8 דרכים בהן מדינות הן שונות זו מזו בכל הנוגע לאתיקה בחדר השירותים

הרגלי חדרי שירותים עשויים להשתנות בין מדינות, כמו לדוגמה כשאתם בקוריאה, דברים מסוימים עשויים להדהים או לזעזע אתכם. אפילו הדרך בה אנשים מסוימים שוטפים ידיים יכולה להיות בלתי רגילה ובמקום מתקן לסבון, אתם יכולים למצוא התקנים משונים שמוציאים סבון בשירותים ציבוריים.

צוות האתר שלנו למד אודות הרגלי שירותים יוצאי דופן במדינות אחרות והיה רוצה לשתף אתכם בכמה עובדות מסקרנות.


אתם יכולים למצוא סבון מיוחד בשירותים ציבוריים בקוריאה

© Hwajangshil/reddit© Shutterstock.com

כבר התרגלנו לראות מתקני סבון בשירותים ציבוריים, אבל אנשים שהיו בקוריאה ראו דבר אחד מיוחד שם. בלוגרים הבחינו שאתם ברי מזל למצוא סבון בחדר שירותים, אבל לרוב הסבון מחובר לעמוד ואתם צריכים לשפשף אותו כדי להצליח לנקות את הידיים שלכם.


בשירותים ציבוריים ביפן יש לחצן מצוקה

© retirementbonus/ Shutterstock.com

בשירותים ציבוריים ביפן יש תכונה שימושית במיוחד – לחצן מצוקה. לפעמים זרים מבלבלים את זה עם לחצן ההדחה. זה שולח אזעקה למערכת הביטחון לבדוק את התא. זהו התקן שימושי במיוחד לאוכלוסייה המבוגרת אשר אולי זקוקה מעט עזרה.

ישנה מערכת אזעקה שנקראת ׳נסיכת הצליל׳ ביפן

© Depositphotos.com

יש נשים יפניות שחוששות שמא ישמעו אותן בשירותים ציבוריים. כדי להקטין את המתח ולטשטש את הקול, מהנדסים יצרו התקן שמפיק קול הדחת מים מבלי הצורך להדיח את המיכל בפועל, לכן לא מבזבזים מים.

במקומות רבים בסין עדיין יש שירותי כריעה

© Wrightbus / Wikimedia Commons© CC-BY-3.0

באזורים רבים ביפן יש שירותי כריעה מסורתיים, במיוחד בשירותים ציבוריים. חרף זאת, בלוגרים אומרים שלמטיילים יש גם את האפשרות לשבת. כמה אנשים מתקשים לאזן את עצמם במצב כריעה וזה קשה במיוחד כשנוסעים בשירותים סיניים.


בשירותים בקמבודיה יש צינור רסס

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

בשירותים קמבודיים יש מספר מאפיינים. ראשית, שירותים ציבוריים הם דבר נדיר. שנית, אתם צריכים לזרוק את נייר הטואלט לפח מאחר ומערכות ביוב רבות לא יכולות להתמודד עם נייר טואלט. שלישית, יש להם צינור רסס בשירותים בו ניתן להשתמש כדי לשטוף את עצמך ולנקות את האסלה.

אפשר למצוא שירותים לכל המינים בארצות הברית, קנדה, יפן ותאילנד

© AxelBoldt / Wikimedia Commons / Public domain

השירותים האלה נועדו למגוון רחב של אנשים עם או בלי צרכים מיוחדים, כולל אנשים עם מוגבלויות, המבוגרים, וטרנסג׳נדרים. זה גם שימושי מאוד עבור הורים שצריכים לעזור לילדים שלהם בניקיון השירותים.

אנשים באנטרקטיקה משתמשים בשירותים ניידים

© Depositphotos.com

מטיילים משתפים בכך שישנם אוהלים מיוחדים לשירותים עבור האנשים באנטרקטיקה. אתם עשויים למצוא שירותים מיוחדים להשתין ולהטיל צואה. שירותי הצואה הם ניידים ואפשר לעטוף את המושב בשקית פלסטיק.

השירותים הניידים היפניים והמיוחדים האלה הם די מעניינים, אחרי שסיימתם את העסק שלכם אתם צריכים ללחוץ על כפתור כדי לאטום את השקית. נדרשות 2 דקות כדי להשלים את תהליך האיטום. לאחר מכן אתם זורקים את השקית שלכם לפח.

הם משתמשים ביד שמאל עבור השירותים וביד ימין עבור מזון באינדונזיה

© Depositphotos.com

בתרבויות מסוימות, אנשים מחלקים את הידיים להיגיינה ולאכילה. אינדונזיה היא אחת מהן. הם עשויים לחשוב שאתם חוצפנים אם תגישו להם משהו ביד שמאל כיוון שזו נחשבת ל׳יד השירותים׳ ולניגוב. היד הימנית משמשת עבור מזון.

אילו הרגלי שירותים שונים אתם מכירים? מהו מנהג השירותים המוזר או המעניין ביותר שראיתם בחייכם?