8 דברים שצועקים, ״אני כל כך חסר ביטחון לגבי עצמי״

התנהגות חסרת ביטחון היא רעילה והופכת את החיים שלנו לאומללים. אם לא נאתר את חוסר הביטחון שלנו בזמן, אנחנו עשויים לפספס הזדמנויות רבות, או אפילו לגרום לחיים שלנו להסתחרר מטה. החדשות הטובות הן שישנן כמה תכונות שעשויות להצביע על כך שאינכם תמיד מלאי ביטחון.

צוות האתר שלנו מאמין שבריאות הנפש היא חשובה. זו הסיבה מדוע מוטב ללמוד את 8 הסימנים המעידים על ביטחון עצמי נמוך לפני שזה יגרום לכם לצרות.


אתם חיוביים בצורה מוגזמת


בעוד שזה מעולה להישאר חיוביים, לפעמים אנשים עשויים להסתיר את חוסר הביטחון הרגשי שלהם מאחורי החיוך. לפעמים אנשים משתמשים בזה כהסחת דעת ממשהו שלילי. כמו שאתם מתקשרים לחבר שלכם שעבר עליו יום רע – ואם הם מלאי ביטחון מספיק, הם ידברו על הבעיות שלהם בכנות. אם לא, הם עשויים להתמקד במשהו טוב שקרה להם, ויסיחו את עצמם מהתמודדות עם בעיותיהם האמיתיות.

אתם רוצים תוצאה מושלמת בכל פעם

פרפקציוניזם עשויה להיות התוצאה של ביטחון עצמי נמוך. אדם שלעולם לא חש מסופק עם עצמו לא יכול לשאת בתוצאות כשהוא נתקע עם מטלה למשך זמן רב, וינסה להשיג את התוצא האידיאלית.

לדוגמה, אדם בעל ביטחון עצמי נמוך ירגיש חרד כשהחדר אינו נקי מספיק ויחשוש שמא האורחים יחושו בלתי מסופקים. אז במקום לבלות 30 דקות בניקיון, הם יבלו שעות בניסיון לגרום להכל להבריק.

אתם לא יודעים לקבל פידבק


אם אתם חסרי ביטחון, כשמישהו מבקר את עבודתכם, אתם עשויים חשוב שהפידבק הוא עליכם באופן אישי, ולא על המשימה שביצעתם. כתוצאה מכך, אתם עשויים להתקשות בקבלת ביקורת. בפעם הבאה שמישהו נותן לכם פידבק, נסו להתמקד במידע החשוב שניתן לכם, כמו הדברים שניתן לעשות טוב יותר. וודאו שאינם לתכונות הטובות שלכם כשמישהו משבח אתכם.

חשוב לכם לשתף בהישגים שלכם

השיתוף בדברים הטובים שקורים לנו בחיים הפך להיות דבר נגיש בעזרתם של הרשתות החברתיות. אבל זכרו, אם אתם רואים מישהו שמראה באופן אקטיבי את הדברים הטובים בחייו, ייתכן והם פשוט מחפשים אישור וקבלה – הם והרגשות שלהם תלויים בזה.

בעוד שזה בסדר לשתף דברים ע אחרים, זה לא אמור לתרום לרגשות או לערך העצמי שלכם. המשפחה והחברים שלנו אוהבים אותנו בלי קשר לקידום האחרון שקיבלנו, לחוש האופנה ולתחביבים שלנו.

אתם לא יכולים לומר לא

לסוג זה של אנשים אין משנה מחשבה האם לקפוץ על אוטובוס לצד השני של העיר כדי לשמור על הילד של חבר שלהם, אפילו אחרי יום ארוך ומייגע בעבודה. זה מעולה שאתם רוצים לעזור לאחרים, אבל אם אנשים מנצלים אתכם, הגיע הזמן לעצור את זה.

בכל פעם שאתם עוזרים למישהו אחר על חשבונכם, המוח שלכם חושב שמה שאתם רוצים, הוא בלתי חשוב. דמיינו כיצד החיים שלכם ישתנו אם תפסיקו להסכים לעשות את כל הטובות הבלתי נחוצות האלה. לא רק שאנשים יתחילו לכבד אתכם ואת הגבולות שלכם, אלא שהערך העצמי שלכם יקבל משמעות חדשה. בנוסף, חשבו על כל הזמן הפנוי שיכול להתפנות לכם אותו תוכלו לנצל כדי ליהנות מהדברים שאתם אוהבים וראויים לכם.

אתם זקוקים לאשרור על כל דבר

יש אנשים שלא יכולים להתמודד עם חרדה קצרת טווח, לכן הם מבקשים את אישורם ותמיכתם של אחרים ללא הרף. לפעמם זה עשוי להקל על הדאגות שלכם, אבל בטווח הארוך, זוהי קריאה לעזרה שאינכם יכולים להתמודד עם דברים בעצמכם. לדוגמה, אם מישהו קנה בגדים חדשים ומרגיש את הצורך לשתף את התמונות עם אחרים כדי לשאול איך זה נראה אליו, זה עשוי להצביע על ביטחון עצמי נמוך.

אתם נוטים לחשיבה קטסטרופלית

לכולנו יש חבר שנוטה לחשוב על דברים יתר על המידה ודואג ללא סיבה הגיונית על מצבים היפותטיים. הפרטנר שלהם עשוי לאחר ב-30 דקות מהעבודה, אבל חוסר הביטחון שלנו כבר גורם להם לדמיין שהוא בוגד בהם אם נקלע לתאונת דרכים. חשיבה קטסטרופלית היא הרגל רעיל מאוד ויש לנהל אותו כהלכה. התחילו לחשוב על המצבים הטובים ביותר האפשריים תחילה ונסו להעריך את הסבירות שמשהו רע אכן יכול לקרות.

אתם נוטים להאשים אחרים

אנחנו מאמינים שביקורתיות היא חשובה, אבל וודאו שאינכם משתמשים בה כדי לגרום לעצמכם להרגיש טוב יותר. תחושת שביעות רצון מעצמכם צריכה להיות מבוססת על בריאות מנטלית יציבה. אם אתם משתמשים בביקורתיות כלפי אדם שלא ראוי לכך, זה יגרום לכם להרגיש אשמים בטווח הארוך, מה שעשוי להחריף את חוסר הביטחון שלכם.

האם אתם מרגישים מלאי ביטחון דיו? מה גורם לכם לחשוב שלמישהו יש בעיות בהערכה העצמית?