8 דברים קטנים ומסתוריים על מטוסים שהם חשובים מאוד לבטיחות שלכם

נסיעה במטוס היא כנראה אמצעי התחבורה הבטוח ביותר, וישנה סיבה טובה מאוד לכך. תאונות מטוסים הן נדירות במיוחד בהשוואה לתאונות אחרות. וזה בגלל שבמטוס נוקטים באמצעי בטיחות רבים ואנחנו אפילו לא מודעים לכך. מסיכות החמצן וחגורות הבטיחות הן רק ההתחלה, ולתעשיית המטוסים יש עוד הרבה בשרוול עבורנו.

צוות האתר שלנו רוצה לשפוך מעט אור על 8 תכונות פחות ידועות במטוס, וזה ידהים אתכם.


מדבקות המשולש הקטנות מעל מושבים מסוימים


© Depositphotos.com© Shutterstock.com

בדרך כלל בצבע אדום או שחור, המשולשים הקטנים האלה מתיישרים בצורה מושלמת עם הכנפיים מחוץ למטוס. זו הסיבה מדוע אם צוות המטוס צריך לבדוק את הכנפיים, הם יודעים בדיוק מהי הנקודה המושלמת עבורם לבצע משימה זו. הנוף מהחלונות האלה צופה ישירות על הכנפיים כך שהדיילים לא צריכים כלל להטריד את הנוסעים. פירוש הדבר הוא שהנוף עבור האנשים שיושבים במקום הזה הוא עוצר נשימה.


בתאי האחסון שמעל הראש יש מסילה


© Depositphotos.com

ישנה סיבה מדוע לפעמים דיילים הולכים קדימה ואחורה במטוס עם הידיים שלהם מעל תאי האחסון. זה בגלל, שבתחתית התאים האלה, ישנה מסילה שעוזרת להם לשמור על שווי המשקל. גם נוסעים יכולים להשתמש במסילה הזו כדי שלא ייאלצו לאחוז במושבים מולם. כעת אתם יודעים מה לעשות בפעם הבאה שאתם רוצים לשמור על שווי משקל במטוס.

ישנו כפתור שמרים את משענת היד שלכם


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

אם אתם יושבים במושל במעבר וזקוקים למקום, הכפתור הזה יציל לכם את הנסיעה. אם תשלחו יד תחת משענת היד שלכם, תמצאו כפתור קטן שיזיז את המשענת קדימה. לא בכל המטוסים יש את הפונקציה הזו, אבל אתם בהחלט צריכים לנסות למצוא את זה אם אתם זקוקים למקום נוסף. בכל מקרה, אם תזיזו את משענת היד שלכם, הדיילת תבקש מכם להוריד אותה במהלך ההמראה והנחיתה מטעמי בטיחות.

המושב שלכם חסין אש


© NinjaSnipr / Wikimedia Commons© CC-BY-SA-2.0

מזה עשורים רבים, ה-FAA קבע כלל שכל מה שנמצא בתוך מטוס נוסעים צריך להיות חסין מפני אש. במקרה של ריפודי הכיסאות, הם יכולים לכבות שריפות מעצמם. פירוש הדבר הוא שאם באתם במגע עם אש, הם לא יישרפו, וייכבו את האש בעצמם.


יש אזיקונים במקום אזיקים


© Shutterstock.com

במטוסים, נהוג להשתמש באזיקונים באופן חוקי במידה ויש צורך לרסן נוסע. זהו צעד חירום ונוקטים בו רק כשהמצב יוצא משליטה. לדוגמה, נוסע אחד ניסה לחבוט בדיילת ולפתוח את תא הטייס בזמן שהיה אזוק באזיקי מתכת. האדם הזה רותק לכיסאו ונעצר ברגע שהמטוס נחת.

ללולאות הצהובות האלה על הכנף יש מטרה


© Shutterstock.com

במקרה של נחיתת חירום, הנוסעים היושבים באמצע המטוס עשויים לצאת ממנו דרך יציאות החירום. בכל מקרה, זה גבוה מדי ומסוכן עבורם לקפוץ לקרקע. זו הסיבה מדוע הדיילות יחברו חבל מהדלת דרך הלולאות האלה. כך, כולם יכולים לצאת בבטחה מהמטוס ולא ליפול לקרקע ולפצוע את עצמם.

הלוח מעל הראש שלכם מלא בכימיקלים


© Kryzhov / Depositphotos.com

מטוסים לא נושאים בתוכם מיכלי חמצן בשל אירועים מצערים במקרה של ירידת לחץ. במקום, מעל לכל מושב ישנה תערובת כימיקלים שיוצרת חמצן כשהיא נשרפת. אם אי פעם לבשתם מסכת חמצן במטוס והיא הריחה כאילו היא נשרפת, זה בגלל הכימיקלים שמרכיבים את החמצן. עליכם לדעת גם שהיא מייצרת די חמצן עבורכם כדי שתוכלו לנשום כמה דקות עד שהטייס מוריד את המטוס לגובה סביר.

יש להם צופר


© Depositphotos.com© Shutterstock.com

כן, למטוסים יש צופר וניתן למצוא אותו על הלוח בתא הטייס, ואם לוחצים עליו, הוא נשמע כמו צופר של אוניית קיטור. בכל מקרה, הצופר כבוי במהלך הטיסות מאחר וטייסים משתמשים בו על הקרקע כאמצעי תקשורת בלבד. יש להם סירנות שונות שמעידות על תקלות שונות כך שהמכונאי בקרקע יודע מה לא בסדר.

האם אתם מרגישים בטוחים יותר אחרי שלמדתם אודות אמצעי הבטיחות השונים במטוס?