דבר, ההרגל הזה גורם לשחיקת שיניים.

לובשים ג׳ינס סקיני

© MioUzaki / Wikimedia Commons

ג׳ינס הדוק פוגע בזרימת הדם ובעיקרון מותיר את השרירים שלכם כשהם מתחננים לחמצן. ג׳ינס סקיני גם גורם לזיהום פטרייתיים. חוץ מזה, זה גורם למתן שתן תכוף והיחלשות של השלפוחית.

הדפסות ביתיות

© Infrogmation of New Orleans / Wikimedia Commons© CC BY-SA 4.0

מדפסות לייזר או כאלה שעושות שימוש בטונר משחררות חלקיקים קטנים שיכולים לגרום לנזק נשימתי או כזה הקשור בלב ובכלי הדם כשאתם בסמוך אליהם. מחקר אחד שנערך על עכברושים הראה שבחשיפה של 21 ימים לחלקיקי הטונר, חלו שיבושים בחילוף החומרים, בתגובתיות של מערכת החיסון, ובשאר תהליכים אחרים.


קריאה בזמן שכיבה במיטה

© Prashant Gupta / Unsplash

קריאה לפני השינה נראית כמו דבר מרגיע, אך כרוכים בה גם נזקים. זה מפעיל לחץ רב על העיניים. התנוחה אינה טובה מאחר ויש לשמור על מרחק של כ-40 ס״מ ובזווית של 60 מעלות.

כשאתם קוראים בשכיבה, העיניים שלכם חייבות להתמקד מעלה והן נמצאות בזווית בלתי נוחה במשך זמן רב. זה גורם לחוסר נוחות, ראייה מטושטשת, וכאבי ראש.

שימוש במטהרי אוויר

© KRoock74 / Wikimedia Commons© CC BY-SA 3.0

רוב מטהרי האוויר מכילים כימיקלים מזיקים שמנטרלים ריחות. הם מכילים גם אלרגניים בפוטנציה ורעלנים סביבתיים. השימוש התכוף בניחוחות המלאכותיים הללו יכול לגרום נזק לריאות ואסתמה. מומלץ להתרחק מאחר ותעשייה זו נשלטת בכבדות, ואנחנו לא יודעים האם המוצרים הללו בטוחים לשימוש עבורנו.

להשעין את הראש על הידיים שלכם

© Bridget Coila / Wikimedia Commons© CC BY-SA 2.0

הסיבה הראשונה היא היגיינה – להשעין את הראש שלכם על יד לא כל כך נקייה יכולה לגרום לאקנה ולהתפשטות של חיידקים. הסיבה השנייה – תנוחה לא טובה. אתם אולי לא מבחינים בזה בכלל, מאחר והשענת הראש שלכם דווקא מרגישה נוח יותר ומאפשרת לכם לשבת כך לזמן ארוך. לכן, עמוד השדרה שלכם מתרגל לתנוחה הלא נכונה, וכתוצאה מכך, היציבה שלכם נפגמת.

נעליים מחודדות

© Maridav / Shutterstock.com© Hellerhoff / Wikimedia Commons© CC BY-SA 4.0

נעליים מחודדות נראות נפלא מבחוץ, אך הורסות את כפות הרגליים שלכם מבפנים. בשל הצורה הבלתי טבעית של הבוהן, צפויות מספר תופעות לוואי: בוהן מורמת (עיוות בעצמות הבוהן שגורמת לכיפוף), עיקום הבוהן, ויבלות. הנעליים הללו יכולים גם לגרום לזיהום עצבי, בדרך כלל בין הבוהן השלישית והרביעית. טיפול, הזרקות, או במקרים מסוימים, אפילו ניתוחים משמשים לריפוי ההשלכות הללו.

אילו דברים אתם עושים על בסיב קבוע? אילו דברים אחרים יכולים לגרום נזק לבריאות שלנו, מאחורי גבנו?