8 דרכים בהן מדינות נבדלות אלו מאלו בכל הנוגע לכללי ההתנהגות בשירותים

מסורות הקשורות בחדר השירותים במדינות זרות נבדלות אלו מאלו, כמו שאתם מגיעים לקוריאה, לדוגמה, כמה דברים עשויים להפתיע או לגרום לכם הלם. אפילו האופן בו חלק מהאנשים שוטפים ידיים יכולה להיות יוצאת דופן ובמקום מַנְפֵּק (מתקן לסבון), אתם עשויים לראות התקן משונה עם סבון בשירותים הציבוריים.

צוות האתר שלנו למד אודות הרגלים מיוחדים הקשורים בשירותים במדינות אחרות והיינו רוצים לשתף אתכם בכמה עובדות מעניינות.


אתם יכולים למצוא סבון מיוחד בשירותים ציבוריים בקוריאה


© Hwajangshil/reddit© Shutterstock.com

כבר התרגלנו לראות מנפקי סבון בשירותים ציבוריים, אבל אנשים שטיילו בקוריאה ראו שם משהו אחד מיוחד. בלוגרים הבחינו כי אתם ברי מזל למצוא סבון בשירותים, אלא סבון מלבני המחובר למוט עליו אתם משפשפים ידיים כדי לנקותן.


בשירותים ציבוריים ביפן יש לפעמים לחצן חירום


© retirementbonus/ Shutterstock.com

בכמה שירותים ציבוריים ביפן יש משהו שימושי בהחלט – כפתור חירום. לפעמים זרים מתבלבלים וחושבים שמדובר בלחצן להורדת המים. זה שולח אזעקה לשירותי החירום לבוא ולבדוק את התא. זהו התקן טוב במיוחד עבור אנשים מבוגרים שעשויים להזדקק לעזרה.

ישנה מערכת בשם ״נסיכת הקול״ (Sound Princess) ביפן


© Depositphotos.com

יש נשים יפניות שנגרמת להן מבוכה כאשר אנשים אחרים שומעים מה הן עושות בזמן שהן בשירותים. כדי להקטין את הלחץ ולטשטש את הקולות, יצרו מהנדסים התקן שמפיק קול של הורדת מים מבלי הצורך להוריד את המים באמת, כך שאין בזבוז מים.

במקומות רבים בסין יש שירותי כריעה


© Wrightbus / Wikimedia Commons© CC-BY-3.0

באיזורים רבים בסין יש שירותי כריעה מסורתיים, במיוחד בשירותים ציבוריים. חרף זאת, בלוגרים אומרים שמטיילים ימצאו גם שירותים שניתן לשבת עליהם. כמה אנשים מתקשים בשמירה על שיווי המשקל וזו הסיבה מדוע קשה לנסוע ברכבת סינית.


בשירותים בקמבודיה יש צינור התזה


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

לשירותים קמבודיים יש כמה תכונות. ראשית, שירותים ציבוריים הם דבר נדיר. שנית, יהיה עליכם להשליך נייר טואלט בסל כיוון שמערכות ביוב רבות לא מסוגלות להתמודד עם נייר טואלט. שלישית, ישנו צינור התזה בשירותים בו תוכלו לשטוף את עצמכם ולהוריד את המים.

תוכלו למצוא שירותים לכל המגדרים בארצות הברית, קנדה, יפן ותאילנד


© AxelBoldt / Wikimedia Commons / Public domain

השירותים הציבוריים הללו נוצרו עבור מגוון רחב של אנשים עם או בלי צרכים מיוחדים, כולל אנשים בעלי מוגבלות, מבוגרים או טרנסג׳נדרים. זה גם שימושי מאוד עבור הורים שרוצים לעזור לילדיהם להשתמש בשירותים.

אנשים באנטרקטיקה משתמשים בשירותים ניידים


© Depositphotos.com

מטיילים משתפים כי ישנם אוהלים מיוחדים המשמשים כשירותים באנטרקטיקה. אתם עשויים למצוא שירותים מיוחדים כדי להשתין ולהטיל צואה. שירותי הצואה הם ניידים וניתן לעטוף ולאטום את הפסולת שלכם בשקית פלסטיק.

שירותים יפניים אלה הם די מעניינים, אחרי שסיימתם את העניינים שלכם ״אתם צריכים ללחוץ על כפתור כדי לאטום את השקית. זה לוקח 2 דקות להשלים את תהליך האיטום. לאחר מכן אתם זורקים את הפסולת שלכם לפח.

הם משתמשים ביד שמאל לשירותים ויד ימין למזון באינדונזיה


© Depositphotos.com

בתרבויות מסוימות, אנשים מחלקים את השימוש בידיים להיגיינה ומזון. אינדונזיה היא אחת מהן. הם עשויים לחשוב שאתם חצופים אם תגישו להם דברים ביד שמאל כיון שזו היד הנחשבת ל״יד שירותים״ עבור ניגוב. היד הימנית היא למתן דברים ומזון.

אילו מסורות שונות הקשורות בחדר השירותים אתם מכירים? מהו חדר השירותים המעניין או המוזר ביותר בו אתם נתקלתם?