8 דרכים לדעת אם אתם באמת אוהבים מישהו

כשאנשים מרגישים ״מאוהבים״ רמות הדופמין שלהם עולות כל כך עד שזה מרגיש כמו חוויה חוץ גופית. במיוחד אם הרגש הזה הדדי – הם מרגישים על גג העולם ואיש לא יכול להגיע אליהם. בכל מקרה, לפעמים זו יכולה להיות סתם תשוקה או ״הידלקות״ שלא קשורה באהבה, אלא במשהו שיתנדף. הכרת ההבדלים בין 2 הרגשות הללו תציל אתכם ואת הצד השני משברון לב.

אתם רוצים להיות איתם כל הזמן, ואתם נרגשים


אתם רוצים להיות איתם כל הזמן, ולא אכפת לכם מה אתם עושים במהלך אותו הזמן, כל עוד אתם יחד. אתם מתקשרים אליהם, שולחים הודעות, ובאופן כללי מנסים למצוא דרך להתקרב אליהם לעתים קרובות ככל האפשר. אפילו לאחר שביליתם ערב שלם יחד, אתם עשויים להרגיש כאילו הזמן שלכם יחד לא מספיק. ולא אכפת לכם אם הם זועפים או עצובים במהלך הזמן הזה, כל עוד אתם זוכים להיות לצידם.


בנוסף, בכל פעם שאתם פוגשים אותם, אתם נרגשים, ופעימות הלב שלכם הופכות מהירות ורמות. אם עוד לא אמרתם ״אני אוהב/ת אותך״, אתם נרגשים לדעת כיצד הם מרגישים לגביכם. אתם גם נרגשים לדעת מה העתיד טומן בחובו עבורכם והאם למערכת היחסים הזו יש עתיד. זהו מסתורין שאינכם יודעים את התשובה לגביו, וזה מחזיק אתכם במצב של דאגה.

אתם חושבים עליהם כל הזמן וזה מרגש

המוח שלכם תמיד חוזר לעסוק בהם והזיכרונות שלכם יחד תמיד שם כשאתם בעבודה או לבד בבית או בחוץ עם חברים. אתם מביטים בתמונות שלכם יחד לעתים קרובות, ואתם לא מפסיקים לדבר עליהם עם החברים הקרובים ובני המשפחה. הם הדבר הראשון בראש שלכם ואם עובר עליהם יום רע, אתם רוצים להיות שם ולעזור להם בכל דרך אפשרית. אתם גם מדמיינים כמה נפלא זה יהיה כשהמעגל הקרוב שלכם יכיר אותם.

הכל נראה כה חדש ומרגש, ואתם מוכנים לעשות איתם הכל, אפילו אם כבר עשיתם משהו מיליון פעמים. אתם עשויים אפילו לעשות משהו שהם אוהבים, ואתם מתעבים, רק בגלל שאתם רוצים לבלות זמן יחדיו. תחושת האהבה הזו שיש לכם אליהם הופכת את הדברים שהיו בעבר משעממים למרגשים ומעניינים.

מערכת היחסים שלכם עובדת בקלות ואתם מרגישים ביטחון


כשאנחנו אומרים שמערכת היחסים עובדת בקלות, אנחנו מתכוונים לזה שאתם לא צריכים להתאמץ כדי למצוא זמן עבור הצד השני. אתם מוצאים זמן, ואם אין לכם הרבה ממנו, רק בגלל שאתם רוצים לראות זה את זה. ואפילו אם יש ביניכם חילוקי דעות ואתם רבים, אתם תמצאו דרך ליישב את זה, מאחר ואתם מתעדפים את מערכת היחסים שלכם לפני האגו והגאווה שלכם. לא משנה אם אתם מנצחים או מפסידים בריב, מאחר וכל שאתם רוצים זה להיות במחיצת הצד השני.

לא רק זה, אלא שאתם גם מרגישים ביטחון במחיצתם, כאילו שאתם יכולים לסמוך עליהם מכל הלב. העצבים שלכם כנראה נרגעים כשאתם רואים אותם, אפילו אם עבר עליכם יום נוראי בעבודה. אתם מרגישים כאילו בא לכם לחלוק את הצדדים הפגיעים שבכם איתם, מאחר ואתם סומכים עליהם שלא יפגעו בכם.

אתם מקנאים באנשים אחרים בחייהם

זה טבעי שאתם מקנאים קצת כשאתם רואים אנשים אחרים סביב מושא האהבה שלכם, ואתם תוהים מה טבעם של היחסים הללו. וזה בסדר אם אתם שואלים אותם לגבי זהותם והרקע של האנשים הללו. הם עשויים להיות בעלי חשיבות רבה עבור היקרים לכם, או שהם עשויים להיות סתם מכרים. לא כל מי שסובב אותם צריך להיתפס כאיום.

