8 דברים שעלולים לקרות לכם אם לעולם לא תראו את השמש

אנחנו רגילים לקחת את השמש כמובנת מאליה. אפילו ביום מעונן או גשום, אנחנו יודעים שהיא שם מעלינו איפשהו, ובמהרה נראה אותה שוב. אבל האם אנחנו באמת מודעים לחשיבותה?

צוות האתר שלנו אסף 8 תחזיות מרתקות אודות מה שעשוי לקרות לנו אם לא נזכה באור שמש על בסיס קבוע.


בריאות הלב שלכם עשויה להיות בסכנה

© pixabay

מחסור באור שמש פירושו שהגוף שלנו לא מסוגל לייצר וויטמין D. הוויטמין הזה מגלם תפקיד חשוב בהגנה מפני מחלות לב. קרניים אולטרה סגולות עוזרות גם לאזן את לחץ הדם שלנו. אז ללא השמש, אנחנו יותר חשופים לבעיות הקשורות בלב ובכלי הדם.


סיכון מופחת להביא ילד

© depositphotos

ללא אור השמש, ישנו יותר מלטונין בגוף האישה. הורמון זה מדכא פוריות, לכן מפחית את סיכוייה להרות. יתרה מזאת, נשים לא זוכות באור שמש מספק מגיעות לגיל הבלות מוקדם יותר מאשר נשים שחשופות לשמש.

גם גברים יכולים לסבול ממחסור באור שמש; הוא משפיע ישירות על רמות הטסטוסטרון שלהם.

עצבים גולמיים

© depositphotos

נטען כי אם ילדים אינם זוכים במספיק אור שמש, הם נמצאים בסיכון לפתח טרשת נפוצה, מחלה של מערכת העצבים המרכזית, כשהם הופכים למבוגרים.

כל המיחושים והכאבים האלה

© depositphotos


ללא אור שמש, היו מוכנים לסבול מיותר כאבים. אור שמש עוזר לחמם את השרירים בגוף ולצמצם כאבים שנגרמים כתוצאה ממחלות דלקתיות כמו דלקת פרקים.

ללא רגשות חיוביים

© pixabay

ללא שמש, יש לכם פחות סרוטונין – הורמון השמחה – בגופכם. ולמרות שישנן דרכים אחרות לשמח את עצמנו, אור שמש על בסיס קבוע היא הדרך הקלה והטבעית ביותר, במיוחד אם היא משולבת בהתעמלות גופנית.

תת פעילות של המערכת החיסונית

© pixabay

אור שמש מופחת משמעו פחות תאי דם לבנים. וככל שיש לכם פחות תאים, כך קשה לכם יותר להילחם בזיהומים.

יותר חורים בשיניים

© depositphotos.com

אפילו השיניים שלנו סובלות ללא אור שמש. נתגלה שאנשים שזכו לאור שמש מופחת פיתחו יותר בעיות עם השיניים שלהם, כמו חורים.

עצבות חורף נצחית

© depositphotos.com

ללא אור השמש, אנחנו נהיה תקועים לנצח בדיכאון עונתי, הידוע גם כ׳עצבות חורף׳. זהו מעין דיכאון שנגרם בשל מחסור באור שמש. אור מלאכותי לא יכול להחליף אור שמש טבעי.


© pixabay

למרות שאור השמש יעיל ביותר עבור גופנו, זכרו שיותר מדי אור שמש איננו דבר טוב. קרניים אולטרה סגולות יכולות לגרום למחלות עור – ואפילו לסרטן. כל הדברים טובים אך במינון.