בכל מקרה, אם הקנאה שלכם חוצה את הרף הבריא, ואתם מתחילים לרחרח בטלפון שלהם או עוקבים אחריהם, עליכם להיות מודאגים. התנהגות זו היא מאוד רעילה, וזה יכול להוביל לבעיות רציניות ביחסים. אתם לא יכולים לדעת איפה הפרטנר שלכם בכל רגע נתון ביום. שניכם אינדיבידואלים המנהלים חיים מחוץ למערכת היחסים.

אתם רוצים שהחברים ובני המשפחה שלכם יפגשו אותם

כשמערכת יחסים היא אמיתית ובוגרת, זה נורמלי מאוד שתרצו לקחת את האהבה החדשה שלכם לפגוש את החברים ובני המשפחה שלכם. הכל מרגיש כה מרגש עבורכם ואתם רוצים לשתף בחלק הזה של חייכם עם האנשים שתמיד היו שם בשבילכם. בנוסף, דעתם חשובה לכם, ואתם רוצים שהם יחבבו את האדם החדש בחייכם.

אתם חשים חמלה ואמפתיה כלפיהם

כאשר קיימת ביניכם ובין הפרטנר שלכם אהבת אמת, אתם מזדהים איתם בין אם הם מרגישים עצובים מאוד או שמחים נורא. אפילו אם אתם לא באותו מצב הרוח בעצמכם, אתם תרגישו נרגשים כשמשהו טוב קורה להם. זוהי רמת אינטימיות רגשית וחיבור שאהבת אמת יכולה ליצור. ברגעים של חולי, אתם גם רוצים להיות שם בשבילם ככל האפשר ולעזור להם עד שיבריאו.

אתם הופכים יותר ויותר מלאי חיבה כלפיהם

גילויי חיבה כלפי מושא אהבתם הוא דבר טבעי בין 2 אנשים שרוצים זה את זה ואוהבים אחד את השני. לא אכפת לכם אם זה בבית או בציבור.

אתם רק רוצים לגעת בהם בכל דרך אפשרית. זה יכול להיות משהו פשוט כמו להחזיק ידיים או לשחק עם השיער שלהם, או ללטף את הלחיים שלהם. אם, אחרי זמן מה יחד, אתם מבינים שאתם לא רוצים את זה יותר, כנראה שהייתה זו התרגשות ולא אהבה.

אתם מתכננים תוכניות גדולות לעתיד

זו אהבת אמת כשאתם תמיד כוללים אותם בתוכניות שלכם בכל דבר. אנחנו לא מתכוונים לכך שאתם צריכים לעשות כל מה שהפרטנר שלכם אומר, אבל שאתם רוצים לכלול אותם ברוב הדברים שאתם רוצים לעשות. אתם רוצים שהם יהיו אתכם באסיפות משפחתיות, בחופשות, ובאותה העיר בה תעבדו לאחר הלימודים. זה לא קל עבורכם לקבל החלטות מהירות שיכולות לסיים את מערכת היחסים שלכם בשלב מסוים.

בונוס: כשמדובר בתשוקה, לא אהבה

  • * זה מרגיש יותר פיזי מרגשי: כמובן שזה חשוב שתהיה משיכה פיזית לפרטנר שלכם, אבל כשזה כל מה שיש, זו לא אהבת אמת. יגיע יום בו כל המשיכה המטורפת הזו תתנדף ולא יהיה דבר עמוק שישאיר אתכם יחד.
  • * לא מתפשרים על חסרונות: אם יצרתם בראשכם גרסה מושלמת של האדם האמיתי שאתם איתו, החסרונות שלהם יכולים להוות שובר שוויון. אתם לא יכולים לקבל את העובדה שהם אינם מושלמים ושיהיה עליכם לעבוד עם החסרונות שלהם כמו שהם חייבים לעבוד עם שלכם.
  • * דברים זזים מהר מדי: במקרים רבים, אהבת אמת מצריכה זמן כדי להתגלות, בעוד שתשוקה היא על 200 קמ״ש.
  • * אין לכם הרבה דברים לדבר עליהם: פרט להיבט הפיזי של מערכת היחסים שלכם, אין שום דבר שמקרב אתכם.
  • * אתם מטאטאים את הבעיות שלכם מתחת לשטיח: במקום לרדת לשורש הבעיות, אתם בוחרים לדחוק אותם אל מתחת לפני השטח ולהמשיך הלאה.
  • * העניין שלכם בהם מתנדף במהירות: כשההתרגשות הראשונית חולפת, אתם מבינים שאין לכם רגשות אמיתיים, אלא שהייתם מעוניינים רק בחלק הפיזי של מערכת היחסים שלכם.
  • * אתם מבלים ימים שלמים מבלי לתקשר: כשאין לכם על מה לדבר, אתם לא מרגישים את הצורך לתקשר אחד עם השני. אתם גם לא רוצים לשתף בקשיי היומיום מאחר ומערכת היחסים הזו מבוססת רק על תשוקה.

האם אתם מאוהבים ומרגישים את הדברים שציינו? מה היה הדבר שגרם לכם להתאהב באדם איתו אתם נמצאים?